Kremy

Kremy

Bez względu na to, czy jest to krem do ciała, krem do stóp czy krem do nóg, regularne stosowanie kremu nawilżającego jest niezbędne, aby Twoja skóra pozostawała piękna i zadbana. Odkryj nasze produkty do pielęgnacji ciała.

Filtruj produkty
Filtruj produkty

7 wyniki "Kremy"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego należy używać kremu do ciała?

Nasza skóra jest stale narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak tarcie, zmiany temperatury i ekspozycja na słońce. Film hydrolipidowy zostaje naruszony, a jego funkcja bariery chroniącej skórę przed wpływem otoczenia, zaburzona. Skutkuje to niedoskonałościami i problemami, takimi jak suchość skóry, przebarwienia, swędzenie, zaczerwienienia i plamy, uczucie ściągnięcia itp.  

Rolą kremów do ciała, podobnie jak kremów do twarzy, jest zatem wzmocnienie filmu hydrolipidowego i dostarczenie brakujących składników odżywczych. Jest to środek zapobiegawczy przeciwdziałający niektórym schorzeniom dermatologicznym , które mogą być spowodowane odwodnieniem, a także spowalniający proces starzenia się skóry.

Dodatkowo kremy do ciała wzmacniają naskórek i przygotowują go na zmiany sezonowe, zmniejszając suchość skóry, zapewniając piękniejszą opaleniznę i jedwabiście gładką skórę.

Jak wybrać krem do ciała?

Wybór kremu do ciała zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb danego rodzaju skóry. Pielęgnacja ciała będzie inna dla skóry suchej i inna dla tłustej skóry na plecach. Niedoskonałości i ewentualne problemy skórne również wpływają na wybór kremu.

  • Krem Uzupełniający Lipidy Xeracalm A.D.do skóry bardzo suchej, skłonnej do egzemy atopowej i swędzenia. Jego sterylna formuła bez substancji zapachowych minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.
  • Regenerujący krem ochronny Cicalfate  jest odpowiedni dla podrażnionej skóry, drobnych oparzeń i blizn.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego dla siebie kremu, nie wahaj się poprosić o radę farmaceutę lub dermatologa.

Przy wyborze kremu do ciała możesz kierować się też innymi parametrami:

  • Partia ciała, którą zamierzamy poddać pielęgnacji: nasze produkty mogą być stosowane również jako kremy do stóp. Jeśli chodzi o dłonie, stworzyliśmy kremy do rąk opracowane z myślą o trudnościach, na jakie mogą być one narażone.
  • Pora roku: Krem Cold Cream jest odporny na wodę i niskie temperatury, zapewniając zimą ochronę dla całej rodziny. Może być również odpowiedni dla skóry suchej przez cały rok, zwłaszcza dla określonych partii ciała.

Odkryj również inne konsystencje do pielęgnacji ciała, takie jak balsam do ciała, mleczko do ciała, pielęgnacyjny olejek do ciała, wszystkie o specyficznym działaniu (odżywczym, otulającym, odżywiającym itp.).

Jeśli planujesz ekspozycję na słońce lub po prostu spacer w słońcu, a indeks UV jest wyższy niż dwa, zastąp swój krem odżywczy lub nawilżający  z filtrem SPF dostosowanym do odcienia Twojej skóry.

Jak nakładać krem do ciała?

Kremy do ciała powinny być stosowane regularnie, nawet codziennie, na czystą skórę. Inaczej mówiąc, stosuj je po prysznicu, rano i/lub wieczorem. Pamiętaj, aby wybrać żel pod prysznic odpowiedni dla potrzeb Twojej skóry.

Aby zwiększyć korzyści płynące z kremu do ciała, zalecamy stosowanie raz w tygodniu peelingu do ciała .

Nałóż krem nawilżający na całe ciało, koncentrując się na szorstkich lub suchych partiach. Pamiętaj, aby delikatnie wmasować go w powierzchnię skóry, żeby zapewnić lepsze wchłanianie i pobudzić krążenie krwi.

Przed nałożeniem kremu do ciała, uzupełnij pielęgnację, rozpylając na ciało kojącą i zapobiegającą podrażnieniom Wodę Termalną. Dzięki temu zwiększysz skuteczność swoich produktów do pielęgnacji ciała.

powrót do góry