av_votre-peau_cicatrisation_irritations_enfant_coude_16x9
Spis treści

Gojenie się blizn i wysypki: cud regeneracji skóry

title

Co musisz wiedzieć

3

proces gojenia blizny przebiega w trzech głównych etapach.

100

każdego roku u milionów ludzi powstają nowe blizny.*

21 dni

to średni czas potrzebny skórze na odnowę.

*B.C. Brown a,b, S.P. McKenna v, K. Siddhi v, D.A. McGrouther a,b, A. Bayat a,b,*The hidden cost of skin scars: quality of life after skin scarring.

Delikatna, aczkolwiek wytrzymała powłoka naszej skóry stale narażona jest na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą codzienne życie dnia: nóż wyślizgujący się z ręki, upadek na placu zabaw, niezachowanie ostrożności podczas majsterkowania... Zarówno w przypadku małych, jak i większych urazów, skóra uruchamia precyzyjny mechanizm, który jest jedną z najbardziej niezwykłych właściwości ludzkiej tkanki: mechanizm gojenia ran i formowania się blizn.

Gojenie się ran i formowanie się blizny to proces regeneracji tkanki skórnej, który zachodzi w trzech etapach:
- Faza zapalna trwająca od 2 do 7 dni, podczas której zostają uruchomione procesy obronne, a skóra staje się gorąca i zaczerwieniona W przypadku zbyt silnego stanu zapalnego wymagana jest interwencja lekarza.
- Głęboka faza gojenia, podczas której dochodzi do regeneracji tkanek skórnych tkanki skórne regenerują się tworząc ziarninę: gęsto unaczynioną tkankę.
- Wreszcie, po około dwóch tygodniach rozpoczyna się faza powierzchniowa zwana „fazą modelowania lub przebudowy naskórka”, w której naskórek zamyka się wokół brzegów rany. Faza ta może trwać do dwóch lat od momentu powstania rany.

Poza ranami, które uruchamiają wyżej opisany mechanizm obronny, nasza skóra styka się na co dzień z wieloma innymi czynnikami zewnętrznymi, których następstwem może być wysypka. Postać, przyczyna, częstość nawrotów oraz lokalizacja wysypki są kwestią indywidualną i zależą od uwarunkowań osobistych. W przypadku gojenia się ran i formowania blizn, a także wysypki istnieje wiele sposobów, aby pomóc skórze w regeneracji. Jeśli poświęcisz swojej skórze nieco uwagi i troski, a przede wszystkim czasu, resztę pracy wykona już sama. 

title

Warto wiedzieć

Pomóż swojej skórze, a ona Ci się odwdzięczy

av_votre-peau_cicatrisation_genou_enfant_fille_4x5 473x473

Regeneracja

Gojenie blizn: Kiedy skóra zostaje zraniona, naturalny proces gojenia rozpoczyna się automatycznie. Jeśli początkowa „rana” była głęboka, zamknięcie powoduje szybką naprawę naskórka, ale wygląd nie jest dokładnie taki, jak w przypadku normalnej skóry: pozostaje blizna. Blizna ulegnie poprawie, z czasem zmieni swój kształt, a nawet może całkowicie zniknąć jednego dnia, kilka miesięcy po jej utworzeniu. W niektórych rzadkich przypadkach mogą wystąpić prawdziwe problemy z gojeniem. Przyjmując odpowiednie nawyki, aby od samego początku dbać o swoje blizny, możesz zachęcić skórę do tego delikatnego procesu „właściwego gojenia się blizn”, dając sobie najlepszą szansę na szybką regenerację skóry. Twoja mantra, aby to osiągnąć, odnosi się również do blizn potrądzikowych, tatuaży i blizn pooperacyjnych: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odkryj
av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_4x5 473x473

Kojący

Podrażnienie: Podrażniona skóra to skóra wołająca o pomoc. Podrażnienie jest pierwszym alarmem sygnalizującym wtargnięcie ciała obcego: cząstki, pokarmu, tarcia... Choć nieszkodliwe, podrażnienia są źródłem dyskomfortu i zakłopotania, które mogą przeniknąć do Twojego codziennego życia. Niektóre formy podrażnień dotykają tylko najmniejsze dzieci, tak jak w przypadku ospy wietrznej i pieluszkowego zapalenia skóry. Do tego dochodzą różnego rodzaju podrażnienia, z którymi spotykamy się w codziennym życiu. Niezależnie od tego, z jaką formą podrażnienia masz do czynienia, musisz potraktować je poważnie, jeśli chcesz dbać o swoją skórę i czuć się lepiej.

Odkryj
AV_Cicalfate-_Facebook_Post_Quarter2-2019_Repairing Protective Cream_3282770204667_2_High-resolution

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Odkryłam ten produkt, kiedy moja córka była jeszcze bardzo mała i miała na twarzy kilka poważnych otarć po upadku. Od tamtej pory, kiedy jedziemy na wycieczkę zawsze trzymam go w mojej podróżnej apteczce, dzięki niemu każda rana się zagoi! To jest magia!!!

NANCY, 51 LAT

Odkryj produkt
powrót do góry