Składnik

Niacynamid

Odmładzający skórę składnik aktywny przyszłości
Niacynamid, silny antyoksydant, jest cząsteczką wiodącą w odmładzaniu komórek. Odmładzający składnik o przyszłości pod lupą.
Niacynamid, zwany również witaminą B3, jest naturalnie obecny w naszym organizmie. Występuje również w niektórych produktach spożywczych (mięso, ryby, zboża). Ten związek transportowany przez układ krwionośny pomaga naszemu organizmowi w produkcji energii i naprawie DNA. Jednak w organizmie przechowuje się go bardzo mało i z wiekiem jego skuteczność słabnie. Badania wykazują, że dzięki swoim silnym właściwościom antyoksydacyjnym i ochronnym wkrótce będzie to składnik aktywny przyszłości nr 1, przewyższający kwas hialuronowy i witaminę C.
Pochodzenie
syntetyczne
Źródło
Unia Europejska

Opis składnika

Formuły wzbogacone Wodą termalną Avène

av_ingredient_niacinamide_1x1 472x472

Koncentrat 6%

Nasz dział badań, odpowiedzialny za opracowywanie formuł, stworzył koncentraty do pielęgnacji skóry z niacynamidem w gamie Hyaluron Activ B3. Zapewnia on skuteczne działanie odmładzające, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się skóry.
av_hyaluronactivb3_ingrid_173-1x1 472x472

Działanie antyoksydacyjne

Dzięki swojej sile antyoksydacyjnej pomaga ochronić skórę przed uszkodzeniami związanymi z promieniowaniem UV, spowalniając proces oksydacji w komórkach zaatakowanych przez wolne rodniki. Pomaga ograniczyć stres oksydacyjny, główny czynnik powstawania oznak starzenia.
av_hyaluronactivb3_ingrid_086-1x1 472x472

Zwiększa żywotność komórek

Dzięki dłuższej o 50% żywotności komórek skóry następuje widoczna redukcja drobnych linii i zmarszczek, a także poprawa elastyczności.

Niacynamid jest wiodącym składnikiem aktywnym o działaniu odmładzającym. Wysoce skoncentrowany związek działa przeciwko procesowi starzenia komórkowego, aby pomóc zmniejszyć oznaki starzenia się skóry. Zawarty w naszych produktach, jest odpowiedni nawet dla skóry wrażliwej.

DR ARIADNA ORTIZ BRUGUESDermatolog
av_hyaluron-activ-b3_range_1_post_3282770153101_3282770153217_3282770153125_3282770153170_328277_H_16-9 472x472

Silny kompleks odmładzający w naszej nowej gamie Hyaluron Activ B3

Nasze zespoły badawczo-rozwojowe opracowały połączenie dwóch składników aktywnych, które pozwalają spowolnić proces starzenia się komórek i pozytywnie wpływają na skórę. Niacynamid, ultraskoncetrowany, o stężeniu 6%, połączony z czystym kwasem hialuronowym pochodzenia naturalnego, o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, pozwala na optymalne nawilżenia oraz stanowi unikalną formułę, która działa u źródła starzenia się skóry.

Zapobieganie starzeniu się skóry

JĘZYK TWOJEJ SKÓRY

Rozszyfruj słownictwo ekspertów

Naturalny proces starzenia się komórek skóry. Z czasem komórki tracą swoją zdolność do odnawiania się i uwalniają czynniki przyspieszające proces starzenia się skóry. Komórki dotknięte tym zjawiskiem wpływają również na proces starzenia się tych, które je otaczają. W ten sposób przyspiesza starzenie skóry.

Młoda komórka, która po zastosowaniu niacynamidu wolniej ulega starzeniu i ma dłuższą żywotność.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Niacynamid Kwas hialuronowy: Jaki składnik aktywny najskuteczniej odmładza skórę?

 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, w postaci wysoko- i niskocząsteczkowej, nawilża i uelastycznia skórę. Pomaga również w zwalczaniu oznak starzenia się poprzez redukcję drobnych linii i zmarszczek oraz zwalczanie utraty jędrności.

Niacynamid

Niacynamid działa również na przyczynę starzenia się skóry. Chroni komórki, zwiększa ich żywotność i spowalnia zjawisko starzenia. Z tego względu dla optymalnego efektu odmładzającego wskazane jest połączenie tych dwóch składników aktywnych.
 

POZNAJ NASZE INNE PRODUKTY

Składniki naszych produktów są starannie dobierane pod kątem skuteczności.

Kwas hialuronowy

av_ingredients_acide-hyaluronique_1x1 260x260

Składnik przyjazny dla mikrobiomu skóry, naturalnie w niej występujący, posiada zdolności głęboko nawilżające i ujędrniające.

Zobacz więcej

Woda termalna Avène

AV_EAU-THERMALE_Representation-Eau_png 500x500

Dzięki unikalnej mineralno-organicznej kompozycji ma właściwości kojące, regenerujące i równoważące.

 

Zobacz więcej

Aktywny bakuchiol

av_ingredient_sytenol-bakuchiol 500x500

Naturalny i silny przeciwzmarszczkowy składnik aktywny równie skuteczny jak retinol.

powrót do góry