Aktywna Woda Termalna Avène

ZOBACZ WIĘCEJ


Aktywna Woda Termalna Avène

  Pochodzi z południa Francji, z niewielkiego miasteczka Avène. To tu znajduje się słynne Uzdrowisko Dermatologiczne Avène, w którym co roku przyjmuje się 2800 pacjentów z poważnymi chorobami skóry, gdzie podstawą pielęgnacji i terapii jest właśnie Woda termalna. Nie musisz udawać się w podróż do Francji aby poczuć jej moc. Legendarna Woda Avène w spray’u to dokładnie ta sama Woda, którą stosuje się u pacjentów z chorobami skóry w Uzdrowisku Dermatologicznym Avène!  

HISTORIA WODY TERMALNEJ AVÈNE

Balneologia (z łac.: balneum – łaźnia, z gr.: lógos – słowo, nauka) to jedna z najstarszych dziedzin medycyny uzdrowiskowej zajmująca się badaniem właściwości leczniczych wód podziemnych i borowin oraz zastosowaniem ich w lecznictwie, zwłaszcza terapii chorób przewlekłych. Trudno jest jednoznacznie określić, kiedy po raz pierwszy w historii ludzkości zastosowano wodę termalną w celu rehabilitacji lub leczenia różnych chorób przewlekłych, takich jak schorzenia reumatologiczne, układu oddechowego, czy też schorzenia dermatologiczne. Wiemy natomiast na pewno, że historia Wody termalnej Avène rozpoczęła się ponad dwieście lat temu, kiedy to odkryto jej dobroczynne właściwości.           

1736

W 1736 r. koń Markiza de Rocozel cierpiący z powodu silnego świądu, znalazł ulgę w kojącym źródle na południu Francji – tak po raz pierwszy odkryto właściwości terapeutyczne Wody Avène.

1743

Pierwszy łaźnia termalna zbudowana w 1743 r. na życzenie Markiza de Rocozel.

1772

Od 1772 wydział Medycyny Montpellier docenia właściwości Wody termalnej i zaleca jej stosowanie w związku z zauważalnymi działaniami terapeutycznymi.

1871

Woda termalna Avène odbyła podróż przez Atlantyk, gdzie była stosowana w celu zapewnienia ulgi poparzonym ofiarom pożaru w Chicago w 1871 r.

1874

W 1874 r. Francuska Narodowa Akademia Medyczna uznała źródło Wody Avène za dobro publiczne. 

1996

Eau Thermale Avène wprowadza linię Tolerance Extreme i tworzy D.E.F.I., Specjalistyczny system opakowań, który sprawia, że formuła produktu nie potrzebuje zastosowania konserwantów i jest wyjątkowo bezpieczna.

2001

Centrum hydroterapii Avène to pierwszy ośrodek hydroterapeutyczny, który uzyskał francuski certyfikat Aquacert HACCP Thermalisme, potwierdzający bezpieczeństwo sanitarne wody i jej wykorzystania.

2016

W latach 2012–2016 powierzchnia zakładu produkcyjnego Avène wzrosła o 25%, a mimo to jego emisje CO2 na tonę produkowanych produktów zostały zredukowane o 52%.

2020

Modernizacja centrum hydroterapii Avène i nowa przestrzeń „Sensicure” – program zabiegów, który jest dostępny bez recepty i zaleceń lekarskich

UZDROWISKO DERMATOLOGICZNE W AVÈNE

To właśnie w Uzdrowisku Avène na południu Francji Woda termalna tworzy swoją historię. Uzdrowisko Avène wyposażone jest w nowoczesny zakład leczniczy z doskonałą opiekę medyczną, a podstawową terapią jest właśnie „terapia wodą” – wyjątkową, naturalną, czystą i aktywną Wodą termalną Avène. Obecnie Uzdrowisko przyjmuje około 2800 kuracjuszy rocznie- nie są to tylko osoby z Francji (choć Ministerstwo Zdrowia we Francji refunduje kurację w Avène), ale osoby z wielu stron w związku z ogromną sławą Uzdrowiska na światową już skalę

