DIAGNOZA

Znajdź produkty odpowiednie dla Twojej skóry!

Chcesz wiedzieć jak każdego dnia pielęgnować swoją skórę bez konsultacji ze specjalistą? Chcesz wiedzieć, które produkty są odpowiednie dla Twojego typu skóry? Dobra wiadomość: zespół Eau Thermale Avène dokłada wszelkich starań, aby umożliwić Ci diagnozę skóry online, która pomoże określić Twój typ skóry. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut. Zanim aplikacja się uruchomi, wyjaśnimy Ci jak z niej skorzystać.

av_visual-gif_application_cream 577x577

Diagnoza Twojej skóry dla indywidualnie dopasowanej pielęgnacji

Zdarza się, że bezwiednie stoisz przed półkami aptecznymi oferującymi tysiące produktów... Trudno Ci dokonać wyboru... Skóra wrażliwa, nadwrażliwa, sucha lub bardzo sucha, odwodniona, tłusta lub skłonna do trądziku... Każdy rodzaj skóry ma swoje unikalne cechy, właściwości i potrzeby. Twoja skóra potrzebuje swojego WŁASNEGO produktu i odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej. Bez paniki, jesteśmy tu po to, aby Ci doradzić. 

 

Kluczowe kroki w pielęgnacji skóry

Aby zapewnić skórze codzienną pielęgnację, ważne jest wprowadzenie rutyny dostosowanej do rodzaju skóry, opartej na odpowiednich produktach oraz krokach, które można powtarzać dzień po dniu. Bez względu na rodzaj Twojej skóry, nasze rytuały pielęgnacyjne składają się z trzech kluczowych kroków: oczyszczania, nawilżania i ochrony. 

av_ trixera nutrition_cleansing gel_social_post_2_3282770202946_hd

Krok 1:

Oczyszczaj skórę

Bez względu na to, jaki jest Twój rodzaj skóry, nigdy nie należy pomijać oczyszczania twarzy: to PODSTAWA Usuwanie zanieczyszczeń w celu dotlenienia skóry jest pierwszym krokiem w jej pielęgnacji, zwłaszcza gdy mieszkasz w mieście i Twoja cera codziennie narażona jest na zanieczyszczenia.

Odkryj nasze produkty

av_tolerance control_cream_social_3_post_3282770138801_hd

Krok 2:

Nawilżaj twarz

Kiedy Twoja skóra zostanie uwolniona od zanieczyszczeń, które pozostały na jej powierzchni, nawilżenie pozwoli jej się zregenerować - woda i olej są tu kluczowe. Codzienne nawilżanie dostarcza tych dwóch niezbędnych zasobów. W zależności od rodzaju skóry, wybierz konsystencję mniej lub bardziej tłustą, aby przywrócić jej komfort i pierwotną świeżość.

Odkryj nasze produkty

av_sun care_fluid 50-_social_1_post_3282770112047_hd

Krok 3:

Chroń skórę przed promieniami UV przez cały rok

Przez cały rok Twoja skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych UV i ich szkodliwy wpływ... Przyjmij więc dobre nawyki i codziennie chroń skórę stosując produkt do pielęgnacji twarzy z filtrem SPF dającym przynajmniej minimum ochrony. Jeśli jednak zdecydujesz się na intensywną ekspozycję na słońce,, rozważ nałożenie ochrony przeciwsłonecznej SPF 50+, aby uniknąć przykrych niespodzianek!

Odkryj nasze produkty

av_xeracalm_cream_social_1_post_3282779405553_hd

Krok 4:

Głęboko odżywiaj swoje ciało

Podczas codziennej pielęgnacji często zapominamy o skórze ciała, zwłaszcza w okresie zimowym. Jej nawilżanie jest równie ważne, co nawilżanie skóry twarzy. Nawilżaj skórę po wzięciu prysznica, kiedy jest ona elastyczna, oczyszczona i osuszona. Wybierz mniej lub bardziej tłustą konsystencję, w zależności od rodzaju skóry i pory roku.

