av_anti-age_femme_cinquantaine_radieuse_16x9_v1
Spis treści
Starzenie się skóry

TWOJA SKÓRA

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

50%

kobiet stosuje produkty przeciwstarzeniowe

90%

kobiet doświadcza problemów skórnych związanych z wiekiem

Zmarszczki stanowią problem dla co drugiej kobiety

1. Badanie Arcane Research, luty 2020 r
2. Badanie Arcane Research, luty 2020 r
3. Badanie Arcane Research, luty 2020 r

A gdyby tak spojrzeć na kwestię starzenia się skóry z innej perspektywy? 

Zacznijmy od początku. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, około 25 lub 30 roku życia. Wraz z upływem czasu komórki odnawiają się coraz wolniej. Efekt? Ziemista i przesuszona skóra, która nie otrzyma odpowiedniego wsparcia, to otwarte drzwi do pierwszych zmarszczek.

Jakby tego było mało, skóra stopniowo traci napięcie, elastyczność i jędrność. Sytuacja ta spowodowana jest zjawiskami wewnętrznymi (hormony, zegar biologiczny itp.), ale także zewnętrznymi, takimi jak ekspozycja na słońce czy palenie papierosów. 

Oczywiście, starzenie się – ogólnie, a w szczególności w odniesieniu do skóry – jest nieuniknione. Można jednak spowolnić działanie czasu w prosty i naturalny sposób. Zaakceptowanie i zrozumienie procesu starzenia się skóry pozwala nam wybrać najbardziej odpowiednie produkty przeciwstarzeniowe. W zależności od przypadku, mogą one zapobiec pojawianiu się nowych oznak starzenia, a nawet sprawić, że te już istniejące staną się mniej widoczne.
 

title

JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ

Lepiej zrozumieć, aby właściwie pielęgnować

av_anti-age_femme_senior_4x5_v1 472X650

Zrozumienie procesu starzenia się skóry

Starzenie się skóry u każdego przebiega inaczej. Reaguje na indywidualne czynniki wewnętrzne oraz czynniki zewnętrzne, które są obecnie dobrze znane. Co dzieje się z naszą skórą w miarę upływu czasu?

Odkryj
av_anti-age_femme_senior_visage_application_creme_4x5_v1 472X600

Zapobieganie starzeniu się skóry

Dobra wiadomość jest taka, że można zacząć działać wcześnie, aby spowolnić upływ czasu. Nie daj się zaskoczyć. Odpowiednia pielęgnacja, kosmetyczne rytuały, dobre nawyki na co dzień... Wszystko Ci wyjaśnimy. 

Odkryj

NASZE ROZWIĄZANIA POMAGAJĄCE ZAPOBIEC STARZENIU SIĘ SKÓRY

Produkty Eau Thermale Avène zostały zaprojektowane, aby pozwolić Ci poczuć się lepiej we własnej skórze
AV_ Physiolift_SPF30 - Serum-Night Balm - Eyes_eRetail_HD

PHYSIOLIFT

Produkty z gamy PhysioLift rozprawiają się z utrwalonymi zmarszczkami, głębokimi bruzdami i utratą jędrności skóry. Dzięki konsystencji bogatej w wodę termalną Avène, są one przyjazne dla wszystkich rodzajów skóry, w tym skóry wrażliwej. Poznaj gamę produktów
powrót do góry