Nasi Partnerzy

Marka Eau Thermale Avène nawiązuje partnerską współpracę z fundacjami oraz organizacjami zrzeszającymi pajcentów w celu edukacji i zapobiegania chorobom skóry.
 • AFPRAL

  Marka Eau Thermale Avène jest partnerem AFPRAL (Francuskiego Stowarzyszenia do Zapobiegania Alergii)
  Alergią nazywamy stan, w którym organizm nadmiernie reaguje na obce substancje, które postrzega jako zagrożenie. Spowodowane to jest brakiem równowagi systemu immunologicznego, którego zadaniem jest obrona organizmu przed atakiem substancji obcych. W kontakcie z nimi, w przypadku alergii, system immunologiczny reaguje nienaturalnie lub nadmiernie.

  Dowiedz się więcej na temat nietolerancji i alergii.

  Laboratoria Dermatologiczne Avène oferują przebadane dermatologicznie produkty do pielęgnacji skóry przeznaczone specjalnie do skóry wrażliwej z potwierdzoną skutecznością działania, wysoką tolerancją oraz przeprowadzonymi testami hipoalergicznymi. Od 1996 roku, gama Tolerance Extreme jest prezentowana profesjonalistom jako odpowiedź na potrzeby najbardziej wrażliwej skóry. Innowacyjność produktów opiera się na sterylnym opakowaniu gwarantującym sterylne formuły, wolne od potencjalnych składników podrażniających. Nasze Laboratoria przez lata inwestowały w badania aby mieć pewność, że formuły zawarte w składnikach są wysoce skuteczne. W rezultacie opracowano Kosmetyk Sterylny. Ta wyspecjalizowana wiedza została doceniona przez AFPRAL (Francuskie Stowarzyszenie do Zapobiegania Alergii), którego celem jest "wsparcie w rozpowszechnianiu wiedzy na temat alergii". Marka Eau Thermale Avène jest obecnie partnerem tej organizacji oraz została UZNANA  za wynalazcę technologii Kosmetyku Sterylnego, oferującego następujące korzyści:
  Sterylna formuła zawierająca niezbędne składniki, bez  substancji konserwujących, parabenów, substancji zapachowych, powierzchniowo czynnych czy alkoholu, które mogą potencjalnie podrażniać i powodować reakcję alergiczną.
  Sterylność na każdym etapie produkcji. 
  Innowacyjny, opatentowany system zamknięcia produktu D.E.F.I. (Devide for Exclusive Formula Integrity**) zapewniający sterylność formuły przez całokres stosowania kosmetyku.

  REKOMENDOWANE w gamach łączących efektywą ochronę z optymalną tolerancją:
  Tolerance Extereme Krem kojąco-nawilżający oraz Mleczko oczyszczające  
  Krem do skóry podrażnionej (lekka i bogata konsystencja) o działaniu kojąco-ochronnym
  XeraCalm A.D. Krem i balsam uzupełniający lipidy
  ** zgłoszenie patentowe
  Strona partnera
  • AFPRAL
  • AFPRAL
 • ESCF

  Laboratoria Dermatologiczne Avène współpracują z Europejską Fundacją na Rzecz Walki z Rakiem Skóry (ESCF) (1).
  Założona w 2008 roku fundacja ma na celu szerzenie wiedzy i budowanie świadomości związanej z czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia nowotworów. Prowadzi również kampanie informujące o metodach zapobiegania nowotworom skóry. Rak skóry jest coraz większym problemem.