Odkryj nasze produkty

 

Jaka jest najlepszy rytuał pielęgnacyjny, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry? 

Twoja pielęgnacja krok po kroku
Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry wrażliwej

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry wrażliwej

Cechy Twojej skóry: Często odczuwasz mrowienie, napięcie i dyskomfort? Czy masz cienką, najczęściej jasną, delikatną skórę, która ma tendencję do czerwienienia się?

Oznacza to, że masz skórę wrażliwą. Innymi słowy, Twoja skóra bardzo łatwo reaguje na czynniki zewnętrzne związane z pogodą, stylem życia i nieodpowiednimi kosmetykami.

Twoje potrzeby: Głęboko nawilżaj swoją skórę za pomocą produktów o wysokiej tolerancji, dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej.

Odkryj produkty odpowiednie dla skóry wrażliwej.
Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry nadwrażliwej

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry nadwrażliwej

Cechy Twojej skóry: Czy Twoja skóra nadmiernie reaguje na jakąś substancję lub sytuację, co powoduje zaczerwienienie, a czasem łuszczenie? Ponadto, czy odczuwasz dyskomfort, taki jak mrowienie, napięcie lub uderzenia gorąca? 

Oznacza to, że masz skórę nadwrażliwą lub o obniżonym progu tolerancji, która silnie reaguje na codzienne czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda, chemikalia, stres czy nieodpowiednie kosmetyki. 

Twoje potrzeby: Stosuj produkty o wysokiej tolerancji(najlepiej bez zapachu i konserwantów), w celu złagodzenia dyskomfortu i regeneracji bariery skórnej.

Odkryj produkty odpowiednie dla skóry nadwrażliwej.
Z tej samej gamy

Codzienna pielęgnacja skóry

Jak dbać o skórę nadwrażliwą?

Tolérance Żel balsam oczyszczający

Tolérance Żel balsam oczyszczający

Usuwa makijaż - Łagodzi - Oczyszcza

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Tolérance CONTROL Krem łagodząco regenerujący Sterile Cosmetics®

Tolérance CONTROL Krem łagodząco rege...

Nawilża - Łagodzi - Wzmacnia barierę ochronną skóry

Krem kojący pod oczy

Krem kojący pod oczy

Łagodzi - Nawilża - Odblokowuje

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry tłustej

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry tłustej

Cechy Twojej skóry: Czy Twoja skóra błyszczy się? Czy tekstura Twojej skóry jest nierówna, z rozszerzonymi porami? Czy uważasz, że Twój makijaż jest nietrwały?

Oznacza to, że masz skórę tłustą. Dzieje się tak dlatego, że skóra produkuje zbyt dużo sebum z powodu nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Poza niektórymi schorzeniami, takimi jak trądzik, tłusta skóra może być spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednimi kosmetykami, stresem lub niewłaściwą dietą. 

Twoje potrzeby: Usuwaj zanieczyszczenia i kontroluj wydzielanie sebum poprzez regularne oczyszczanie skóry łagodnymi produktami oraz stosowanie matującego kremu nawilżającego o lekkiej konsystencji.

Odkryj produkty odpowiednie dla skóry tłustej.
Z tej samej gamy

Codzienna pielęgnacja skóry

Jak dbać o skórę tłustą?

Cleanance Żel oczyszczający

Cleanance Żel oczyszczający

Matuje - Oczyszcza

Cleanance Woda micelarna

Cleanance Woda micelarna

Usuwa makijaż - Matuje - Oczyszcza

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Cleanance Emulsja Matująca

Cleanance Emulsja Matująca

Nawilża - Matuje - Redukuje niedoskonałości

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry trądzikowej

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry trądzikowej

Cechy Twojej skóry: Czy Twoja skóra wydziela nadmiar sebum? Czy występują na niej plamy i zaskórniki? Czy te niedoskonałości są zaognione lub bolesne? 

Oznacza to, że masz skórę trądzikową. Gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum i zapychają się, przez co tworzą się wągry i zaskórniki. Skóra trądzikowa występuje głównie w okresie dojrzewania, ale może również występować u osób dorosłych w innych okresach życia, zwłaszcza z powodu zaburzeń hormonalnych.