Od początku kwietnia do końca października
Avène oferuje zarówno dorosłym jak i dzieciom możliwość kuracji,
do której wskazaniami są głównie:

 • Atopowe zapalenie skóry u dzieci (od 4-5 miesięcy) i u dorosłych
 • Wszystkie formy egzemy (chorób o charakterze wyprysku)  
 • Łuszczyca  
 • Blizny i ślady po oparzeniach  
 • Świąd i świąd chroniczny
 • Rybia łuska
 • Liszaje skórno-śluzówkowe
 • Inne choroby skóry (wskazanie do leczenia przez lekarza)


Każdy trzytygodniowy pobyt w Uzdrowisku rozpoczyna się od konsultacji, w trakcie której, w zależności od historii choroby i postawionej już diagnozy oraz obserwacji klinicznych poczynionych w trakcie wizyty, opracowany zostaje trwający 1,5 h od poniedziałku do soboty codzienny program indywidualnego leczenia. Program obejmuje podstawowe zabiegi (kąpiele, prysznice i zabiegi natryskowe) oraz leczenie uzupełniające (natryski wąskimi strumieniami wody, natryski miejscowe, natryski owłosionej skóry głowy, kompresy z Wody Termalnej, masaże pod strumieniem wody, natryski jamy ustnej, płukanie jamy ustnej). W zależności od przebiegu kuracji pacjent ma również do dyspozycji zabiegi specjalistyczne takie jak okłady na ciało z nawilżających i zmiękczających emolientów (m.in. XeraCalm A.D).  Kombinacja wszystkich tych terapii dostosowana jest indywidualnie do potrzeb każdego kuracjusza, a ich postęp jest monitorowany w trakcie pobytu. Ostateczna ocena dokonywana jest pod koniec 3-tygodniowej terapii.

Poza kuracją medyczną, każdy pacjent (w przypadku dzieci – wraz z opiekunem) może uczestniczyć w wykładach i warsztatach, których celem jest edukacja i wsparcie w radzeniu sobie z chorobą na co dzień. Kluczowe tematy poświęcone są higienie i nawilżeniu skóry, problematyce świądu i makijażowi medycznemu. Wykłady prowadzą lekarze dermatolodzy a towarzyszące im dyskusje pozwalają pacjentom i ich rodzinom lepiej zrozumieć chorobę. Warsztaty edukują w zakresie budowania prawidłowych nawyków profilaktycznych, przedłużenia działania terapii i zapobiegania powracającym zaostrzeniom. Większa wiedza na temat choroby, dostępnych metod leczenia i wsparcia to mniejszy niepokój, stres a przede wszystkim znacząca poprawa jakości życia pacjentów i ich rodzin.

DZIĘKI WODZIE TERMALNEJ W AREZOLU MOŻESZ PRZENIEŚĆ EFEKT KURACJI Z UZDORWISKA DO DOMU!

WIĘCEJ

Dlaczego warto

W ciągu trzech tygodni pobytu w uzdrowisku u pacjentów z zapalnymi chorobami skóry zmniejsza się nasilenie objawów, a zmiany skórne goją się szybciej. Pacjenci są poddawani badaniom dermatologicznym na początku i na końcu pobytu, co pozwala obiektywnie ocenić skuteczność terapii. Skala SCORAD pozwala zmierzyć w AZS rozległość i intensywność zmian skórnych oraz nasilenie świądu i zaburzeń snu. Wyniki w tej skali pokazują, iż po 3 tygodniowej kuracji w uzdrowisku wynik SCORAD zmniejsza się średnio o 47%. Dobroczynne efekty kuracji są widoczne i utrzymują się przez kolejne miesiące a jakość życia pacjentów ulega znacznej poprawie.  

dlaczego Woda Avène jest wyjątkowa i jak działa? 

