Łagodzi najbardziej wrażliwą skórę
Centrum Hydroterapii Avène

Centrum Hydroterapii Avène

Łagodzi najbardziej wrażliwą skórę

Centrum Hydroterapii Avène, poświęcone dermatologii i wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny, stosuje naukową i innowacyjną hydroterapię w leczeniu chorób skóry.

W korzystnym dla zdrowia środowisku Centrum Hydroterapii Avène pozwala doświadczyć mocnej i wyjątkowej wody o naukowo potwierdzonych właściwościach.

Powody, dla których warto poddać się zabiegowi termalnemu w Avène

Centrum Hydroterapii Avène przyjmuje pacjentów z całego świata cierpiących na choroby skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry i egzema, łuszczyca, rybia łuska, przewlekły świąd jak również nieprzyjemne blizny, skutki oparzeń, narośla skórno-śluzówkowe, problemy z błoną śluzową jamy ustnej, choroby skóry głowy, a nawet po zabiegach onkologicznych. Lista ta jest znacznie dłuższa i zawiera inne schorzenia które mogą być leczone po konsultacji z lekarzem prowadzącym. 

AV_instit-bath-hydrotherapy-center-avene-hd

Spersonalizowane zabiegi

Mając świadomość, że każda dolegliwość jest inna, po przyjeździe lekarz medycyny ustali indywidualny program leczenia na czas Państwa pobytu leczniczego (pobyty mogą trwać 1, 2 lub 3 tygodnie).

Obejmuje ona podstawowe zabiegi z wykorzystaniem wody termalnej: kąpiele, prysznice i natryski ogólne, a także napoje lecznicze. W zależności od potrzeb skóry, oferujemy uzupełniające zabiegi z wykorzystaniem wody termalnej, takie jak prysznice filiformowe, a nawet okłady z wody termalnej, masaż podwodny, miejscowe natryski itp. oraz konkretne zabiegi, takie jak okłady lub zabiegi nawilżające na ciało, nawilżające zabiegi na twarz i pełne zabiegi na skórę głowy.

AV_instit-local-pulverization-hydrotherapy-center-hd

Wsparcie dostosowane do potrzeb

Zabiegi w Avène są często chwilą spokoju, w której można na nowo odkryć najsłodsze aspekty życia. Chodzi o to, by pogodzić się z samym sobą i z innymi...

Dlatego oferujemy możliwość uczestniczenia w warsztatach i konferencjach, które dostarczą informacji i pomogą lepiej radzić sobie z chorobą na co dzień. Pozwala to na podjęcie właściwych kroków zapobiegawczych w celu przedłużenia korzystnych efektów leczenia termicznego, jak również zapobieganie zaostrzeniom lub po prostu zmniejszenia niepokoju i stresu. Wykorzystaj te chwile, które sprzyjają również dyskusji i dzieleniu się wiedzą.

AV_workshop-make-up-Avene-hydrotherapy-center

Nasze warsztaty:

higiena i nawilżanie, alternatywy dla drapania, relaks i makijaż medyczny.

Nasze konferencje:

nauka o wodzie termalnej, dieta i żywienie.

Regularnie oferowane są nowe warsztaty lub tematy konferencji.

Centrum Hydroterapii Avène: królestwo dzieci

W Avène wiemy, że przewlekłe choroby dermatologiczne u dzieci, takie jak atopowe zapalenie skóry i egzema, nie tylko mają znaczący wpływ na codzienne życie dzieci, ale także ich rodzin.

Zabiegi termalne w Avène można traktować jako okazję do ponownego nawiązania kontaktu z dzieckiem w nowym, wyjątkowym i kojącym środowisku. Tutaj co czwarty gość uzdrowiska to dziecko, a w termach mogą przebywać nawet maluchy od 3 miesiąca życia! Ponieważ każda choroba jest unikalna, Twoje dziecko będzie objęte od razu po przyjeździe indywidualnym programem opieki, zaleconym przez lekarza w centrum. Dzięki specjalnym warsztatom można towarzyszyć dziecku i wykorzystać pobyt na wspólną naukę, aby lepiej radzić sobie z chorobą na co dzień.
 

AV_instit-hydrotherapy-treatment-compress-kid-hd

Centrum hydroterapii z certyfikatem Aquacert ®

Od 2010 roku Centrum Hydroterapii Avène posiada certyfikat „Aquacert HACCP thermalisme®”. Certyfikat ten potwierdza bezpieczeństwo zdrowotne wody termalnej stosowanej do zabiegów. 

av_certification-aquacert-avene-center

Widoczne i długotrwałe rezultaty

Indywidualnie dobrany program pielęgnacyjny zapewniający widoczną poprawę przed zakończeniem kuracji, ukierunkowany na konkretne cele i redukcję wszelkich niepożądanych efektów na skórze. 

Znacząca poprawa od początku do końca kuracji1

W firmie Avène przeprowadziliśmy badanie obejmujące osiem sezonów kuracji na podstawie akt ponad 10 000 pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry lub łuszczycę.

¹. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2011 Luty; 25 Suplement 1:30-4.

Atopowe zapalenie skóry - 42%

zmniejszenie SCORAD, (SCORing Atopic Dermatitis), oceny nasilenia atopowego zapalenia skóry po 3 tygodniach leczenia

av_treatment-result-da-d0d18 1:1
av_treatment-result-psoriasis-d0d18  473*473

Łuszczyca - 54%

zmniejszenie PASI (Psoriasis Area and Severity Index -wskaźnik obszaru i nasilenia łuszczycy) i zakresu łuszczycy po 3 tygodniach leczenia

Udowodniona skuteczność w perspektywie krótko- i średnioterminowej 2

W kontekście zachorowania dziedzicznego na rybią łuskę przeprowadzono badania na 44 pacjentach.

². Br J Dermatologia 2011;165(6):1087-94

Rybia łuska dziedziczna - 31%

zmniejszenie długoterminowego wyniku w skali nasilenia rybiej łuski (6 miesięcy)

av_treatment-result-ictyosis-d0d18  473*473

Zmniejszenie skutków ubocznych zabiegów na skórze po zabiegu termalnym3

³. Eur J Pielęgnacja w chorobach nowotworowych. 2017;e12735.

AV_instit-postcancer-hydrotherapy-massage-hd 473*473

Kuracja po przebytej chorobie nowotworowej

Niedawno przeprowadzono badanie na 70 kobietach w remisji raka piersi po leczeniu choroby nowotworowej.

Zmniejszenie suchości i świądu (specyficzna skala NCI CTAE) oraz obrzęku limfatycznego (specyficzna skala EORTC BR23) po 3 tygodniach

SUCHOŚĆ: -100%
ŚWIĄD: -61%
OBRZĘK LIMFATYCZNY: -43%:

powrót do góry