Tylko to, co najważniejsze
Nasza pielęgnacja Eau Thermale Avène

Nasza pielęgnacja Eau Thermale Avène

Tylko to, co najważniejsze

Dbają o lekką jak piórko formułę, zdolną zaspokoić potrzeby najbardziej wrażliwej skóry. Eksperci opracowujący formuły pielęgnacyjne produktów Eau Thermale Avène nieustannie pracują nad stworzeniem receptur zawierających odpowiednią liczbę składników. Dogłębna rozmowa z Catherine Bidan, szefową laboratorium receptur Eau Thermale Avène.

av_formulation-expert-cbidan1 577x577

Jakie są szczególne cechy zabiegów dermokosmetycznych Eau Thermale Avène?

Zawierają one składnik, który jest używany jedynie przez nas. Woda termalna Avène, aktywny składnik o właściwościach kojących, unikalny pod względem składu mineralnego i biologicznego. Co więcej, nasze formuły są tak proste, że mogą być dobrze tolerowane przez   nawet najbardziej wrażliwe typy skóry: dbamy o to, aby nasze listy INCI były jak najkrótsze, staramy się, aby zawierały tylko to, co niezbędne. Żadnego brokatu, żadnych ozdóbek.

Oferujemy również naturalne formuły i receptury, które minimalizują nasz wpływ na środowisko: 90% naszych produktów do spłukiwania (na przykład żel pod prysznic) jest biodegradowalnych* i używamy nietoksycznych, ekologicznych filtrów przeciwsłonecznych**. Niezależnie od rodzaju pielęgnacji, ma być skuteczna, mieć przyjemną konsystencję, nadawać się do wielokrotnego stosowania w ciągu dnia, a przede wszystkim musi być dobrze tolerowany przez najbardziej wrażliwą skórę.

 *Test OECD 301B, z wyłączeniem produktów specyficznych dla danego kraju **Badania przeprowadzone przez Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer (Obserwatorium Oceaniczne Banyuls-sur-Mer) na reprezentatywnych gatunkach koralowców, fitoplanktonu i zooplanktonu 

W jaki sposób zapewniacie bezpieczeństwo stosowania dermokosmetyków Eau Thermale Avène?

Każdy składnik w naszym portfolio surowców podlega zatwierdzeniu przez nasz dział toksykologii. Po uzyskaniu zgody, dodajemy składniki do naszych receptur, które są następnie również testowane. Następnie przeprowadzamy testy tolerancji skórnej z wykorzystaniem metod alternatywnych i testów klinicznych. Dopiero wtedy decydujemy, czy zatwierdzić produkt, czy nie. Protokół, precyzja, wymagania i etyka są bez wątpienia związane z naszą kulturą farmaceutyczną.

Żadnego brokatu, żadnych ozdóbek. Niezależnie od rodzaju produktu, jest on zaprojektowany tak, aby był bezpieczny, skuteczny, dobrze tolerowany i miał przyjemną konsystencję.

PF_RESEARCH_VIGOULET_HD_2016 -12- 577x611

Dlaczego w formułach dermokosmetyków Eau Thermale Avène znajduje się tak mało składników?

Ponieważ ograniczając ich liczbę, mniej narażamy skórę na ryzyko reakcji na jeden z nich, jest to kluczowa kwestia. Ale to nie jest jedyny sposób na uniknięcie ewentualnej reakcji, wybór składników jest oczywiście również kluczowy; poprzez to wszystko możemy mieć nadzieję na poprawę tolerancji skórnej.

Nasze receptury zawierają również zredukowaną liczbę składników, ponieważ zmuszamy się do pójścia o wiele dalej niż wymagają tego przepisy. Przewidujemy ryzyko poprzez ograniczenie określonych środków konserwujących, starając się zastąpić składniki, które budzą kontrowersje, takie jak silikon, krzemionka, akrylany itp., przy jednoczesnym zapewnieniu takiej samej tolerancji skórnej, skuteczności i konsystencji. To jest właśnie wyzwanie związane z minimalistycznymi formułami. Chodzi o to, żeby być kreatywnym. 

 

av_formulation-expert-cbidan2 577x577

Jak czytać listę INCI na produkcie kosmetycznym?

Pierwsze wymienione składniki to te, które mają najwyższe stężenie w formule. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, wybieraj preparaty z najkrótszą listą INCI i unikaj tych, które zawierają barwniki, olejki eteryczne i alkohol. 

Produkty Sterile Cosmetics nie zawierają konserwantów ani substancji zapachowych i są wytwarzane w sterylnym środowisku.

Przyjrzyjmy się bliżej Sterylnym Kosmetykom: czym dokładnie są Sterylne Kosmetyki?

Jest to norma produkcyjna, która eliminuje wszystkie rodzaje konserwantów (wymienione lub nie) z produktu kosmetycznego. Wszystkie produkty, o których mowa, nie zawierają konserwantów ani substancji zapachowych i są wytwarzane w sterylnym środowisku. Wykorzystują doskonale hermetycznie zamknięte opakowania, które zapewniają ich konserwację i chronią przed ryzykiem zanieczyszczenia po otwarciu. Kuracje Sterylnymi kosmetykami mogą więc zawierać tylko te składniki aktywne, które są niezbędne dla ich skuteczności. Mogą zawierać do sześciu składników wybranych ze względu na ich doskonałą kompatybilność i dobry poziom tolerancji dla najbardziej wymagających typów skóry, skłonnych do nieprzewidywalnych reakcji skórnych. Ogromna innowacja.

powrót do góry