Pielęgnacja skóry bardzo suchej i z egzemą

Pielęgnacja skóry bardzo suchej i z egzemą

Czerwone plamy, swędzenie, sucha skóra. Co należy stosować na skórę dziecka z egzemą? Skóra u niemowląt z egzemą powinna być pielęgnowana przy pomocy specjalnych kremów z emolientami i odpowiednich produktów higienicznych. Odkryj nasze produkty do pielęgnacji skóry atopowej u niemowląt

5 wyniki "Pielęgnacja skóry bardzo suchej i z egzemą"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Atopowe zapalenie skóry u niemowląt: jak je rozpoznać?

Egzema u niemowląt jest chorobą skóry, która zwykle pojawia się między trzecim miesiącem a drugim rokiem życia. Objawia się w postaci ognisk zapalnych: czerwonych plam z pęcherzami. Towarzyszy im skrajna suchość i silne swędzenie skóry. Dolegliwość ta często prowadzi do zaburzeń snu.

Jeśli skóra jest drapana lub pocierana, drobne wypryski pękają, tworząc sączące się, żółtawe strupy.

Nawroty egzemy u niemowląt przeplatają się z okresami remisji, kiedy to objawy na jakiś czas ustępują.

Przed ukończeniem pierwszego roku życia, atopowe zapalenie skóry u niemowląt może być widoczne na wypukłych częściach ciała i twarzy, takich jak czoło, policzki, podbródek, ramiona i uda. Po pierwszym roku przenosi się na fałdy skórne (łokcie, nogi i obszar za uszami).

Większość zmian znika przed okresem dojrzewania.

Przyczyny egzemy u niemowląt

Egzema u niemowląt ma zazwyczaj podłoże genetyczno-alergiczne (atopia). Skóra cierpi na atopowe zapalenie skóry w następstwie alergii pokarmowej lub kontaktowej (roztocza, sierść zwierząt, pyłki, proszek do prania itp.).

Dzieci ze skórą skłonną do atopii mają porowatą barierę skórną i wysoce reaktywny system immunologiczny. Przy najmniejszym kontakcie z substancją uczulającą, ta ostatnia łatwiej przenika przez naskórek, a komórki odpornościowe reagują w nadmierny sposób, wywołując stan zapalny skóry charakterystyczny dla egzemy niemowlęcej.

W zaostrzeniu egzemy u niemowląt mają wtedy udział czynniki zewnętrzne:

Jaką terapię stosować, aby wyleczyć egzemę u mojego dziecka?

W przypadku atopowego zapalenia skóry u niemowląt, pediatra lub dermatolog zaleci działania w obrębie trzech obszarów:

  • Leczenie stanów zapalnych skóry lekami w postaci maści sterydowych do stosowania miejscowego. To miejscowe leczenie powinno być stosowane na czerwone plamy u dziecka.
  • Pielęgnacja suchej skóry na reszcie ciała poprzez intensywne nawilżanie przy użyciu emolientowych kremów dla niemowląt.
  • Mycie dziecka łagodnymi produktami myjącymi bez mydła.

Jakich produktów należy używać do mycia dziecka cierpiącego na egzemę?

Dbałość o codzienną higienę niemowląt z egzemą powinna polegać na delikatnym oczyszczaniu skóry i przygotowaniu jej na aplikację maści. Zwiększa to skuteczność przepisanego leczenia w przypadku nawrotów choroby.

Należy również zaprzestać stosowania perfumowanych kosmetyków oraz produktów bazie mydła. Wybierz na przykład Kostkę Myjącą Ultrabogata konsystencja z gamy Xeracalm A.D. ze względu na jej bardzo łagodną bazę myjącą i fizjologiczne pH, które nie narusza filmu ochronnego skóry. Produkt ten został stworzony tak, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia alergii.

Możesz również zafundować dziecku kąpiel z dodatkiem emolientu używającOlejku Oczyszczającego Xeracalm A.D.. Jego odbudowujące lipidy działanie przywraca film hydrolipidowy skóry dziecka i łagodzi swędzenie.

Inne porady:

  • Myj dziecko w wodzie o temperaturze od 32°C do 34°C, raz dziennie i przez maksymalnie dziesięć minut, aby ograniczyć kontakt z wodą z kranu.
  • Na koniec kąpieli zapewnij ukojenie zaczerwienionej skórze dziecka, spryskując ją wodą termalną Avène.
  • Osusz dziecko bez pocierania, delikatnie otulając ręcznikiem.

Nasze kremy na egzemę u niemowląt

Po umyciu dziecka, kilka razy dziennie nakładaj na skórę emolient, aby zapobiec zaostrzeniu egzemy atopowej. Nawilżające i odżywcze działanie emolientu zmniejsza suchość skóry i wzmacnia barierę ochronną naskórka, dzięki czemu skóra lepiej zatrzymuje wodę.

Laboratoria Avène opracowały emolienty dla dzieci w oparciu o technologię Kosmetyk Sterylny. Oznacza ona receptury z minimalną ilością składników, zawierające tylko to, co jest niezbędne dla skóry dziecka: pielęgnacja bez użycia substancji zapachowych i konserwantów. Oferuje również hermetycznie zamknięte opakowania ochronne (butelka z pompką i tubka z kapsułką).

Krem Xeracalm A.D przywraca suchej i wrażliwej skórze dziecka jej funkcję ochronną i komfort, łagodząc swędzenie.

Jeśli Twoje dziecko ma szczególnie suchą, pogrubioną skórę lub suche plamy, które łuszczą się lub tworzą się na nich strupy, wybierz Balsam Xeracalm A.D. dla intensywnego nawilżenia.

Na ogniska egzemy i silne swędzenie uniemożliwiające dziecku zasypianie, zastosuj Koncentrat kojący Xeracalm A.D.. Jego działanie przeciw drapaniu jest natychmiastowe. Ta emolientowa pielęgnacja może być stosowana na twarz, ciało i powieki całej rodziny.

Ponadto Cicalfate Spray wysusza wysięk spowodowany drapaniem , a Cicalfate Krem koi podrażnienia skóry dziecka.

powrót do góry