av_cleanance_yasmine_4297-16x9
Spis treści

SKÓRA SUCHA I SKÓRA ODWODNIONA

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

1 na 4

osoby ma suchą skórę

Lista źródeł

1. Euromonitor Beauty Survey 2020 r

Napięta, niekomfortowa, pozbawiona blasku i elastyczności skóra: skóra sucha czy odwodniona? Pytanie może wydawać się banalne, jednak jest ono ważne, ponieważ w zależności od odpowiedzi pielęgnacja Twojej skóry będzie się różnić.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że podczas gdy skóra sucha jest trwale sucha (jest to typ skóry), skóra odwodniona jest zjawiskiem przejściowym (i może dotyczyć wszystkich typów skóry). Jednak skóra sucha i odwodniona mają wspólny problem: w obu przypadkach jakość filmu hydrolipidowego jest obniżona i nie zachowuje on swojej funkcji ochronnej.

W przypadku skóry suchej winne są gruczoły łojowe: nie produkują one wystarczającej ilości sebum. W przypadku skóry odwodnionej woda zawarta w naskórku zbyt łatwo wyparowuje na skutek działania czynników wewnętrznych i zewnętrznych.

Aby zaspokoić potrzeby skóry i zmniejszyć związany z nimi dyskomfort, należy sięgnąć po pielęgnację odpowiednią dla skóry wrażliwej. I żeby się nie pomylić!

title

JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ

av_peau-seche-deshydratee_zooms_4x5 472x472

Skóra sucha czy skóra odwodniona?

Z punktu widzenia klinicznego skóra sucha i skóra odwodniona są bardzo podobne. Istotne jest jednak ich rozróżnienie, aby móc dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, zwłaszcza w kluczowych dla Twojej skóry momentach, takich jak ciąża czy okres zimowy.

Odkryj
av_peau-seche-deshydratee_zoom-peau-seche_5x4 472x452

Zrozumienie i pielęgnacja skóry suchej

Sucha skóra jest wynikiem dysfunkcji gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za produkcję sebum, które bierze udział w tworzeniu płaszcza hydrolipidowego. Krótko mówiąc, skóra sucha to przede wszystkim brak oleju w organizmie (a ten brak pogłębia się z wiekiem). Jak ją odżywiać? Jak pielęgnować szczególnie suche obszary twarzy, nóg lub rąk?

Odkryj
av_peau-seche-deshydratee_zoom-peau-deshydratee_5x4 472xx452

Rozpoznawanie i pielęgnacja skóry odwodnionej

Odwodnienie skóry jest tylko chwilowe i może dotyczyć zarówno skóry tłustej, jak i suchej! Jego główną cechą jest to, że z trudem zatrzymuje wodę wewnątrz naskórka, aby utrzymać dobry poziom nawilżenia. Jak rozpoznać skórę odwodnioną? Jak pomóc odzyskać jej równowagę?

Odkryj

Nasze rozwiązania dla skóry suchej i skóry odwodnionej

Produkty Eau Thermale Avène opracowane, aby przywrócić komfort skórze suchej i skórze odwodnionej
av_tolerance hydra 10_cream 3_post_eretail_3282770388336_1x1
Nigdy nie wiem czy wybierać produkty do skóry suchej czy odwodnionej, ale właśnie znalazłam krem nawilżający do skóry suchej, który idealnie mi odpowiada. Odkryj Tolerance HYDRA 10
powrót do góry