Françoise, pacjentka Centrum Hydroterapii Avène w trakcie leczenia po przebytej chorobie nowotworowej
Skóra każdego człowieka ma swoją własną historię

Skóra każdego człowieka ma swoją własną historię

Françoise, pacjentka Centrum Hydroterapii Avène w trakcie leczenia po przebytej chorobie nowotworowej

Jako pacjenci lub osoby towarzyszące pacjentom stosowali pielęgnację i korzystali z dobrodziejstw wody termalnej Avène, a także z porad zespołów ekspertów z Centrum Hydroterapii Avène. Poznaj opinię Françoise. Pierwszy po przebytej chorobie nowotworowej zabieg termalny był dla niej chwilą wytchnienia.

W jaki sposób odkryła Pani kurację po leczeniu choroby nowotworowej w Centrum Hydroterapii Avène? 

Wszystko zaczęło się od spotkania na temat zabiegów termalnych, zorganizowanego przez Maison Rose w Bordeaux, które jest miejscem dedykowanym kobietom dotkniętym chorobą nowotworową. Kiedy usłyszałam opinie, relacje z zabiegów, które były fizycznie i psychicznie uzdrawiające, stwierdziłam, że będę tego potrzebować pod koniec moich zabiegów. Opis krajobrazów w okolicach Avène i po stronie Piemontu ostatecznie mnie przekonał. I jak na kogoś, kto lubi dużo spacerować, nie zawiodłam się.

Jak oceniasz zabiegi termiczne w Avène?

To jak chwila wytchnienia. Przyjechałam tam, nie wiedząc, jak zadziała na mnie kuracja po leczeniu choroby nowotworowej, bo nie mam większych problemów ze skórą. Od czasu chemioterapii i operacji piersi cierpię szczególnie z powodu wrażliwej skóry głowy oraz uczucia ciężkości w ramieniu i mrowieniu w ręce po stronie operowanej. Odkryłam całkowicie spersonalizowane programy kuracji przepisane mi przez mojego lekarza. Prysznice z wodą termalną masowały chore tkanki wewnętrzne, kąpiele odprężały mnie i wprawiały w dobry nastrój. Miałam również sesje masażu i zajęcia na siłowni z fizjoterapeutą. A jeśli chodzi o moją wrażliwą skórę głowy, kupiłam również specjalny produkt do pielęgnacji, który zabrałam ze sobą do domu. Po tygodniu widziałam już wyraźną poprawę.

AV_post-cancer-treatment-patient_lifestyle 1638x722

A jak się czujesz trzy tygodnie po tej termoterapii?

Byłam w stanie całkowicie się wyłączyć. Miałam możliwość obcowania z innymi osobami w trakcie kuracji po przebytej chorobie nowotworowej. To było dla mnie naprawdę ważne. Moja skóra głowy jest mniej sucha, a ramię znacznie mniej zdrętwiałe, jest lżejsze. Mam nadzieję, że korzystne efekty będą trwać w domu. Wiem, że efekty zabiegów mogą być trwałe. Ale na pewno wrócę tu w przyszłym roku, to pewne. Skontaktowałem się już z właścicielem domku, aby go zarezerwować.

AV_post-cancer-treatment-patient_care 473x473
AV_instit-village-drone-view-hd 472x472

 

Jedno miejsce: deptak prowadzący z uzdrowiska do miejscowości Avène

Jeden zabieg: masaż fizjoterapeutyczny

Jedno odkrycie: restauracja Auberge de Madale w regionie (LUB wielu innych małych lokalnych i ekologicznych producentów w regionie)

 

Trochę więcej informacji

Dlaczego termoterapia może być korzystna po przebytym leczeniu onkologicznym?

Poza samą operacją, a nawet rekonstrukcją piersi, która może pozostawić nieestetyczne lub bolesne blizny, leczenie onkologiczne (radioterapia, konwencjonalna chemioterapia lub nowe terapie celowane) może mieć skutki uboczne dla skóry: suchość skóry, zmiany, popromienne zapalenie skóry itp. Terapia termalna może być wtedy korzystna dla przywrócenia komfortu i zdrowia skóry.

powrót do góry