Zaangażowanie w ochronę środowiska i zasobów Avène-les-Bains
Dla przyrody

Dla przyrody

Zaangażowanie w ochronę środowiska i zasobów Avène-les-Bains

To właśnie w sercu Regionalnego Parku Przyrodniczego Haut-Languedoc na południu Francji, w dziewiczym środowisku naturalnym, powstaje ten dar natury, woda termalna Avène. Mamy obowiązek, zrozumieć tę wyjątkową wodę. Musimy również zapewnić jej trwałość i czystość, tak aby nadal była bezpieczna w leczeniu skóry wrażliwej, a także szanować jej środowisko naturalne.

av_instit-biodiversity-hdrvb 1202x460

 

Narodziny i życie wody termalnej Avène

Woda termalna Avène powstaje na skrzyżowaniu klimatu śródziemnomorskiego, górskiego i kontynentalnego, w Oksytanii, w Regionalnym Parku Przyrodniczym Haut-Languedoc. Bogactwo bioróżnorodności i niski poziom aktywności ludzkiej tworzą środowisko ochronne. Z basenu termalnego, naturalnego obszaru zbierania wody deszczowej, rozpoczyna się spontaniczny i pozytywny proces: stąd od ponad 50 lat, głęboko w sercu Dolomitów, wypływa bogata w dobroczynne właściwości woda termalna Avène o stałej temperaturze, składzie i przepływie, ze źródła Sainte-Odile. 

AV_instit-biodiversity-impluvium-hd 1202x460

 

Zachowanie basenu termalnego Avène-les-Bains

Basen termalny Avène-les-Bains zajmuje powierzchnię 27 km². To tutaj woda deszczowa rozpoczyna swoją długą drogę i zasila zbiornik wody termalnej Avène. Basen termalny Avène-les-Bains charakteryzuje się bogatą różnorodnością biologiczną, a 76% jego powierzchni stanowią lasy. Oprócz działań, które podejmujemy na terenie parku termalnego w celu jego ochrony, współpracujemy z lokalnymi podmiotami w celu wspólnego zdefiniowania planu zrównoważonego zarządzania tym wyjątkowym terenem.

Odkryj basen termalny Avène

Odkryj basen termalny Avène

--

Basen termalny Avène, miejsce narodzin wody termalnej, jest sercem chronionego środowiska i różnorodności biologicznej

Dowiedz się więcej
Znajomość i stosowanie wody termalnej Avène

Znajomość i stosowanie wody termalnej Avène

--

Im lepiej ją zrozumiemy, tym lepiej będziemy mogli ją chronić i mądrze wykorzystywać.

Dowiedz się więcej
av_instit-water-research-center-hdrvb

Centrum Badań Wody 

Centrum Badań Wody zapewnia kontrolę i monitoring wody termalnej Avène, rozwija wiedzę na temat jej pochodzenia i zapewnia ochronę jej impluwium. Centrum Hydroterapii w Avène jest jedynym we Francji, które korzysta z wiedzy Centrum Badań nad Wodą. Aby zagwarantować jakość wody termalnej, ośrodek przeprowadza średnio 40 000 kontroli rocznie. Jest akredytowany przez Cofrac zgodnie z normą ISO/IEC 17025 w zakresie pobierania próbek i analiz fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych. Laboratorium Wodne współpracuje również z lokalnymi podmiotami w celu prowadzenia studiów i badań na terytorium i dla terytorium oraz prowadzi działania wspierające zrównoważone zarządzanie zasobami. Centrum Badań nad Wodą upowszechnia również wiedzę na temat wody oraz wody termalnej Avène poprzez działania uświadamiające.

 

 

W sercu Avène-les-Bains

av_instit-hydrotherapy-center-avene2-hdrvb-square 473x473

Od ponad 30 lat w zakładzie termalnym wnosimy pozytywny wkład w wyzwania zrównoważonego rozwoju, aby chronić środowisko i zasoby Avène-les-Bains. Posiadamy zakład produkcyjny z certyfikatem ISO 14001, park termalny ze statusem ostoi LPO (Liga Ochrony Ptaków), zrównoważone nawadnianie i zrównoważoną gospodarkę leśną. Wdrażamy działania mające na celu zminimalizowanie naszego śladu środowiskowego, uczestniczymy w życiu gospodarczym i społecznym regionu oraz wzmacniamy dziedzictwo i bioróżnorodność naszych obiektów. 
 

Odkryj, co robimy na terenie termalnym

Działanie w sposób zrównoważony w celu ochrony wody termalnej Avène 

Wiedzą, jak ważne jest poszanowanie ekosystemów, bioróżnorodności, gleb i podglebia dla zachowania równowagi wody termalnej Avène. Dbają o to, by angażować się w kwestie środowiskowe i społeczne oraz na co dzień działać w sposób zrównoważony. Poznaj wywiady z ekspertami i dowiedz się, co robią, aby chronić środowisko i zasoby Avène-les-Bains.

Zapewnienie poszanowania środowiska naturalnego Avène

Zapewnienie poszanowania środowiska naturalnego Avène

--

Nasi eksperci ds. CSR, Sévérine Roullet-Furnemont i Sandrine Bessou Touya, przedstawiają nasze działania w odpowiedniej perspektywie.

Dowiedz się więcej
Woda, człowiek i drzewa

Woda, człowiek i drzewa

--

Nicolas Kremer, inżynier rolnictwa z ONF, wyjaśnia znaczenie lasów dla ekosystemów Avène-les-Bains i jakie działania są podejmowane, aby o nie dbać.

Dowiedz się więcej
powrót do góry