Ekspercka pielęgnacja skóry suchej
XeraCalm

XeraCalm

Ekspercka pielęgnacja skóry suchej

Sucha lub bardzo sucha skóra to nic przyjemnego. Ściągnięcie, swędzenie: ten typ skóry zasługuje na największą uwagę. Szczególnie, gdy mówimy o skórze skłonnej do egzemy atopowej – powodowany przez taką skórę dyskomfort wystawia nerwy (i skórę) na ciężką próbę.

Z pomocą dermokosmetyków XERACALM stworzyliśmy rutynę pielęgnacyjną dla całej rodziny, polecaną przez dermatologów, której misja jest prosta: odżywiać i przynosić ukojenie najbardziej wrażliwej skórze, skórze suchej, bardzo suchej i/lub skłonnej do egzemy atopowej. Produkty XERACALM odbudowują barierę ochronną skóry i przynoszą jej ulgę wtedy, kiedy potrzebuje ona ukojenia

av_xeracalm-ad_lipid-replenishing-balm_2_3282770154566_hd-500-500

XERACALM A.D 

Przynosi ulgę skórze suchej, bardzo suchej, skłonnej do egzemy atopowej i swędzenia

Codzienne życie ze skórą, której towarzyszy uczucie ściągnięcia, która swędzi lub reaguje na najmniejsze działanie czynników zewnętrznych, może być trudne. Te wymagające typy skóry zasługują na równie wymagającą pielęgnację: dlatego gama XERACALM A.D jest polecana przez dermatologów, .dermatologów, gdy potrzebne jest złagodzenie świądu, odżywienie i ukojenie skóry.
Dzięki gamie XERACALM A.D stworzyliśmy IDEALNE zalecane rozwiązanie o wysokiej wydajności. Odżywcze działanie i unikalna technologia Kosmetyku Sterylnego zapewniają wysoką tolerancję nawet najbardziej wrażliwej skóry. Gama pielęgnacyjna, która koi i przywraca barierę ochronną skóry, zapewniając długotrwałe działanie. Można jej zaufać już od urodzenia.

XERACALM A.D BALSAM UZUPEŁNIAJĄCY LIPIDY

XeraCalm A.D Balsam uzupełniający lipidy

PIELĘGNACJA PRZECIWŚWIĄDOWA DO SKÓRY BARDZO SUCHEJ

 • Połączenie wyjątkowych składników aktywnych 
 • Przynosi ulgę bardzo suchej skórze, skłonnej do atopii i swędzenia
 • Idealny już od 1. dnia życia
   

Obiektywna ulga! Stosowany codziennie XERACALM A.D Balsam uzupełniający lipidy to prawdziwa korzyść. Dzięki połączeniu wyjątkowych składników aktywnych I-modulia® (działanie przeciw swędzeniu), Cer-omega (kompleks odżywczy) i Wody termalnej Avène (działanie kojące i łagodzące), ta emolientowa kuracja działa na suchość i wywołany nią świąd, odbudowuje barierę ochronną skóry i odżywia skórę, aby przywrócić jej komfort. To niewątpliwie najlepszy sposób na trwałe złagodzenie swędzenia i przywrócenie równowagi mikrobiomu skóry!

Ukojenie dla skóry
XeraCalm A.D Balsam uzupełniający lipidy

Gama XERACALM A.D. otrzymała status EMOLIENTU PLUS od Europejskiego Forum Dermatologicznego. Produkty należące do kategorii EMOLIENT PLUS poprawiają stan zmian wypryskowych i pozytywnie wpływają na mikrobiom skóry pacjentów z egzemą atopową.

DOKTOR ARIADNA ORTIZ-BRUGUESDermatolog i Dyrektorka Medyczna Laboratoriów Dermatologicznych Avène

UDOWODNIONA SKUTECZNOŚĆ

Natychmiastowy efekt kojący

5 dni

ZERO DRAPANIA po 5 dniach ²

-56%

PO 7 DNIACH - SUCHOŚĆ SKÓRY -56%

59%

PO 7 DNIACH - ZABURZENIA SNU -58%

¹Średni czas ustąpienia świądu.
²Badanie IV fazy u 1711 pacjentów  – Francja, francuskie terytoria zamorskie i Włochy – u 75% osób stosowano wyłączenie preparat XeraCalm A.D raz lub dwa razy dziennie przez 7 dni w pielęgnacji suchej skóry.