  Woda termalna swoje istnienie zawdzięcza naturze (meteoryczne pochodzenie – deszcz, śnieg), a dzięki 50 letniej wędrówce przez skały dolomitów wapiennych, gdzie jest naturalnie filtrowana, nabiera wyjątkowe i unikalne właściwości. Woda wypływa na powierzchnię ziemi w krystalicznie czystej postaci i nie podlega żadnemu procesowi obróbki. Jest pobierana bezpośrednio u źródła i transportowana do zakładów produkcyjnych (w których produkuje się dermokosmetyki Avène oparte na Wodzie) oraz do Uzdrowiska w którym jest podstawowym elementem terapii dermatologicznej kuracjuszy.   

Czym się charakteryzuje Woda termalna Avène i jak działa.

 • NISKA MINERALIZACJA: (266 mg/l.) sprawia, że woda jest odpowiednia nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

 • STOSUNEK WAPNIA DO MAGNEZU równy 2 (Ca/Mg=2)., który jest optymalny do regulacji czynności keratynocytów i pomoże w patologiach skóry, takich jak wyprysk, łuszczyca, a nawet zaburzenia gojenia. 
 • BOGATA W KRZEMIONKĘ: (10.6 mg/l.), która zapewnia miękkość.

 • BOGATA W PIERWIASTKI ŚLADOWE I OLIGOELEMENTY, które poprawiają metabolizm komórkowym, chronią skórę przed peroksydacją i stanem zapalnym.

 • MA NEUTRALNE PH: 7.5  

Wieloletnie badania nad Wodą termalną

pozwoliły odkryć jej wyjątkowe dziedzictwo mikrobiologiczne z którego pozyskano dwa postbiotyczne składniki aktywne:  

 • I-modulia® - składnik o działaniu przeciwświadowym w gamie XeraCalm A.D
 • [C+ -Restore]TM - składnik o działaniu regenerującym w gamie Cicalfate+

  JEDYNA WODA TERMALNA, KTÓREJ WYJĄTKOWE WŁAŚCIWOŚCI ZOSTAŁY POTWIERDZONE AŻ W 150 BADANIACH NAUKOWYCH I KLINICZNYCH  ORAZ 50 PUBLIKACJACH NAUKOWYCH.

Kiedy i jak stosować?

Pierwszym zaleceniem do stosowania wody termalnej Avène są problemy dermatologiczne skóry oraz jej wrażliwa natura. Polecana jest dla skóry: wrażliwej, nadwrażliwej, alergicznej, atopowej, podrażnionej, naczynkowej, trądzikowej.

Ale Woda termalna nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób z atopią czy alergią. Jej walory kosmetyczne i odświeżające sprawiają, że będzie idealna do użycia po opalaniu, goleniu, depilacji czy jako utrwalenie makijażu.   

ZOBACZ WIĘCEJ

SPOSOBY UŻYCIA:

 • Spryskaj obficie całą twarz (lub inne miejsce). Pozostaw na skórze przez 2-3 minuty, a następnie delikatnie osusz skórę chusteczką lub ręcznikiem.

 • Na wyjątkowo podrażnione miejsca możesz zastosować domowe bawełniane kompresy – kompresy należy obficie spryskać Wodą i pozostawić na skórze przez około 10-15(kompres musi pozostać cały czas mokry, możesz co jakiś czas spryskiwać go ponownie), Następnie należy zdjąć kompres, a skórę delikatnie osuszyć. Taki sposób aplikacji jest bardzo często wykorzystywany w Uzdrowisku Avène.

 • Wodę termalną możesz też zaaplikować po makijażu – w celu utrwalenia go. Po wykonaniu makijażu delikatnie rozpyl na twarz mgięłkę Wody termalnej Avène (z daleka) i gotowe.

 • Wodę termalną możesz trzymać w lodówce – zimna temperatura dodatkowo wpłynie kojąco i odświeżająco na skórę.

 • Wodę termalną można aplikować na podrażnione błony śluzowe- tak często jak potrzeba- w celu złagodzenia podrażnień i szybszej regeneracji.