Spis treści

Skóra sucha lub odwodniona: jak je rozpoznać?

Czy uważasz, że skóra sucha i skóra odwodniona to to samo? Chociaż te dwa terminy mogą rzeczywiście wydawać się synonimami (a znaki mogą wydawać się identyczne), obejmują one dwie bardzo różne rzeczywistości. Wiedza o tym, jak je rozróżnić, jest najlepszym sposobem na przyjęcie odpowiednich kroków i produktów. Oto kilka wskazówek, jak je odróżnić.

av_peau-seche-deshydratee_schema_peau-seche_1x1 472x472 1: Hypodermis 2: Skóra właściwa 3: Naskórek 4: Lipidy

Czy Twoja skóra jest stale napięta? Wydaje się szorstka i czasem łuszczy się? Bez wątpienia masz skórę suchą. 

Skóra sucha to typ skóry, podobnie jak skóra tłusta. To nie jest stan przejściowy, ale stan trwały.

Powód? Dysfunkcja gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za produkcję sebum. W efekcie skóra będzie pozbawiona łoju (lipidów) i nie będzie w stanie skutecznie się chronić.

Starzenie się, zmiany hormonalne lub niektóre choroby skóry mogą być przyczyną tego nieprawidłowego działania, a co za tym idzie - suchości.

Dowiedz się więcej o skórze suchej

 

W przeciwieństwie do skóry suchej, skórze odwodnionej nie brakuje lipidów, lecz wody. To nie jest typ, ale stan skóry. W przeciwieństwie do skóry suchej, stan ten jest odwracalny i tymczasowy. Zjawisko to może dotyczyć wszystkich rodzajów skóry: suchej, ale też i tłustej.

Jaka jest przyczyna? Kilka czynników może osłabić barierę ochronną skóry, która ma za zadanie utrzymywać jej odpowiednie nawilżenie. Powoduje to nadmierne odparowanie wilgoci zawartej w naskórku. Czynniki zewnętrzne (takie jak zimno, drażniące kosmetyki, częste stosowanie żeli hydroalkoholowych, golenie, depilacja, przyjmowanie leków itp.), jak i wewnętrzne (starzenie się, wahania hormonalne itp.).

W efekcie skóra jest matowa, pozbawiona blasku i widocznie napięta.

Dowiedz się więcej o skórze odwodnionej

av_peau-seche-deshydratee_schema_peau-deshydratee_1x1 472x472 1: Hypodermis 2: Skóra właściwa 3: Naskórek 4: Woda

Mam skórę mieszaną, która w zimie staje się napięta. W tym okresie używam bogatszych kremów, ale wtedy moja skóra błyszczy się w strefie T i jest mniej komfortowa.

Zadaj sobie właściwe pytania

Jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej?

 

Skóra sucha

Czy odczuwasz na skórze całej twarzy napięcie i mrowienie? Czy ten dyskomfort może trwać cały dzień? Czy Twoja skóra nigdy się nie błyszczy? Czy Twój makijaż idealnie się trzyma? Czy Twoja skóra lubi tłuste konsystencje? Wszystko wskazuje na to ze masz skórę suchą.

Skóra odwodniona 

Jeśli Twoja skóra jest napięta, ale tylko chwilowo i w niektórych miejscach. Jeśli odczuwasz ten dyskomfort, nawet po zastosowaniu produktu do pielęgnacji skóry tłustej. Jeśli zimą na Twojej twarzy pojawiają się różowe, szorstkie plamy (strupy), a cera wygląda na "pomarszczoną". A jeśli Twój makijaż nie trzyma się dobrze i w ciągu dnia tworzy plamy... Twoja skóra jest prawdopodobnie odwodniona.

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

TWOJA SKÓRA JEST SUCHA? Odżyw ją!

Jak widzisz, skóra sucha jest niedożywiona i potrzebuje oleju. W zależności od potrzeb Twojej skóry, należy dobrać odpowiednie produkty do jej pielęgnacji.

Jeśli masz skórę suchą, po oczyszczeniu jej sięgnij po krem o bogatej konsystencji (bogaty krem lub balsam). Dzięki bogatym w składniki odżywcze składnikom aktywnym, głęboko odżywi Twoją skórę. Rytuał ten należy stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Nocne działanie uzupełni działanie dzienne. Szybko zauważysz, że Twoja skóra staje się coraz mniej napięta...

Nasze wskazówki, jak odżywić skórę

Właściwy sposób nawilżania skóry

Właściwy sposób nawilżania skóry

Odwodniona skóra to skóra spragniona. Potrzebuje wody. Aby ją nawilżyć, błędem byłoby użycie wyłącznie tłustego produktu. Wybierz kojącą pielęgnację nawadniającą z wodą termalną i kwasem hialuronowym, która przywróci świeżość Twojej skórze. Szybka rada: sięgnij po serum. Stosowane przed kremem, zwiększy jego skuteczność i idealnie się sprawdza przy każdej zmianie pory roku.

Dowiedz się więcej o nawadnianiu skóry
Z tej samej gamy

Nasze rozwiązanie, które przynosi ulgę suchej lub odwodnionej skórze

Produkty Eau Thermale Avène zostały specjalnie zaprojektowane, aby pozwolić Ci poczuć się dobrze we własnej skórze

TOLERANCE HYDRA-10 KREM NAWILŻAJĄCY

TOLERANCE HYDRA-10 KREM NAWILŻAJĄCY

Odżywia - Nawilża - Zmiękcza

Cold-Cream Krem 40MLT

Cold-Cream Krem 40MLT

Odżywia - Chroni

Odżywczy Krem Rewitalizujący

Odżywczy Krem Rewitalizujący

Odżywia - Łagodzi - Chroni

Odżywczy krem rewitalizujący – bogata konsystencja

Odżywczy krem rewitalizujący – bogata...

Odżywia - Łagodzi - Chroni

powrót do góry