XERACALM A.D OLEJEK OCZYSZCZAJĄCY UZUPEŁNIAJĄCY LIPIDY

XERACALM A.D Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy

OCZYSZCZENIE I ZŁAGODZENIE SKÓRY SUCHEJ I ATOPOWEJ

 • Formuła przyjazna mikrobiomowi
 • Działanie kojące, uzupełniające lipidy i przeciwświądowe
 • Można stosować w fazie zaostrzeń
 • Idealny od 1. dnia życia


Ten olejek oczyszczający o właściwościach uzupełniających lipidy jest pierwszym niezbędnym kosmetykiem w ramach pielęgnacji przeciwświądowej do skóry suchej ze skłonnością do atopii. Jego formuła stanowi połączenie I-modulia®-  1. postbiotycznego składnika aktywnego wyizolowanego z bakterii Aquaphilus Dolomiae, charakterystyczne dla unikalnej mikroflory Wody termalnej Avène, odżywczego kompleksu Cer-omega (lipidów podobnych do lipidów zawartych w skórze) oraz Wody termalnej Avène. Ta kombinacja składników aktywnych, które delikatnie oczyszczają i zapobiegają wysuszeniu skóry. Koniec z uczuciem ściągnięcia skóry po prysznicu!

Chcę dowiedzieć się więcej!
XERACALM A.D Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy

GAMA XERACALM A.D: UNIKALNE POŁĄCZENIE SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH

W sercu naszych produktów

I-modulia®

AV_XERACALM-AD_Representation-I-Modulia_png 500x500

Pierwsza postbiotyczna substancja czynna pochodząca z wody termalnej Avène, która działa bezpośrednio na przyczynę swędzenia spowodowanego suchością skóry.

Zobacz więcej

Cer-omega

Cer-omega

Lipides semblables à ceux de la peau, qui réparent la peau et renforcent son film hydrolipidique protecteur.

Woda termalna Avène

AV_EAU-THERMALE_Representation-Eau_png 500x500

Zapewnia działanie zmiękczające, łagodzące i zapobiegające podrażnieniom.

Zobacz więcej
sterile cosmetecis

Podstawowe kryteria wyboru dermokosmetyków do pielęgnacji skóry wrażliwej i reaktywnej, to wysoce tolerowana formuła, komfort i bezpieczeństwo.

Aby nasze produkty zawierały tylko niezbędne składniki, które są korzystne dla skóry i nie zawierały żadnych konserwantów, nasze laboratoria opracowały absolutnie unikalny na świecie sposób konserwacji kosmetyków: Kosmetyk Sterylny®. Ta innowacyjna technologia utrzymuje sterylność produktu przez cały czas jego użytkowania, zapobiegając wszelkim zanieczyszczeniom zewnętrznym. To nasza gwarancja tolerancji, aby ukoić wszystkie rodzaje skóry, już od 1. dnia życia

Jak prawidłowo stosować emolienty uzupełniające lipidy?

 • Nakładaj czystymi rękami raz lub dwa razy dziennie albo nawet częściej, jeśli skóra swędzi.
 • Emolienty stosuj po każdej kąpieli, aby odbudować ochronny płaszcz hydrolipidowy i uniknąć swędzenia. Najlepiej  stosować je na lekko wilgotną skórę.
 • Używaj obu rąk w celu równomiernego rozprowadzenia emolientu. Rozprowadź preparat na dłoniach, a następnie delikatnie nakładaj na ciało, powolnymi i omiatającymi gestami.
 • Nałóż cienką warstwę. Zbyt gruba warstwa może powodować podrażnienia i uczucie mrowienia.

  Poznaj wszystkie balsamy emolientowe z Wodą termalną Avène
av_xeracalm_ad_bebe_2575-1x1
Z tej samej gamy

A TO JESZCZE NIE WSZYSTKO...

Odkryj nasze pozostałe produkty

XeraCalm A.D Kostka myjąca Ultrabogata konsystencja

XeraCalm A.D Kostka myjąca Ultrabogat...

Odżywia - Łagodzi - Oczyszcza

Szukam produktu XERACALM A.D do

wybierz

AV_XERACALM_ PANNEAU_2022_FAMILY

XERACALM NUTRITION 

Codzienna rutyna dla suchej skóry całej rodziny

Jeśli nawet nie masz skóry skłonnej do egzemy atopowej, ale Ty lub Twoje dzieci macie suchą lub bardzo suchą skórę i wciąż szukasz dla niej odżywienia, gama XERACALM NUTRITION to rozwiązanie dla Was!

