Pielęgnacja skóry podrażnionej

Pielęgnacja skóry podrażnionej

Czerwone plamy, czerwona pupa i podrażnienia na szyi u niemowląt Aby złagodzić zaczerwienienia i codzienne wykwity na skórze niemowlęcia, poznaj naszą gamę produktów regenerujących opracowanych dla wrażliwej skóry.

Filtruj produkty
Filtruj produkty

4 wyniki "Pielęgnacja skóry podrażnionej"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czerwone plamy u dziecka: rozpoznawanie zapalenia

Czerwone i swędzące plamy na skórze niemowląt

Czy skóra Twojego dziecka jest sucha do tego stopnia, że łuszczy się lub tworzą się na niej skorupy? Dodatkowo czerwone plamy na skórze dziecka bardzo swędzą i sączą się? Oznacza to, że Twój noworodek prawdopodobnie cierpi na egzemę.  

Ta choroba skóry, zwana również atopowym zapaleniem skóry, pojawia się na policzkach i za uszami w pierwszych kilku miesiącach życia, a następnie w fałdach skórnych u dzieci starszych. W momentach nasilenia się egzemy towarzyszy jej intensywne swędzenie i zaczerwienienie, po czym następuje okres wyciszenia. W okresie zaostrzenia choroby dziecko z pewnością będzie miało problemy z zasypianiem.

Zapalenie skóry jest spowodowane atopią, czyli skłonnością do reakcji alergicznej, która jest często uwarunkowana genetycznie. Dotyka ona więcej niż jedno na dziesięć niemowląt i nie jest zaraźliwa.

Aby leczyć egzemę, pediatra lub dermatolog zaleci Ci stosowanie kremów ze sterydami. Dodatkowo kremy emolientowe  pomogą ukoić podrażnioną skórę dziecka i zwiększyć skuteczność terapii leczniczej.

Eau Thermale Avène opracowała linię emolientowych produktów do pielęgnacji skóry Xeracalm A.D., aby zregenerować film hydrolipidowy skóry, a tym samym przywrócić jej funkcję ochronną oraz ukoić swędzenie. Oto kilka wskazówek, jak przywrócić florę bakteryjną skóry malucha, nie uszkadzając filmu hydrolipidowego:

  • Umyj dziecko w ciepłej wodzie o temperaturze od 32°C do 34°C przy użyciu Odżywczego olejku oczyszczającego lub Kostki myjącej ultrabogata konsystencja nie zawierającej mydła i bez substancji zapachowych.
  • Po delikatnym wytarciu dziecka ręcznikiem do sucha , nałóż delikatnie emolient z linii Xeracalm A.D. – Krem uzupełniający lipidy na skórę niemowlaka lub alternatywnie Balsam uzupełniający lipidy , jeśli Twoje dziecko ma bardzo suchą skórę.
  • W przypadku intensywnego swędzenia, zapewnij ulgę dziecku za pomocą Koncentratu kojącego Xeracalm A.D..
  • W przypadku sączących się zmian skórnych, użyj Sprayu Cicalfate ze względu na jego działanie osuszające i regenerujące.

Zaczerwienienia w fałdach skórnych

Czy Twój maluch ma czerwone plamy w fałdach szyi lub ud? W przypadku ciepłego i wilgotnego środowiska, objaw ten jest charakterystyczny dla intertrigo. Ta niegroźna infekcja skórna jest powszechna u niemowląt o wrażliwej skórze, a także u dorosłych.

W większości przypadków podrażnienie to jest spowodowane namnażaniem się mikroskopijnych grzybów (grzybica) pod wpływem ciepła i wilgoci. Może to być spowodowane nadmiernym poceniem się zbyt mocno okrytego dziecka, niedokładnym wysuszeniem po kąpieli lub zbyt rzadką zmianą pieluszek.

Aby pozbyć się tych czerwonych plam, należy zająć się przyczynami intertrigo i zastosować pielęgnację zapobiegającą podrażnieniom. Jeśli podrażnienia nie ustąpią, zwróć się do pediatry o poradę.

Unikaj maceracji:

  • Gdy jest gorąco, zdejmij z dziecka jedną warstwę ubrania.
  • Bardzo regularnie zmieniaj dziecku pieluszkę.
  • Po zmianie pieluszki lub po kąpieli osusz fałdy skórne ręcznikiem.

Przynieś ukojenie i wspomóż regenerację podrażnionej skóry:

  • Spryskaj skórę wodą termalną Avène przy każdej zmianie pieluszki, aby zapewnić błyskawiczne ukojenie, a następnie osusz ją.
  • Zastosuj Regenerujący krem ochronny Cicalfate+ na zaczerwienienia , aby zregenerować skórę i zapobiec namnażaniu się bakterii.

Czerwone plamy i wypryski na pupie dziecka

Jeśli na pupie i genitaliach Twojego dziecka występują czerwone plamy, jest to najprawdopodobniej pieluszkowe zapalenie skóry.

Zapaleniu towarzyszą zwykle małe czerwone wypryski, które czasami mogą krwawić. Podrażnienie okołopieluszkowe pojawia się, gdy pupa dziecka pozostaje zbyt długo w kontakcie z mokrą pieluszką lub podczas ząbkowania.

Lekarz prawdopodobnie przepisze hydrokortyzon lub krem przeciwgrzybiczy, który możesz uzupełnić kremem zapobiegającym podrażnieniom, takim jak Regenerujący krem ochronny Cicalfate+. Po każdej zmianie pieluszki możesz użyć wody termalnej w sprayu Avène, która ma właściwości kojące.

Jeśli czerwone plamy na skórze niemowlęcia zaczną sączyć lub krwawić, zastąp krem Sprayu Cicalfate.

Pamiętaj również o tym, aby częściej zmieniać pieluszkę noworodka i pozostaw jego pupę bez pieluszki przez około dziesięć minut kilka razy dziennie.

powrót do góry