Składnik

KWAS HIALURONOWY

Przyjazny dla mikrobiomu skóry składnik naturalnie występujący w skórze, ma działanie głęboko nawilżające i ujędrniające.
Nasz kwas hialuronowy ma silne właściwości nawilżające i ujędrniające, a ponadto jest 100% pochodzenia naturalnego.
Nasz dział badań, odpowiedzialny za opracowywanie formuł w dermokosmetykach, zastosował kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej, który optymalnie pobudza syntezę endogenną w skórze, zwiększając ilość kwasu hialuronowego 6 razy. Dzięki temu jego właściwości ujędrniające i nawilżające są wzmocnione. Pozyskiwany z pszenicy, otrzymywany jest w procesie organicznej fermentacji z wykorzystaniem bakterii mlekowych. Jego ekstrakcja nie wymaga rozpuszczalników organicznych, konserwantów, siarczanów ani substancji zapachowych, dzięki czemu jest on czystą cząsteczką. Naturalny HA jest kluczowym składnikiem ujędrniającym i głęboko nawilżającym skórę.
Pochodzenie
Roślinne
Źródło
Unia Europejska
Patent
Z opatentowanymi* właściwościami
av_hyaluronactivb3_ingrid_177-16x9 472x472

Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej

Kluczowy składnik zapewniający skórze naturalne i intensywne nawilżenie.

Nasze ciało składa się w 60% z wody. Przed odparowaniem przez naskórek krąży ona we krwi. To właśnie ta woda nadaje naszej skórze elastyczność. Kiedy nasza skóra jest odwodniona, staje się sucha, pomarszczona i przyczynia się do uczucia dyskomfortu. Tu właśnie z pomocą przychodzi kwas hialuronowy. Ta czysta i naturalna cząsteczka zatrzymuje wodę w naszym organizmie. Dzięki temu codziennie nawilża, przywraca elastyczność i wzmacnia barierę ochronną skóry. 

W naszych produktach na bazie Wody termalnej Avène stosujemy naturalny kwas hialuronowy, który jest niezwykle czysty i ma wysoką masę cząsteczkową. Tworzy on na powierzchni naskórka film ochronny, który działa jak naturalna bariera przechwytująca wodę i zapobiegająca jej odparowywaniu. Ta postać kwasu hialuronowego w naturalny sposób chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, zapewniając jej jednocześnie długotrwałe nawilżenie.

Regularne stosowanie kosmetyków i kremów z kwasem hialuronowym pozwala trwale nawilżyć skórę i pomaga w naturalny sposób odzyskać jej jędrność i miękkość.

 

KILKA SŁÓW OD NASZEGO EKSPERTA

Nasza skóra jest mądra i dba o siebie. Aby zadbać o wszystkie typy skóry udowodniliśmy, że maksymalne korzyści przynosi imitowanie składników skóry: siła nawilżenia formuły mimetycznej wykracza poza możliwości formuły tradycyjnej.

KATIA RAVARD-HELLFERKierownik projektu Eau Thermale Avène Innovation.

NOWY KREM TOLÉRANCE HYDRA-10

Pierwsze w 100% pochodzenia naturalnego biomimetyczne produkty nawilżające do pielęgnacji skóry. Bogate w kwas hialuronowy i Wodę termalną Avène, łagodzą i nawilżają skórę wrażliwą i reaktywną.

Poznaj

Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej

Kluczowy składnik, który sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna

Podczas gdy wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy nawilża i wypełnia skórę na powierzchni, nasz niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (HAF 120) składa się z mniejszych fragmentów, które wnikają i działają głębiej.

Doskonale kompatybilny z receptorami keratynocytów, natychmiast aktywuje sygnał do produkcji kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra jest długotrwale ujędrniona.

Nasz dział badań, odpowiedzialny za opracowywanie formuł, stworzył idealne połączenie dwóch rodzajów naturalnego kwasu hialuronowego w gamie Hyaluron Activ B3. A wszystko po to, by działać przeciwko oznakom starzenia zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębi.

av_hyaluronactivb3_ingrid_182-1x1 472x472

KILKA SŁÓW OD NASZEGO EKSPERTA

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy to aktywny składnik ujędrniający. Zwiększa syntezę endogenną kwasu hialuronowego w skórze.

W celu uzyskania optymalnej tolerancji i skuteczności najlepiej jest wybierać produkty o wysokiej koncentracji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej

DR. ARIADNA ORTIZ BRUGUESDermatolog

NOWY HYALURON ACTIVE B3

Pierwsze produkty do pielęgnacji twarzy Avène, które działają na przyczynę starzenia się skóry, stymulując odnowę komórkową.

Dowiedz się więcej

IDŹ O KROK DALEJ

Wysoka i niska masa cząsteczkowa: jaka jest różnica?

 

Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy (HPM) to związek, który ze względu na swój duży rozmiar nie może przeniknąć przez naskórek, przez co działa tylko na powierzchni skóry. Zapewnia skórze jędrny i nawilżony wygląd.

Z kolei niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (HAF 120) działa głębiej. Doskonale kompatybilny z receptorami keratynocytów, maksymalizuje syntezę kwasu hialuronowego w skórze i ujędrnia ją.

POZNAJ INNE Z NASZYCH PRODUKTÓW

Składniki naszych produktów są starannie dobierane pod kątem skuteczności.

Niacynamid

av_ingredient_niacinamide_1x1 500x500

Redukuje zmarszczki i przebarwienia skóry oraz poprawia jej elastyczność.

Zobacz więcej

Woda termalna Avène

AV_EAU-THERMALE_Representation-Eau_png 500x500

Zapewnia działanie zmiękczające, łagodzące i zapobiegające podrażnieniom.

Zobacz więcej

Aktywny bakuchiol

av_ingredient_sytenol-bakuchiol 500x500

Naturalny i silny przeciwzmarszczkowy składnik aktywny równie skuteczny jak retinol.

*Połączenie patentów HAF 120 + RAL: WO2005/082327 a1 - preparaty do stosowania miejscowego łączące fragmenty hialuronianu sodu i retinol przydatne w dermatologii kosmetycznej i medycznej

powrót do góry