Gama ta jest sprzymierzeńcem skóry suchej. Wchodzące w jej skład produkty pielęgnacyjne odżywiają i nawilżają skórę natychmiast, a nawilżenie utrzymuje się aż do 48 godzin. Formuły złożone w 95% do 99% ze składników pochodzenia naturalnego sprzyjają zdrowiu Twojej skóry. Płynne konsystencje pozwalają na szybką aplikację, aby ekspresowo ukoić skórę.     
Idealna zarówno dla najmniejszych, jak i najstarszych użytkowników, gama pielęgnacyjna XERACALM NUTRITION do skóry suchej łączy w sobie skuteczność, praktyczność i naturalność. Nie wspominając nawet o ekologicznym projekcie opakowań, które w 70% (tubki) i w 100% (butelki) wykonane są z plastiku pochodzącego z recyklingu (z wyłączeniem zakrętki i pompki). 

XERACALM NUTRITION MLECZKO NAWILŻAJĄCE

XERACALM NUTRITION Mleczko nawilżające

PRZYJEMNOŚĆ PIELĘGNACJI SKÓRY SUCHEJ

 • 48-godzinne nawilżenie
 • Formuła składająca się w 97% ze składników pochodzenia naturalnego.
 • Formuła i opakowanie opracowane w zgodzie z ekologicznym podejściem marki. 

Ten delikatnie pachnący preparat nawilżający przeznaczony do skóry suchej, łagodzi uczucie ściągnięcia. Dzięki zestawieniu trzech kojących i odżywczychskładników aktywnych: olejku z ostropestu plamistego, niacynamidu oraz Wody termalnej Avène, natychmiast otula skórę miękkością.

Bardzo praktyczny: płynna, nie klejąca się konsystencja pozwala ubrać się zaraz po nałożeniu.

Chcę dowiedzieć się więcej!
XERACALM NUTRITION Mleczko nawilżające

Olejek z ostropestu plamistego wspomaga syntezę ceramidów, naturalnie występujących w skórze lipidów, które pomagają tworzyć barierę ochronną i utrzymywać nawilżenie skóry. W połączeniu z niacynamidem, który indukuje syntezę ceramidów i wzmacnia funkcję barierową skóry, produkty XERACALM NUTRITION zapewniają globalne, szybkie i długotrwałe działanie.

XULY LABARREREActive Manager, Centrum Badań i Rozwoju Pierre Fabre

UDOWODNIONA SKUTECZNOŚĆ NAWILŻANIA

Natychmiastowy efekt

48 godz.:

nawilżenia dla skóry suchej¹

+85%

większe nawilżenie po zastosowaniu²

97%

składników pochodzenia naturalnego

1 - Badanie instrumentalne, 30 osób, 2 razy dziennie przez 7 dni 2 - Badanie kliniczne z udziałem 33 dorosłych osób – Ocena wskaźnika nawilżenia po 1 aplikacji mleczka nawilżającego XERACALM NUTRITION

av_cleanance_page-gamme_2

XERACALM NUTRITION: KLUCZOWY ODŻYWCZY SKŁADNIK AKTYWNY

Olejek z ostropestu plamistego

Ostropest plamisty to skarb natury. Pozyskiwany z niego olejek, stosowany od wielu lat w leczeniu zaburzeń wątrobowo-żółciowych, zapewnia skórze wiele korzyści: intensywnie i głęboko odżywia, odbudowuje i wzmacnia ochronny płaszcz lipidowy skóry, pobudza syntezę ceramidów, aby intensywnie walczyć z wysusz.   

To właśnie ze względu na te właściwości włączyliśmy olejek z ostropestu plamistego do naszej gamy XERACALM NUTRITION do skóry suchej i bardzo suchej.
Wybraliśmy go również ze względu na jego ograniczony wpływ na środowisko. Poza tym, że jest rośliną pochodzącą z Francji, do wzrostu wymaga niewielkiej ilości wody. 

Więcej informacji

XERACALM NUTRITION - SKŁADNIKI AKTYWNE WYSOKIEJ JAKOŚCI

Specjalnie wyselekcjonowane z myślą o skórze suchej i bardzo suchej

Woda termalna Avène

AV_EAU-THERMALE_Representation-Eau_png 500x500

Zapewnia działanie zmiękczające, łagodzące i zapobiegające podrażnieniom.

