Ultrabogate kostki myjące Ultrabogate kostki myjące

W przeciwieństwie do mydła dermatologicznego lub ultrabogatego, kostki dermatologiczne lub ultrabogate mają pH zbliżone do pH skóry. Nie naruszają filmu hydrolipidowego i nie powodują pogarszania stanu skóry suchej. Kostka myjąca do delikatnego oczyszczania!

1 wynik "Ultrabogate kostki myjące"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak wybrać odpowiednią dla siebie Kostkę myjącą bogata konsystencja z gamy Eau Thermale Avène?

Eau Thermale Avène oferuje kostki bez mydła, aby chronić Twoją wrażliwą skórę. Mydło może być agresywne dla wrażliwej i , wysuszać ją i powodować uczucie ściągnięcia.

Ten rodzaj środka do mycia ciała nazywany jest kostką dermatologiczną. Jego specjalna formuła bez mydła, o fizjologicznym pH, tj. o poziomie kwasowości zgodnym ze stopniem kwasowości skóry, nie narusza integralności filmu hydrolipidowego.

Jeśli dodatkowo wzbogacona jest o odżywcze składniki aktywne, nazywamy ją ultrabogatą kostką. Zapewnia nawilżenie i odżywienie skóry suchej  do bardzo suchej. Eau Thermale Avène oferuje dwie linie ultrabogatych kostek do mycia, w zależności od przyczyny suchości skóry lub związanych z nią objawów:

  • Xeracalm A.D. Kostka myjąca ultrabogata konsystencja przeznaczona dla skóry ze skłonnością do atopii, czyli podatnej na egzemę i świąd. Ta dermatologiczna kostka zawiera aktywny składnik, który zmniejsza swędzenie i przeciwdziała drapaniu oraz stymuluje mechanizmy obronne skóry.
  • Kostka myjąca ultrabogata konsystencja z linii Cold Cream zapewnia elastyczność i komfort dla skóry suchej i bardzo suchej całej rodziny.

Jak używać kostki do mycia?

Kostkę dermatologiczną stosuje się jak klasyczne mydło, czyli na zwilżoną skórę podczas kąpieli pod prysznicem czy też do mycia rąk. Ultrabogate kostki myjące z linii Eau Thermale Avène doskonale nadają się również do kąpieli i do mycia niemowląt.

Kilka wskazówek dotyczących stosowania kostki do mycia ciała pod prysznicem:

  1. Zwilż skórę niezbyt gorącą wodą, aby nie powodować wysuszenia skóry.
  2. Rozetrzyj kostkę mydła w dłoniach aż do wytworzenia piany, a następnie umyj ciało okrężnymi ruchami – unikaj mycia bezpośrednio kostką.
  3. Możesz użyć gąbki do kąpieli lub myjki pod prysznic, jednak dla wrażliwej, suchej i atopowej skóry nie ma nic lepszego niż delikatny dotyk dłoni.
  4. Dokładnie spłucz i delikatnie osusz skórę ręcznikiem.

Nie zapomnij o nawilżeniu i odżywieniu skóry kremem do ciała  odpowiednim do Twoich potrzeb.

Jak przechowywać kostkę dermatologiczną w domu i w podróży?

Bardziej przyjazne dla środowiska, twarde kostki są dwa razy trwalsze niż płynny produkt do czyszczenia ciała, jeśli są przechowywane z odpowiednią dbałością.

Aby chronić kostkę do mycia, pamiętaj, aby spłukać ją po umyciu i pozostawić do wyschnięcia między kolejnymi użyciami. Zapobiega to topnieniu i rozmiękczaniu kostki myjącej w kontakcie z wodą oraz rozwojowi bakterii.

Pamiętaj również, aby suszyć ją na mydelniczce z otworami umożliwiającymi swobodny odpływ wody. Pomiędzy kolejnymi użyciami trzymaj ją w suchym, przewiewnym miejscu.

Aby zabrać kostkę myjącą w podróż bez ryzyka zamoczenia kosmetyczki z przyborami toaletowymi, wybierz małe, solidne, hermetyczne pudełko lub nadający się do prania, wodoodporny woreczek z tkaniny. Pamiętaj, aby regularnie myć oba pojemniki, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii.

powrót do góry