Twoje potrzeby: Regularnie oczyszczaj skórę (rano i wieczorem) delikatnymi produktami, aby jej nie "ściągać" oraz stosowanie kosmetyków niekomedogennych, przeznaczonych specjalnie dla Twojej skóry. Jeśli jednak zauważysz, że Twój trądzik jest coraz bardziej nasilony, zalecamy konsultację z dermatologiem.

Odkryj produkty odpowiednie dla skóry trądzikowej.
Z tej samej gamy

Codzienna pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Cleanance Żel oczyszczający

Cleanance Żel oczyszczający

Matuje - Oczyszcza

Cleanance Woda micelarna

Cleanance Woda micelarna

Usuwa makijaż - Matuje - Oczyszcza

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry suchej

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry suchej

Cechy Twojej skóry: Czy Twoja skóra jest napięta po prysznicu, a twarz szorstka, napięta i mrowi Cię na całej powierzchni? 

Oznacza to, że masz skórę suchą. Jest to znak, że brakuje w niej lipidów (tłuszczów) i że bariera skórna, która jest zaburzona, nie spełnia prawidłowo funkcji ochronnej przed codziennymi czynnikami drażniącymi (tarcie, zimno, zanieczyszczenia, itp.).
Charakteryzuje się to w szczególności utratą miękkości, lekko łuszczącą się skórą, napiętą strukturą skóry, przedwczesnymi drobnymi zmarszczkami. 

Twoje potrzeby: Stosuj odżywczy krem, który naprawi barierę lipidową skóry i przywróci jej komfort i elastyczność.

Odkryj produkty odpowiednie dla skóry suchej.
Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry bardzo suchej

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry bardzo suchej

Cechy Twojej skóry: Czy Twoja skóra staje się szorstka i czasami się łuszczy? Nie mówiąc już o tym, że odczuwasz dyskomfort i mrowienie, które mogą być krępujące lub bolesne? Czy Twoja skóra łuszczy się w określonych miejscach twarzy, takich jak policzki, boki nosa, powieki lub czoło? 

Oznacza to, że masz skórę bardzo suchą. Bariera ochronna skóry jest uszkodzona. Dlatego musisz ją szybko ukoić i zregenerować za pomocą produktu o bogatej konsystencji, zwłaszcza zimą, ponieważ niskie temperatury mogą powodować nieprzyjemne pęknięcia skóry.

Potrzeby Twojej skóry: Stosuj produkty o bogatej konsystencji, takiego jak balsam, aby naprawić barierę lipidową.

Odkryj produkty odpowiednie dla skóry bardzo suchej.
Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry mieszanej

Jak lepiej zrozumieć potrzeby skóry mieszanej

Cechy Twojej skóry: Czy Twoja skóra ma tendencję do przetłuszczania się w strefie T (czoło, nos, broda)? A co ze skórą na policzkach i linii szczęki? Czy wydaje Ci się ona sucha czy normalna? Czy masz wrażenie, że nie masz kontroli nad swoją skórą i że znalezienie idealnej pielęgnacji to przegrana sprawa? Oznacza to, że masz skórę mieszaną.

Potrzeby Twojej skóry: Stosuj produkty opracowanych specjalnie dla skóry mieszanej: 
- w pielęgnacji strefy T postępuj podobnie jak w przypadku skóry tłustej, aby zmniejszyć błyszczenie i przetłuszczanie się cery oraz zapewnić efekt matujący.
- dostarczaj skórze nawilżenie i komfort w miejscach, gdzie jest ona napięta.
- unikaj stosowania zabiegów „ściągających”, które są zbyt drażniące dla suchych stref twarzy i stymulują produkcję sebum w strefach tłustych.

Odkryj produkty odpowiednie dla skóry mieszanej.

 

Gdzie można nas znaleźć?

Nasi farmaceuci służą poradami

Zlokalizuj punkt sprzedaży

powrót do góry