XERACALM A.D Koncentrat kojący

Stały

Łagodzi - Regeneruje - Odżywia

Pielęgnacja SOS w przypadku intensywnego miejscowego swędzenia* i silnych ognisk suchości dla natychmiastowego działania przeciwświądowego.

  • Kosmetyk Sterylny®, gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa
  • Działanie przeciw swędzeniu, działanie odżywcze, nie zawiera substancji zapachowych
Kosmetyk sterylny w tubie
Idealny dla

Niemowlęta - Dzieci - Rodzina - Dorośli - Od urodzenia - Osoby w trakcie leczenia onkologicznego lub po leczeniu

Wiek

Od 0 miesiąca

Odpowiedni do

Do powiek - do rąk - do karku - do stóp

Rodzaj skóry

Skóra bardzo sucha - Uczucie swędzenia - skóra skłonna do swędzenia - Skóra skłonna do atopii - Skóra sucha ze skłonnością do wyprysku atopowego - Swędzenie - Skóra podrażniona

Potrzeby

Przeciw podrażnieniom - Przeciw drapaniu - odżywienie - przew drapaniu - Uzupełnianie lipidów

Wyprodukowano w Francja

XeraCalm A.D koncentrat kojący natychmiast przynosi ulgę suchym obszarom ze skłonnością do intensywnego swędzenia i wyprysku atopowego. Jest to pielęgnacja SOS o natychmiastowym działaniu przeciw swędzeniu, dzięki formule łączącej I-modulia®, pierwszy postbiotyczny składnik aktywny wyizolowany z Wody termalnej Avène, który redukuje swędzenie, stymuluje mechanizmy obronne skóry i zmniejsza podrażnienia z ultra skoncentrowanym kompleksem ochronnym i regenerującym, który redukuje nasiloną suchość skóry, aby przywrócić skórze komfort oraz Wodę termalną Avène, która naturalnie koi, zmiękcza i przeciwdziała podrażnieniom. Idealny na obszary z nawracającym swędzeniem, takich jak twarz, ciało i powieki. Kosmetyk sterylny, dzięki unikalnej technologii Kosmetyku Sterylnego®, która utrzymuje sterylność produktu przez cały okres stosowania oraz unikalnemu opakowaniu ochronnemu, które jest doskonale hermetyczne, ta pielęgnacja SOS gwarantuje bezpieczeństwo i optymalny szacunek dla skóry i jej mikrobiomu. XeraCalm A.D koncentrat kojący jest idealny dla noworodków, dzieci i dorosłych. Nie zawiera konserwantów i substancji zapachowych oraz nie zatyka porów. Formuła z minimalną ilością składników i opracowana tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.,

Kilka słów od naszego eksperta

Pielęgnacja SOS w przypadku intensywnego miejscowego swędzenia* i silnych ognisk suchości dla natychmiastowego działania przeciwświądowego.

Zaleta

Pielęgnacja SOS w przypadku intensywnego miejscowego swędzenia* i silnych ognisk suchości dla natychmiastowego działania przeciwświądowego.

Korzyści

• PRZECIW SWĘDZENIU: skuteczność uznana przez dermatologów z Europejskiego Forum Dermatologicznego w zakresie postępowania terapeutycznego w Atopowym Zapaleniu Skóry (kategoria „Emolient PLUS**).
• ODŻYWIENIE dzięki skoncentrowanemu kompleksowi ochronnemu i regenerującemu.
• ŁAGODZENIE dzięki Wody Termalnej Avène i I-modulia®.

*wywołanego suchością skóry

**EMOLLIENT PLUS: Preparat do stosowania miejscowego z dodatkowymi substancjami pomocniczymi niebędącymi lekami oraz składnikami aktywnymi, wspomagający pielęgnację skóry suchej ze skłonnością do wyprysku atopowego. Wytyczne (EFD – European Dermatology Forum) w zakresie postępowania terapeutycznego w atopowym zapaleniu skóry. Consensus based European guidelines for treatment of atopic eczema (atopic dermatitis) in adults and children part I.. JEADV 2018; 32, 657-682.

Aplikacja

Częstotliwość użytkowania

4 razy dziennie

Stosuj Koncentrat miejscowo w ciągu dnia, aby powstrzymać chęć drapania się oraz na szczególnie dokuczliwe miejsca po zastosowaniu emolientu.
Po aplikacji, usuń ze skóry nadmiar produktu.

Składniki

Kompleks-ochronny-i-regenerujący

Kompleks ochronny i regenerujący

Wzbogacony o CER-OMEGA i ultra-skoncentrowany olejek roślinny.
I-modulia

I-modulia

Opatentowany postbiotyczny składnik aktywny pochodzący z wody termalnej Avène. Zmniejsza swędzenie, stymuluje mechanizmy obronne skóry i zwalcza podrażnienia.

Wyniki

• Swędzenie* jest zredukowane o -69% już godzinę po zastosowaniu¹
• Nawilżenie jest zwiększone o +75% od razu po zastosowaniu²
• Widoczne objawy u osób ze skłonnością do atopii są zredukowane o -49% po 3 dniach³
    ¹Samoocena w skali analogowej na grupie 68 osób z atopowym zapaleniem skóry i/lub miejscowo zlokalizowanymi suchymi obszarami ze świądem. Ocena uczucia swędzenia bezpośrednio po zastosowaniu Koncentratu kojącego.
    ²Ocena wskaźnika nawilżenia po 1 godzinie
    Loading...