Zobacz więcej

PIELĘGNACJA SKÓRY SUCHEJ DLA KAŻDEGO

Idealne równowaga między komfortem, wydajnością i praktycznością

Kobiety i mężczyźni, młodzi i starzy – wszyscy potrzebujemy pielęgnacji dostosowanej do potrzeb naszej suchej lub bardzo suchej skóry. XERACALM NUTRITION to codzienna dawka troski, którą należy włączyć do swojej pielęgnacji, aby trwale nawilżać skórę.
Dzięki unikalnemu połączeniu składników aktywnych, produkty do higieny i pielęgnacji XERACALM NUTRITION zapewniają długotrwałe odżywianie. Każda formuła jest wysoce  tolerowana, dzięki czemu jest odpowiednia do najdelikatniejszej skóry, nawet niemowlęcej. Dzięki płynnej konstystencji błyskawicznie się wchłania, umożliwiając ubranie się zaraz po aplikacji. Koniec z wymówkami, by nie dbać o skórę każdego dnia!

av_xeracalm-nutrition_moisturizing_lotion_9_3282770155181_hd_4x5

Szukam produktu XERACALM NUTRITION odpowiedniego dla skóry suchej do

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Masz jakąś wątpliwość, pytanie? Zawsze służymy pomocą

Kosmetyki XERACALM NUTRITION są idealne do skóry suchej i bardzo suchej dzięki:
- olejkowi z ostropestu plamistego i niacynamidowi, które odżywiają i wzmacniają barierę ochronną skóry – Wodzie termalnej Avène, która koi suchą skórę podrażnioną przez uczucie ściągnięcia.
Naszym ekspertom od receptur udało się połączyć płynną konsystencję z 48-godzinną skutecznością w nawilżeniu, co zapewnia szybką aplikację i natychmiastowe ukojenie skóry.

Tak, produkty XERACALM są uniwersalne, nadają się do wszystkich typów karnacji.

Balsam i krem uzupełniający lipidy stosuje się codziennie, aby ograniczyć i zapobiec wysuszeniu i swędzeniu skóry*. Ponadto miejscowo można stosować koncentrat kojący, aby natychmiast złagodzić intensywne swędzenie*. Jest to produkt SOS, który należy zawsze mieć przy sobie! Balsam czy krem, dostosuj konsystencję produktu do rodzaju skóry lub pory roku: wybierz balsam, jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, a krem w przypadku, gdy skóra jest wysuszona w mniejszym stopniu.

Kompres z Wody termalnej Avène szybko ukoi i przyniesie ulgę Twojej skórze: rozpyl wodę na chusteczki i pozostaw je na twarzy przez 10 minut. W przypadku swędzenia* regularnie stosuj koncentrat kojący XERACALM A.D, w razie potrzeby również na powieki. Jeśli wystąpi podrażnienie, należy raz lub dwa razy dziennie zastosować ochronny krem regenerujący. I zawsze profilaktycznie, przynajmniej raz dziennie, nawilżaj i zabezpieczaj skórę kremem lub balsamem uzupełniającym lipidy.

Istnieją proste, ale niezbędne codzienne działania, które ograniczają suchość skóry i przywracają jej funkcję barierową (a tym samym oddalają fazy zaostrzenia). Oto nasze wskazówki: Wybieraj delikatną higienę z użyciem olejku myjącego i ciepłej wody o temperaturze 32-34°C, prysznic lub kąpiel nie przekraczającą 10 minut. Nawilżaj i chroń skórę balsamem lub kremem uzupełniającym lipidy przynajmniej raz dziennie, nawet jeśli stan skóry wydaje się być pod kontrolą.

1Samoocena w skali analogowej w grupie 68 osób z atopowym zapaleniem skóry i/lub miejscowymi suchymi, swędzącymi obszarami. Ocena uczucia swędzenia bezpośrednio po zastosowaniu Koncentratu kojącego. 2Ocena nawilżenia po 1 godzinie od pierwszego zastosowania, grupa 20 osób. 3Ocena L-PO-SCORAD w grupie 49 osób ze skórą atopową z miejscowymi suchymi obszarami i świądem po zastosowaniu Koncentratu kojącego 4x/dobę przez 3 dni.

*Wywołane suchością skóry

powrót do góry