SKŁADNIK AKTYWNY

OLEJEK Z OSTROPESTU PLAMISTEGO

Liczne korzyści dla skóry suchej
Olejek z ostropestu plamistego, pozyskiwany jako wyciąg z rośliny o wielu zaletach, uczyniliśmy uczyniliśmy sztandarowym składnikiem aktywnym produktów gamy XERACALM NUTRITION do skóry suchej i bardzo suchej.
Przede wszystkim intensywnie i głęboko odżywia. Odbudowuje i wzmacnia również barierę ochronną skóry, dzięki czemu skóra jest bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Olejek z ostropestu plamistego wspomaga też syntezę ceramidów (lipidów obecnych w skórze), a tym samym pomaga ograniczyć wysuszenie skóry. To istotne potrójne działanie czyni go wielkim sprzymierzeńcem skóry suchej, w każdym wieku.
Pochodzenie
naturalne
Źródło
Francja
Patent
opatentowany składnik aktywny*

ODSZYFROWYWANIE SKŁADNIKÓW

Olejek z ostropestu plamistego w produktach Eau Thermale Avène

av_cleanance_page-gamme_2 472x472

Aktywne odżywianie zapobiegające wysuszaniu

Dzięki wysokiej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza kwasów omega-6, olejek z ostropestu plamistego regeneruje warstwę hydrolipidową skóry.
av_xeracalm-nutrition_moisturizing_lotion_5_3282770155181_hd_4x5 472x472

Aktywna ochrona efektu barierowego

Poza zaletami w postaci intensywnego i długotrwałego odżywiania, olejek z ostropestu plamistego indukuje syntezę ceramidu 1 (EOS), naturalnie występujących w skórze lipidów, które uczestniczą w ochronie działania barierowego i utrzymaniu nawilżenia.
av_cleanance comedomed_chardon-marie_3282770202854 472x472

Opatentowany 100% olejek na bazie roślinnej

Ekstrahowany w pierwszym tłoczeniu na zimno, aby w możliwie najwyższym stopniu zachować właściwości rośliny.
av_xeracalm-nutrition_champs-chardon-marie 472x472

Mały wpływ na środowisko

Ostropest plamisty uprawiany jest we Francji, zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej i lokalnej. Składnik aktywny zastosowany w gamie XERACALM NUTRITION pozyskiwany jest stosownie do idei upcyklingu w celu ograniczenia wykorzystania gruntów rolnych. Ponadto uprawa ostropestu plamistego wymaga niewielkich ilości wody (tylko jedno nawadnianie na plantacji), a tłocznia znajduje się w pobliżu miejsca uprawy.

IDĄC DALEJ

Czym jest zasób upcyklingowany?

 

Zasada upcyklingu

Zasada upcyklingu, forma gospodarki cyrkularnej, polega na odzyskiwaniu w procesie produkcyjnym wytworzonych i niewykorzystanych materiałów lub produktów ubocznych w celu w celu nadania im nowej wartości w produktach o najwyższej jakości. Celem tego podejścia jest zmniejszenie ilości odpadów związanych z wytwarzaniem produktu.

Przypadek olejku z ostropestu plamistego
 

W gamie Eau Thermale Avène używamy niełupków (suszonych owoców rośliny) do ekstrakcji składnika Comedoclastin™ (składnik aktywny Cleanance Comedomed, która przeciwdziała wydzielaniu nadmiernej ilości sebum i powstawaniu niedoskonałości skóry). To właśnie z tej ekstrakcji otrzymujemy rafinowany olejek z ostropestu plamistego, stosowany w produktach gamy XERACALM NUTRITION. Upcykling pozwala nam na uzyskanie dwóch wysokiej jakości składników aktywnych z tego samego surowca roślinnego, przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu zasobów.

av_xeracalm-nutrition_moisturizing_lotion_9_3282770155181_hd_4x5 472x472

Olejek z ostropestu plamistego + niacynamid = XERACALM NUTRITION

W poszukiwaniu najlepszych składników dla skóry suchej, nasze zespoły opracowały to wyjątkowe połączenie w celu odżywienia i wzmocnienia mechanizmów obronnych skóry! W ten sposób połączyły one dwa sztandarowe składniki aktywne tej odżywczej gamy: niacynamid, wybrany ze względu na pełny i szybki efekt, z olejkiem z ostropestu plamistego, wybranego ze względu na jego długotrwałe, potrójne działanie.

Poznaję gamę XERACALM NUTRITION
 

KILKA SŁÓW OD EKSPERTA

Celem było stworzenie wyjątkowego, odżywczego duetu. Niacynamid zapewnia zarówno szybkie, jak i kompleksowe działanie działanie na wzmocnienie funkcji barierowej i pobudzenie syntezy ceramidów 1. Olejek z ostropestu łączy w sobie długotrwałe działanie przeciw wysuszaniu, ochronę funkcji barierowej i wspomaganie naturalnego metabolizmu lipidów skóry.

XULY LABARREREActive Manager, Centrum Badań i Rozwoju Pierre Fabre

CO W SKÓRZE PISZCZY

Rozszyfrujmy leksykon ekspertów

Jest to główna klasa lipidów naturalnie występujących w naszej skórze. Ich rolą jest wiązanie komórek skóry w celu ochrony wszystkich wszystkich jej warstw. Ceramidy pomagają skórze lepiej opierać się szkodliwym czynnikom zewnętrznym i utrzymywać optymalne nawilżenie. Z biegiem lat nasz organizm produkuje ich coraz mniej i tak pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki czy uczucie dyskomfortu.

Są to dwa kwasy tłuszczowe, które rzyczyniają się do jędrności i elastyczności skóry. Znane są z walorów odżywczych, regenerujących i ochronnych. Obecne w naszej diecie, znajdują się również w olejku z ostropestu plamistego.

Jest to tarcza utworzona przez emulsję wody i tłuszczu, która pokrywa powierzchnię skóry, a tym samym stanowi barierę lipidową. Bariera ta chroni przed bakteriami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz przyczynia się do zwiększenia jędrności skóry.
 

POZNAJ NASZE SKŁADNIKI AKTYWNE

Składniki aktywne naszych produktów są starannie dobierane pod kątem skuteczności.

Niacynamid

av_ingredient_niacinamide_1x1

Znany również jako witamina B3, stymuluje komórki i przedłuża ich żywotność. Dzięki temu długotrwale regeneruje skórę. Redukuje zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry i poprawia jej elastyczność.

Zobacz więcej

Woda termalna Avène

AV_EAU-THERMALE_Representation-Eau_png 500x500

Dzięki unikalnej mineralno-organicznej kompozycji ma właściwości kojące, regenerujące i równoważące.

 

Zobacz więcej

*Brevet déposé

powrót do góry