av_instit-thermal-water-skin5-hdrvb-square 1440*579
Korzyści płynące z używania wody termalnej

SKŁAD Korzyści płynące z używania wody termalnej

Korzyści, które znane są od samych początków wody termalnej Avène.

Aby zrozumieć, skąd pochodzą terapeutyczne właściwości wody termalnej, rozpoczęto szeroko zakrojony program badawczy. Powrót do jej początków pozwolił naukowcom poznać przyczyny jej skuteczności.

W Avène mamy do czynienia z wodami śródlądowymi, pochodzącymi z parowania mórz. Ta czysta woda miesza się z cząstkami morskimi, nasycając się solami mineralnymi, po czym opada na głębokość -1500 metrów do tzw. basenu termalnego Avène w sercu Regionalnego Parku Przyrodniczego Haut-Languedoc.

av_instit-thermal-water-skin-hdrvb-square

Pierwotne dziedzictwo mineralne, źródło korzyści dla skóry

Dlaczego więc uważana jest za wodę odpowiednią do wszystkich typów skóry wrażliwej? Dzieje się tak dlatego, że z natury jest w 100% czysta i bardzo uboga w minerały. Jej pH jest neutralne i wykazuje równowagę jonową wodorowęglanów, wapnia i magnezu, która jest optymalna dla równowagi i tolerancji skóry. Jej unikalna i niezmienna kompozycja minerałów i pierwiastków śladowych, jak również brak potencjalnie drażniących czynników, takich jak sód i siarka, czynią ją najsilniejszym sprzymierzeńcem każdego rodzaju skóry wrażliwej, nawet tej najbardziej reaktywnej i delikatnej.

  • <span class="ezstring-field">av_instit-thermal-water-skin3-hdrvb-square</span>
  • <span class="ezstring-field">av_protection-env-avene_brand-website_the-brand_ratio-4-3</span>
  • <span class="ezstring-field">av_instit-postcancer-hydrotherapy-scar-hdrvb-square</span>

Niezwykłe dziedzictwo biologiczne

Woda czerpie z tych prastarych skał nie tylko minerały, ale także niezwykłą bakterię o nazwie Aquaphilus Dolomiae. Jej nazwa nawiązuje do wody i dolomitu Varved – skały, z której woda czerpie swój unikalny i niezmieniony przez lata skład. Ten mikroorganizm jest źródłem substancji czynnych, które nadają Wodzie termalnej Avène właściwości kojące, przeciwzapalne i regenerujące.

av_aquadolomiae_microscope_website 600x600

20-gouttes_logo_eta le don d_apaiser_ft carre

Jej czystość i niezmieniony skład sprawiają, że woda termalna Avène jest tak wyjątkowa i cenna.

av_instit-thermal-water-skin6-hdrvb-square 472x580

Kompozycja spełniająca podstawowe potrzeby skóry

Niska (najniższa na rynku) zawartość minerałów, a także równowaga wapnia i magnezu, bogactwo krzemionki i różnorodność pierwiastków śladowych sprawiają, że jest to podstawa pielęgnacji dla wszystkich rodzajów skóry wrażliwej, nietolerancyjnej i alergicznej.

Jak dotąd jej skuteczne działanie w przypadku wrażliwości skóry potwierdziło ponad 150 badań klinicznych i farmakologicznych. Wodzie termalnej regularnie poświęcane są międzynarodowe publikacje przeznaczone dla lekarzy, farmaceutów i naukowców zajmujących się dermatologią.

Woda termalna Avène

7,5.

Neutralne pH

7,5.

2660 mg/L

Niska zawartość składników mineralnych

2660 mg/L

14 mg/L

Bogata w krzemionkę

14 mg/L

Niskie stężenie sodu

= 2

Stosunek Ca2+/Mg2+

= 2

Szeroki zakres pierwiastków śladowych

Po zakończeniu kuracji wodą termalną zauważyliśmy z dermatologiem wyraźną poprawę stanu skóry Mileny. Jesteśmy zdecydowani kontynuować kurację w domu i wrócimy tutaj w przyszłym roku!

ErikaMatka 4,5–letniej Mileny, cierpiącej na atopowe zapalenie skóry
av_instit-child-patient-doctor-hdrvb-square 720*720 crop
av_thermal spring water_spray_eretail_6_post_3282779003131_hd 600x600

Codzienne korzyści płynące z Wody termalnej Avène

Woda termalna w sprayu pozwala Ci cieszyć się wszystkimi naturalnie kojącymi właściwościami wody termalnej Avène w domu. Można ją stosować we wszystkich rytuałach pielęgnacyjnych i o każdej porze dnia. Aby odświeżyć skórę rano bez jej odwadniania, złagodzić pieczenie po depilacji woskiem lub goleniu, zoptymalizować działanie kremów pielęgnacyjnych, utrwalić makijaż, odświeżyć się po treningu lub ochłodzić się, gdy temperatura wzrasta... Istnieje wiele zastosowań. Ale każdy z produktów pielęgnacyjnych Laboratoriów Dermatologicznych Avène za każdym razem przyniesie Ci to samo niesamowite, łagodne i kojące uczucie.

Odkryj skuteczność wody termalnej Avène

Zalety Wody termalnej Avène dla skóry z dolegliwościami

Woda termalna Avène jest zalecana przy schorzeniach skóry ze względu na swoje właściwości łagodzące, przeciwpodrażnieniowe i przeciwzapalne

Stosowana samodzielnie albo jako uzupełnienie pielęgnacji dermatologicznej lub leczenia farmakologicznego pomaga łagodzić podrażnienia, następstwa oparzeń i świąd spowodowany bliznowaceniem, zmniejsza niepożądane efekty skórne po leczeniu onkologicznym oraz po miejscowym leczeniu trądziku, dzięki czemu znacząco poprawia jakość codziennego życia pacjentów.

title

Zmniejszenie swędzenia

leczenie farmakologiczne + Woda termalna w sprayu¹.

samo leczenie lekami na receptę¹.

¹Badanie wieloośrodkowe, 30 pacjentów z wypryskiem powiek podzielonych na 2 grupy, 9 ośrodków alergologiczno-dermatologicznych. 6 rozpyleń po 5 sekund dziennie przez 7 dni.
p &lt; 0,05 po 7 dniach.

Cierpię na łuszczycę na łokciach, nogach i w dolnej części pleców. Wcześniej zmiany były zaognione i często je drapałam. Woda termalna zdziałała cuda. Po 3–4 dniach moja skóra nie była już taka sama.

powrót do góry