Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa redukuje widoczność zmarszczek, drobnych linii i przeciwdziała utracie jędrności, czyli zwalcza wszystkie oznaki starzenia się skóry. Serum przeciwzmarszczkowe, krem przeciwzmarszczkowy, krem pod oczy: znajdź najskuteczniejsze produkty przeciwzmarszczkowe dla starzejącej się skóry.

Filtruj produkty
Filtruj produkty

13 wyniki

TWOJA SKÓRA
TWOJA SKÓRA

Stan zapalny jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Czy wiesz, co to jest?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W jakim wieku powinno się zacząć stosować pielęgnację przeciwzmarszczkową?

Jeśli chodzi o starzenie się skóry, nie wszyscy jesteśmy sobie równi. Niektórzy ludzie będą naznaczeni wiekiem szybciej niż inni, zwłaszcza że na pojawienie się zmarszczek na twarzy ma wpływ kilka czynników. Zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, umiarkowane spożycie alkoholu i ograniczenie palenia tytoniu, a przede wszystkim optymalna ochrona przeciwsłoneczna pomagają opóźnić oznaki starzenia.  

Nie ma więc ścisłej reguły dotyczącej wieku, w którym należy wdrożyć pielęgnację przeciwzmarszczkową. Od 30 roku życia komórki regenerują się wolniej, dlatego właśnie zaleca się rozpoczęcie tego typu pielęgnacji właśnie w tym wieku. W razie potrzeby można jednak zacząć wcześniej. Wiemy, że na skórze suchej oznaki starzenia pojawiają się szybcej niż na skórze tłustej. Najważniejsze jest stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego dostosowanego do wieku.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Jaki produkt przeciwzmarszczkowy wybrać?

To, jaki produkt przeciwzmarszczkowy wybierzesz, zależy od rodzaju Twojej skóry i ewentualnych niedoskonałości. Zanim zaczniesz stosować pielęgnację przeciwstarzeniową, musisz najpierw je wyeliminować.

Drobne linie

Dla młodej skóry zalecamy pielęgnację antyoksydacyjną, aby zapobiec pojawieniu się drobnych linii. Krem peelingujący A-Oxitive NOC to produkt przeciwdziałający pierwszym drobnym zmarszczkom. Jeśli nałożysz go na twarz i szyję wieczorem przed pójściem spać, Twoja skóra o poranku będzie pełna blasku. Pamiętaj, że wieczór jest idealną porą na stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych, ponieważ w podczas snu skóra najbardziej się regeneruje i najlepiej skorzysta ze składników aktywnych zawartych w produkcie do pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Poza tym zwróć szczególną uwagę na delikatne miejsca, w których oznaki starzenia się skóry pojawiają się najwcześniej: okolice oczu. Nanieś niewielką ilość Kremu wygładzającego kontur oczu A-Oxitive na opuszkę palca serdecznego i wklep w skórę wokół oczu. Wygładź brew i delikatnie wklep w dolną powiekę.

Utrwalone zmarszczki

Osoby o dojrzałej skórze mogą sięgnąć po bardziej ukierunkowane składniki aktywne, przeznaczone do zwalczania bardziej widocznych zmarszczek, takie jak kwas hialuronowy, peptydy i polifenole o działaniu antyoksydacyjnym. Oto zalecany przez nas program pielęgnacji skóry w przypadku utrwalonych zmarszczek:

  1. Rano zastosuj Emulsję Wygładzającą Physiolift Dzień dla skóry wrażliwej i mieszanej lub Krem wygładzający dla skóry suchej lub bardzo suchej. Bogate w kwas hialuronowy i antyoksydanty produkty przeciwzmarszczkowe poprawiają strukturę skóry i zmiękczają ją, dzięki czemu staje się jędrniejsza i gładsza.
  2. Na noc wybierz balsam wygładzająco-regenerujący Physiolift Noc, który wygładza rysy twarzy i redukuje zmarszczki podczas snu, aby skóra wyglądała promiennie z samego rana.
  3. Wygładzaj delikatne miejsca najbardziej naznaczone wiekiem przy użyciu Physiolift Oczy. Redukuje zmarszczki i bruzdy, jednocześnie zmniejszając opuchnięcia pod oczami, które z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne.

Utrata jędrności

Jeśli Twoja skóra jest dojrzała możesz zastosować serum przeciwzmarszczkowe, które ujędrni skórę, oraz specjalne produkty do pielęgnacji odpowiednio dostosowane do jej potrzeb.

Jak uniknąć powstawania zmarszczek?

Oto kilka wskazówek, które podpowiedzą, jak utrzymać elastyczność skóry i opóźnić pojawienie się zmarszczek:

powrót do góry