Pielęgnacja skóry niemowląt

Pielęgnacja skóry niemowląt

Skóra Twojego dziecka jest delikatna i wrażliwa. Oferujemy Państwu produkty dla dzieci, które spełniają bardzo wysokie wymagania karty jakości i tolerancji. Produkty do pielęgnacji niemowląt - delikatne niczym aksamit!

Filtruj produkty
Filtruj produkty

14 wyniki "Pielęgnacja skóry niemowląt"

TWOJA SKÓRA
TWOJA SKÓRA

Nie martw się, dzięki prawidłowej pielęgnacji, pieluszkowe zapalenie skóry zniknie w ciągu trzech do czterech dni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jakie produkty wybrać dla mojego dziecka?

Jakich produktów należy używać do mycia niemowląt?

W przypadku małych dzieci należy unikać produktów do pielęgnacji zawierających alergeny, substancje drażniące lub zaburzające gospodarkę hormonalną. Ponadto tradycyjne mydła są zbyt agresywne dla skóry niemowlęcia.

Laboratoria Avène opracowały dwie linie produktów do higieny dla niemowląt o minimalistycznym składzie, bez substancji zapachowych i mydła, zapewniających doskonałą tolerancję skórną:

  • Gama Trixera Nutrition przeznaczona jest do mycia niemowląt z suchą i bardzo suchą skórą.
  • Gama Xeracalm A.D. usuwa zanieczyszczenia z ciała i włosów niemowląt cierpiących na świąd i egzemę.

Którego produktu należy używać do zmiany pieluszek?

Niemowlęta są przewijane prawie dziesięć razy dziennie przez pierwsze kilka tygodni życia, a następnie cztery do pięciu razy dziennie. Stosowanie odpowiednich i ultratolerancyjnych produktów do pielęgnacji jest zatem niezbędne, jeśli chcesz chronić Twojego malucha przed zaczerwienieniami, podrażnieniami ipieluszkowym zapaleniem skóry.

Woda termalna Avène, bardziej praktyczna niż emulsja, jednocześnie nawilża i koi skórę twarzy i ciała dziecka. Dodatkowa zaleta: nie musisz jej spłukiwać! To idealny produkt do noszenia w torbie z akcesoriami do przewijania dziecka , gdy przebywasz poza domem. Jeśli Twoje dziecko cierpi na pieluszkowe zapalenie skóry, Regenerujący krem ochronny Cicalfate+ będzie idealny, aby złagodzić podrażnienia.

Wystarczy nanieść kilka kropli na wacik i delikatnie przetrzeć fałdy rąk i nóg.

Jakich produktów do pielęgnacji niemowląt należy używać?

W chwili narodzin skóra noworodków nie jest jeszcze dojrzała i dlatego jest bardzo wrażliwa na kontakt z zewnętrznymi czynnikami agresywnymi i nieodpowiednimi produktami kosmetycznymi.

Bariera ochronna młodej skóry wydziela również mniej sebum niż bariera skóry u osoby dorosłej, co sprawia, że naskórek jest podatny na odwodnienie i przesuszenie.

Dlatego należy codziennie nawilżać skórę dziecka kremem hipoalergicznym, bez substancji zapachowych i parabenów. Nasze produkty dla dzieci zostały sformułowane tak, aby zaradzić częstym problemom skórnym maluchów:

  • Krem Cold Cream chroni na co dzień wrażliwą skóręTwojego dziecka przed zimnem i wiatrem. Sprawia, że skóra pozostaje miękka i komfortowa.
  • Mleczko Trixera Nutrition Nutri-Fluid zapewnia nawodnienie suchej skóry a Balsam Trixera Nutrition Nutri-Fluid jest odpowiedni dla niemowląt z bardzo suchą skórą.
  • Krem Xeracalm A.D. Krem Uzupełniający Lipidy lub Balsam, aby złagodzić swędzenie. Odkryj nasze sposoby pielęgnacji i porady dotyczące egzemy u niemowląt.
  • Regenerujący krem ochronny Cicalfate+ działa naprawczo w przypadku drobnych problemów skórnych całej rodziny, a w szczególności na odparzenia pieluszkowe.

Używaj go rano i wieczorem, trzymając zawsze w pobliżu przewijaka. Użyj tego nawilżającego produktu do masażu dziecka : to doskonały sposób na budowanie więzi między niemowlęciem a rodzicami.

Woda termalna Avène świetnie uzupełnia każdy program pielęgnacji skóry, działając przeciwpodrażnieniowo i kojąco.

W przypadku utrzymujących się problemów skórnych po opuszczeniu oddziału położniczego zalecamy konsultację z pediatrą w celu ustalenia indywidualnego leczenia dermatologicznego.

Jakie produkty do ochrony przeciwsłonecznej należy stosować u niemowląt?

Niezależnie od jej koloru, skóra niemowląt jest cienka i delikatna i należy w miarę możliwości chronić ją przed słońcem przy pomocy odpowiedniego ubrania, nakrycia głowy i parasola.

Niemowlęca skóra ma niską zawartość melaniny i jest szczególnie narażona na działanie promieni UV. Produkty do opalania z filtrem SPF 50+ chronią miejsca nieokryte ubraniem, narażone na działanie promieni.

Nasze laboratoria stworzyły linię produktów przeciwsłonecznych dedykowanych niemowlętom i dzieciom. Są one dostępne w następujących konsystencjach: mleczko, spray i krem. 

W przypadku skóry wrażliwej na produkty kosmetyczne, nasze mineralne produkty przeciwsłoneczne są wolne od filtrów chemicznych i odpowiednie dla całej rodziny, nawet dla noworodków.

powrót do góry