av_instit-water-laboratory-hdrvb 450x360

Nasze zasady

W 2018 r. zmierzyliśmy ślad wodny i węglowy marki, aby zatwierdzić osie postępu i dźwignie działania wymagane do dalszego ograniczania go. Francuska produkcja, biodegradowalność produktów do pielęgnacji skóry, ekologicznie zaprojektowaliśmy opakowania, zdefiniowaliśmy zasady mające na celu włączenie wymiaru środowiskowego do rozwoju i produkcji naszych produktów.

Woda i ślad węglowy 

W 2018 roku zmierzyliśmy nasz ślad wodny i węglowy. Nasze całkowite zużycie wody jest równoważne zużyciu wody przez miasto Paryż przez 20 dni1. Zużycie wody termalnej Avène jest równoważne rocznemu zużyciu 350 francuskich gospodarstw domowych2. Zużycie to związane jest głównie z produkcją składników i użytkowaniem przez klientów naszych produktów spłukiwanych. Jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla, nasz ślad odpowiada emisji 11 580 Francuzów rocznie3. Zużycie to odnosi się głównie do produkcji opakowań. Badanie naszego śladu wodnego i węglowego było punktem wyjścia do oceny już podjętych wysiłków i określenia nowych dróg postępu.
Źródła danych: 
1 - Ratusz w Paryżu
2 - INSEE (Francuski Narodowy Instytut Statystyki i Badań Gospodarczych) zużycie fabryczne, termy, hotel i związane z produktami: bezpośrednie zużycie dla domu 2,5 osoby
3 - Planetoscope.com

AV_Institutional_Print_Post_Quarter3-2018_Production unit_High-resolution_CMJN_7

Produkcja francuska

Zapewniamy, że faworyzujemy produkcję francuską. 35% naszych surowców jest produkowanych we Francji, 43% w Europie1. Nasz wyjątkowy składnik aktywny Woda termalna Avène wypływa ze źródła Sainte-Odile w sercu Regionalnego Parku Przyrodniczego Haut-Languedoc w południowo-zachodniej Francji. 86% naszych opakowań jest produkowanych we Francji, 13% w Europie2. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane i pakowane we Francji3 , głównie w Avène-les-Bains. 
Źródła danych:
1 - dane za rok 2019 - Europa = Unia Europejska, Anglia i Szwajcaria, poza Francją
2 - Dane za rok 2019 - Europa = Unia Europejska, poza Francją
3 - Z wyłączeniem określonych produktów z gamy Couvrance
 

Placeholder-188x128 D

Formuły

Przy każdej zmianie składu staramy się stosować zasadę „mniej znaczy więcej”, aby zmniejszyć liczbę składników. Przekłada się to na dobór tylko tego, co jest potrzebne, aby produkt miał odpowiednie działanie i dawał odpowiednią dawkę składników.
Planujemy oferować coraz więcej naturalnych receptur. Nowe formuły będą opracowywane z myślą o co najmniej 85-90% naturalnych składników. Upewnimy się, że zrobimy to bez znaczącego pogorszenia naszego śladu wodnego. W rzeczywistości, produkcja naturalnych składników wymaga większego zużycia wody do uprawy roślin.
W przypadku wszystkich nowych produktów do pielęgnacji skóry typu „spłukiwanie” i „pozostawienie na skórze”, priorytetem będzie biodegradowalność formuły po ich zastosowaniu1 , tak aby nie zmieniać środowiska wodnego. Obecnie 90% naszych produktów do spłukiwania jest biodegradowalnych.
Dane
1 i 2 Test OCDE 301B
2- z wyłączeniem określonych produktów

AV_Institutional_Print_Post_Quarter3-2018_Production unit_High-resolution_CMJN_1

Opakowania

Przy każdym nowym produkcie stawiamy sobie za cel oszczędność materiałów lub wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Nasze pudełka i wkładki wykonane są z tektury pochodzącej z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i tam, gdzie jest to możliwe, usuwamy je. 
Do 2025 roku 100% naszych opakowań będzie nadawało się do ponownego wykorzystania lub recyklingu w ramach gospodarki cyrkulacyjnej.
 

powrót do góry