av_solaires_hiver_campagne_1x1 473x473

Dobre nawyki, dzięki którym ochronisz skórę przed zimowym słońcem

W zimie musimy kontynuować nasze nawyki w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, na przykład stosując krem nawilżający z filtrem SPF lub dodając produkt z lekkim filtrem SPF do naszej codziennej porannej pielęgnacji skóry. Ważne jest, aby wybrać taką formę ochrony, która pasuje do Twojego stylu i rytmu życia: jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, musisz stosować produkty z wyższym SPF, ale jeżeli pracujesz w biurze, spędzając wiele godzin przed ekranem komputera, wystarczy Ci w zupełności produkt z SPF 15 nakładany raz dziennie.  

Jak zimowe słońce wpływa na naszą skórę?

Słońce nie bierze wolnego! Jest z nami przez cały rok, choć w nieco mniej „agresywnym wydaniu” niż w lecie. Mimo, że promieniowanie UVB docierające do Ziemi o tej porze roku w znacznie ograniczonych ilościach staje się mniej niebezpieczne, nasza skóra jest wciąż narażona na działanie promieni UVA, które są odpowiedzialne za stopniowe pogorszenie jakości i starzenie się skóry, a także za powstawanie nieestetycznych plam słonecznych. Należy również pamiętać, że promieniowanie UVA może docierać do najgłębszych warstw skóry właściwej i dlatego może być odpowiedzialne za uszkodzenia DNA obserwowane w przypadku nowotworów skóry.

 

av_solaires_hiver_proteger_peau_1x1_472x472

Twoja skóra powinna być chroniona zawsze, gdy przebywasz na zewnątrz dłużej niż 15 minut, czy to na tarasie, czy w górach. Ważną rolę w ochronie skóry odgrywa również odpowiednia odzież i okulary przeciwsłoneczne.

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW 

Słońce w górach: uważaj na niebezpieczeństwo

W górach Twoja skóra jest jeszcze bardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych ze względu na wysokość nad poziomem morza i zjawisko odbijania światła słonecznego. Śnieg odbija promienie UV, zwiększając ilość promieniowania, które dociera do Twojej skóry: 80% promieni UV odbija się od śniegu i jeszcze mocniej uderza w skórę.

Wiadomo również, że ilość promieniowania UV wzrasta o 4% na każde 300 metrów, co na wysokości 3000 m n.p.m. oznacza 40% więcej promieniowania UV niż na poziomie morza, na plaży. Co więcej, otoczenie może wprowadzić Cię w błąd i nie zawsze jesteś w stanie obiektywnie ocenić, czy istnieje ryzyko oparzeń słonecznych: zimno i wiatr, które dają uczucie świeżości, niemal „znieczulają” skórę, a białe chmury filtrują bardzo niewiele promieni UV, choć ich obecność może sugerować, że ryzyko oparzeń słonecznych jest niewielkie.

W takiej sytuacji zaleca się ochronę za pomocą okularów przeciwsłonecznych i kremu z wysokim filtrem SPF (co najmniej 30) oraz odnawianie tej ochrony co najmniej co dwie godziny, zwłaszcza jeśli jeździsz na nartach lub spędzasz dużo czasu na zewnątrz.

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène stworzone, aby chronić skórę i dbać o oceany

Refleks słoneczny SPF 50+

Refleks słoneczny SPF 50+

Chroni

SunsiStick KA SPF 50+

SunsiStick KA SPF 50+

Chroni

Back to top