Pielęgnacja uzupełniająca lipidy Pielęgnacja uzupełniająca lipidy

Czy Ty lub Twoje dziecko macie suchą lub nawet bardzo suchą skórę, która czasami powoduje uczucie ściągnięcia, a nawet swędzi? Przywróć skórze funkcję bariery ochronnej za pomocą kremu lub balsamu uzupełniającego lipidy, aby zapewnić potrzebny jej komfort.

1 wynik "Pielęgnacja uzupełniająca lipidy"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Balsam uzupełniający lipidy: sprawdza się idealnie w przypadku bardzo suchej, skłonnej do atopii skóry

Jak sama nazwa wskazuje, jest to produkt pielęgnacyjny przywracający właściwy poziom lipidów w skórze. Stosuje się go w celu wzmocnienia bariery ochronnej skóry i utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry suchej i bardzo suchej. Te uzupełniające lipidy produkty koją również swędzenie charakterystyczne dla egzemy atopowej, świądu starczego, idiopatycznego lub świądu związanego z ciążą, ichtiozą, jak również swędzenie wywołane radioterapią lub chemioterapią itp.

Aby uzupełnić lipidy w podrażnionej skórze, najlepiej zastosować produkt o bogatej konsystencji, w postaci kremu, maści lub balsamu odbudowującego. Do ciała polecamy krem lub balsam uzupełniający lipidy Eau Thermale Avène, które są bardziej płynne i łatwiejsze do rozprowadzenia na dużych powierzchniach. Maść ma bardziej oleistą konsystencję, idealną do stosowania miejscowego.

Krem czy balsam regenerujący: co wybrać?

Konsystencja produktu uzupełniającego lipidy powinna być dostosowana do stopnia przesuszenia skóry i/lub pory roku.

W przypadku silnego przesuszenia lub w czasie zimy, bogata, ale płynna konsystencja Balsamu uzupełniającego lipidy Xeracalm A.D. będzie bardziej komfortowa i odżywcza, a jednocześnie łatwa do aplikacji na całym ciele.

.Krem uzupełniający lipidy Xeracalm A.D przeznaczony jest do średnio suchej skóry i, podobnie jak w przypadku balsamu, przyczynia się do redukcji swędzenia.

Ta linia produktów Eau Thermale Avène, przeciwdziałająca podrażnieniom i redukująca świąd, przywraca równowagę mikrobiomu skóry i sprawia, że swędzenie znika w ciągu pięciu dni.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, ale nie swędzi, Nutri-Fluid Balsam Trixera Nutrition przyczyni się do regeneracji bariery ochronnej skóry dzięki ultraodżywczej formule wzbogaconej o lipidy roślinne. Jego konsystencja jest płynna, dzięki czemu aplikacja na całym ciele jest przyjemna i praktyczna. Linia Cold Cream zapewni również komfort bardzo suchej skórze na ciele, twarzy, dłoniach i ustach w okresie zimowym.

Jak używać balsamu uzupełniającego?

Balsamy uzupełniające Avène należy stosować na skórę umytą ultra delikatnym, ultra bogatym produktem oczyszczającym, takim jak Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy Xeracalm A.D lub Kostką myjącą ultrabogata konsystencja z tej samej linii.

Najpierw nałóż balsam na wnętrze dłoni, a następnie rozprowadź go na całym ciele. Użyj całej powierzchni dłoni, aby zapewnić jak najdelikatniejszą aplikację. Rozprowadzaj szerokimi ruchami, nie pocierając skóry, aby jej nie podrażnić i nie spowodować nawrotu swędzenia.

Kremy i balsamy uzupełniające lipidy powinny być stosowane przynajmniej raz dziennie, aby zredukować suchość skóry oraz zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego lub dermatologa.

Przed nałożeniem balsamu uzupełniającego lipidy, dla dodatkowego ukojenia, zwłaszcza przed pójściem spać, możesz rozpocząć pielęgnację od spryskania się naszą wodą termalną w sprayu.

W przypadku intensywnego, miejscowego swędzenia, Koncentrat kojący Xeracalm A.D. zapewnia błyskawiczny efekt łagodzący. Może być stosowany tak często, jak to konieczne.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka, która pozwoli na długotrwałe ukojenie dolegliwości: połóż na chore miejsce na około dziesięć minut kompres nasączony wodą termalną Avène.

powrót do góry