Zaangażowani w rozwój dermatologii i poprawę jakości życia osób z wrażliwą skórą
Dla zdrowia skóry wrażliwej

Dla zdrowia skóry wrażliwej

Zaangażowani w rozwój dermatologii i poprawę jakości życia osób z wrażliwą skórą

Staramy się poszerzać naszą wiedzę z zakresu dermatologii i oferować rozwiązania poprawiające jakość życia osób z wrażliwą skórą. Robimy to wspólnie z uniwersytetami, pracownikami służby zdrowia i stowarzyszeniami pacjentów. Robimy to razem z nimi, łącząc naszą wiedzę specjalistyczną, aby opracowywać innowacyjne składniki aktywne i nasze produkty oraz opierając się na zespołach Centrum Hydroterapii Avène. Robimy to również poprzez szkolenia i akcje solidarnościowe. Jesteśmy przekonani, że łącząc nasze wysiłki, będziemy nadal przynosić jeszcze większą ulgę najbardziej wrażliwym typom skóry.

av_instit-doctor-skin-patient-hdrvb 625*800

 

Łagodzenie skóry wrażliwej przy współpracy z dermatologami

 Aby zapewnić rozwiązania dostosowane do potrzeb skóry wrażliwej, nawiązaliśmy bliskie relacje i liczne współprace z dermatologami. Od ponad 30 lat współpracujemy z nimi, aby opracować skuteczne, bezpieczne i dobrze tolerowane produkty do pielęgnacji skóry, które uzupełniają zabiegi terapeutyczne. Idąc o krok dalej, wspieramy akcje solidarnościowe, takie jak te prowadzone przez stowarzyszenie Euromelanoma, stworzone przez znanych dermatologów, w dziedzinie zapobiegania nowotworom skóry. Wspólnie pracujemy również nad programami kształcenia ustawicznego i rozwijaniem usług dla pracowników służby zdrowia, których wspólnym celem jest poprawa zdrowia i jakości życia osób ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii o obniżonym progu tolerancji.

 

Aplikacje Side Onco Skin i You Dermoscopy dla pracowników służby zdrowia dedykowane dermatologii onkologicznej.

Side Onco Skin: Stworzyliśmy tę aplikację mobilną we współpracy z dr Vincentem Sibaud z Institut Universitaire du Cancer (Uniwersytecki Instytut Nowotworów) w Tuluzie i prof. Caroline Robert z Institut Gustave Roussy w Villejuif, wyspecjalizowanymi dermatologiami onkologicznymi. Aplikacja ta wspiera pracowników służby zdrowia w opiece i doradztwie dla pacjentów cierpiących na objawy dermatologiczne związane z leczeniem nowotworów (chemioterapia, terapia celowana, immunoterapia i radioterapia). 

You Dermoscopy: Wspieraliśmy rozwójaplikacji mobilnej, stworzonej przez firmę Meeter we współpracy z profesorem Giuseppe Argenziano i Unité du Cancer de la Peau (Jednostka ds. Nowotworów Skóry). Ta ciekawie zaprojektowana aplikacja pozwala pracownikom służby zdrowia poprawić ich zdolność do identyfikowania zmian dermatoskopowych. Dermatoskopia lub dermoskopia to badanie mikroskopowe powierzchni skóry. Służy przede wszystkim do diagnozowania złośliwych zmian skórnych (tj. takich, które mają charakter nowotworowy).

av_lifestyle-woman-and-her-baby 577*753

 

Łagodzenie wrażliwej skóry razem z pacjentami

Skóra odgrywa bardzo ważną rolę dla każdego z nas... Odzwierciedla to, kim jesteśmy, pozwala nam odczuwać otaczający nas świat i chroni nas przed nim. Dążymy do tego, aby ukoić wszystkie rodzaje skóry dzięki pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdego z nas, a także poprzez inwestowanie w działania mające na celu pomoc naszej skórze. Czynimy to wraz z zespołami ekspertów w dziedzinie edukacji zdrowotnej skóry w Centrum Hydroterapii Avène oraz z organizacjami i fundacjami pacjentów, takimi jak Fundacja Egzemy i Europejska Fundacja Walki z Rakiem Skóry, udostępniając im naszą fachową wiedze oraz wsparcie. . 

Odkryj partnerstwo pomiędzy Centrum Hydroterapii Avène i Association Ichtyose France

 

Warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowia skóry

Zabiegi w Centrum Hydroterapii Avène są często chwilą spokoju, w której można na nowo odkryć najsłodsze aspekty życia. Jest to również okazja ponownego pogodzenia się z samym sobą. Oprócz zabiegów, zespoły oferują warsztaty edukacyjne na temat zdrowia skóry dla gości spa i ich towarzyszy. Celem jest pomoc w lepszym radzeniu sobie z chorobą na co dzień, umożliwienie im podjęcia właściwych działań zapobiegawczych w celu przedłużenia korzystnych efektów leczenia termicznego, zapobieganie zaostrzeniom oraz zmniejszenie niepokoju i stresu. Warsztaty te są również okazją do nawiązania kontaktu z innymi osobami, które również żyją z chorobami skóry.

Dowiedz się więcej o Centrum Hydroterapii

av_1709-02_72_stationthermale_avene_ateliers_enfants_hd 577x738
AD_LOGO_FONDATION-ECZEMA-PF_2021 577x505

 

Eau Thermale Avène i Fundacja Egzemy

Eau Thermale Avène jest członkiem-założycielem fundacji Laboratoires Pierre Fabre, która w całości poświęcona jest egzemie - Fundacja Egzemy. Misją fundacji jest zmniejszenie ciężaru objawów egzemy dla pacjentów. Opracowuje i finansuje projekty edukacji terapeutycznej w celu zwiększenia wiedzy o chorobie wśród pacjentów i ich rodzin. Pracuje ona nad zbliżeniem pacjentów i ich opiekunów, aby zminimalizować niepewność przy wyborze terapii i pomóc im nauczyć się, jak radzić sobie z egzemą.

powrót do góry