  Nadmierna ekspozycja na słońce (2) została uznana za czynnik zwiększający występowanie raka skóry, włączając w to nowotwór złośliwy czyli czerniaka oraz jego łagodną postać, która nie jest śmiertelna, ale staje się coraz bardziej powszechna. Wczesna diagnoza jest niezbędna dla dobrych rokowań, tak samo jak odpowiednia edukacja i unikanie ekspozycji na słońce, szczególnie w odniesieniu do dzieci. Laboratoria Dermatologiczne Avène sprostały temu wyzwaniu dzięki długofalowemu zaangażowaniu i wiedzy z zakresu ochrony przeciwsłonecznej. Linia produktów przeciwsłonecznych marki Avène posiada udowodnione naukowo działanie ochronne przed szkodliwym wpływem ekspozycji skóry na słońce. Z tego względu marka Avène zdecydowała się podjąć współpracę z Europejską Fundacją na Rzecz Walki z Rakiem Skóry oraz wspierać liczne inicjatywy Fundacji:
  Edukację dzieci na temat szkodliwego wpływu promieniowania słonecznego pozwalającą cieszyć się zdrową skórą na długi czas.
  Szkolenie dermatologów i lekarzy ze wszystkich współpracujących krajów w rozpoznawaniu nowotworów skóry, ich zapobieganiu i leczeniu.

  (1) European Skin Cancer foundation - Europejska Fundacja na Rzecz Walki z Rakiem Skóry 

  (2) Armstrong BK, Kricker A,The epidemiology of UV induced skin cancer. J Photochem Photobiol B 2001; 63:8-18.
  Strona partnera
  • ESCF
  • ESCF
 • Fondation pour la Dermatite Atopique

  Marka Eau Thermale Avène jest jednym z założycieli Fundacji do walki z Atopowym Zapaleniem Skóry.
  Marka Eau Thermale Avène jest jednym z założycieli Fundacji do walki z Atopowym Zapaleniem Skóry, której misja składa się z trzech elementów:  Badania naukowe: zespoły badawcze zaangażowane w badania nad Atopowym Zapaleniem Skóry oparte na epidemiologii, genetyce, immunologii, badaniach podstawowych lub klinicznych, przy wsparciu komisji naukowej Fundacji.

  Budowanie świadomości: Atopowe Zapalenie Skóry jest wciąż mało znanoąjednostką chorobową. Rodzice, a także nauczyciele, lekarze i inni profesjonaliści sektora zdrowotnego potrzebują zasięgnięcia informacji dotyczących Atopowego Zapalenia Skóry, jego sposobów leczenia, oddziaływania na życie pacjentów i ich rodzin oraz sposobów łagodzenia skutków choroby. Fundacja wspomaga rozpowszechnianie tych informacji w mediach oraz wśród społeczeństwa.

  Edukacja: Jak wszystkie przewlekłe choroby, Atopowe Zapalenie Skóry jest może być trudne w leczeniu. Frustracja często ogarnia zarówno dzieci jak i rodziców, którzy nie zawsze rozumieją jak najlepiej wykorzystać istniejące metody leczenia, mające swoje wady i zalety. Fundacja podejmuje odpowiednie działania aby przekazać niezbędną wiedzę, natychmiast przekształconą w cenne umiejętności w życiu codziennym. Działające już Szkoły Atopii zdobyły doświadczenie, które Fundacja pomaga rozpowszechniać na szeroką skalę. Dlatego Fundacja do walki z Atopowym Zapaleniem Skóry działa na wielu płaszczyznach:
  Bierze udział w finansowaniu prac badawczych i klinicznych nad Atopowym Zapaleniem Skóry.
  Wspiera akcje zarówno naukowe jak i medialne, mające na celu budowanie świadomości i informowanie społeczństwa  na temat dostępnych metod leczenia i codziennego życia pacjentów.
  Tworzy i wprowadza wszelkie narzędzia i inicjatywy edukacyjne.
  Tworzy i rozpowszechnia materiały przeznaczone dla lekarzy, rodziców i dzieci.
  Strona partnera
  • Fondation pour la Dermatite Atopique
  • Fondation pour la Dermatite Atopique
Wyślij e-mail

Wyszukiwanie w trakcie

Login required

Aby skorzystać z opcji musisz się zalogować


Login or create an account

You can't post more than one comment on a product

Dodaj swoją opinię

* Pola obowiązkowe

Moje konto

-Dzień
-Miesiąc
-Rok

Marki Pierre Fabre:

*Pola obowiązkowe

Thanks for sharing!

Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu.