Zmniejszenie i łagodzenie skórnych
efektów ubocznych będących następstwem
leczenia onkologicznego.

Teraz to możliwe.

W ostatnich latach w leczeniu nowotworów dokonał się ogromny postęp: poza zabiegami chirurgicznymi, radioterapią i tradycyjną chemioterapią, lekarze mają obecnie do dyspozycji nowe, bardzo skuteczne metody, takie jak leczenie celowane, aby hamować namnażanie się komórek nowotworowych, leczenie ograniczające unaczynienie guzów, czy też leki immunologiczne. (Dowiedz się więcej)

Nowe, innowacyjne metody leczenia mają istotny wpływ na przebieg choroby i jakość życia pacjentów.

Wraz ze spektakularnym wzrostem skuteczności stosowanych terapii nie udało się jednak całkowicie wyeliminować niektórych związanych z nimi działań niepożądanych charakteryzujących się różnym stopniem nasilenia, począwszy od lekkiego dyskomfortu aż po uciążliwe dolegliwości, które mogą uniemożliwić kontynuowanie leczenia. Wspomniane skutki uboczne często dotyczą skóry. Do najczęściej obserwowanych reakcji skórnych należą: intensywna suchość, stan zapalny i ból w obszarach narażonych na ucisk i otarcia, pęknięcia i mikrourazy oraz wykwity trądzikowe.

Istnieją rozwiązania pozwalające złagodzić nieprzyjemne dla skóry skutki uboczne działania leków przeciwnowotworowych, a także w niektórych przypadkach skutki radioterapii. Te łatwe w stosowaniu środki wspomagające oparte są na najwyższej jakości dermokosmetykach. Ich stosowanie w połączeniu ze ścisłym przestrzeganiem zaleceń dotyczących odpowiedniej pielęgnacji skóry, stało się niezbędnym elementem terapii, dzięki któremu leczenie może być kontynuowane przy zminimalizowaniu dyskomfortu dla skóry.

Dr Didier GUERRERO
Dermatolog
Laboratoria Dermatologiczne Avène

WODA TERMALNA AVENE W AEROZOLU

Aktywna woda termalna o działaniu kojącym.

Korzystaj na co dzień z dobroczynnych właściwości wody termalnej Avène (kojące, łagodzące podrażnienia, zmiękczające) dzięki wygodnej formule aerozolu. Woda termalna Avene to prawdziwy sprzymierzeniec skóry wrażliwej. Zaleca się przechowywanie wody termalnej Avène w lodówce, aby wzmocnić jej działanie kojące i czasowo złagodzić uczucie świądu lub pieczenia.

 • RÓŻNE ZASTOSOWANIA
 • Przed radioterapią
  Rozpylić bezpośrednio na skórę i pozostawić na 2 do 3 minut, a następnie osuszyć delikatnie wklepując.
 • W przypadku podrażnień lub zaczerwienienia
  Rozpyl bezpośrednio na podrażnioną skórę twarzy lub ciała, pozostaw na 5 do 10 minut, a następnie osusz przez delikatne wklepywanie. Następnie nałóż produkt do pielęgnacji skóry.
 • W przypadku podrażnień błony śluzowej jamy ustnej
  spryskuj miejscowo tak często, jak to konieczne.
 • W bardziej nasilonych przypadkach podrażnień lub zaczerwienienia**
  na miejsca wymagające ukojenia nałóż kompres nasączony wodą termalną Avène i pozostaw na 10 do 15 minut.
 • Zmniejszenie
  wrażliwości
  skóry*
  • -30% dès 5 min
  • -64% durant la 1ère semaine
*Badanie dermatologiczne przeprowadzone z udziałem 6368 osób o wrażliwej skórze. Skóra wrażliwa bez zmian patologicznych, z dermatozą zapalną lub po powierzchownych zabiegach dermatologicznych. Ocena w okresie 7 dni, aplikacja dwa razy dziennie. Stosowanie aerozolu samodzielnie lub w połączeniu z zabiegami leczniczymi i/lub innymi produktami kosmetycznymi.
**Suchość lub podrażnienie będące następstwem radioterapii, zaczerwienienie, wysypka, świąd spowodowany suchością skóry.

Relacje pacjentów

CENTRUM HYDROTERAPII AVÈNE

Zabiegi oparte na wodzie termalnej Avène: skuteczność potwierdzona klinicznie

 • étude clinique

  Badanie kliniczne przeprowadzone w Centrum Hydroterapii Avène wykazało wyraźną poprawę jakości życia pacjentek wraz z jednoczesnym złagodzeniem głównych objawów dyskomfortu skórnego spowodowanych terapią raka piersi (chemioterapia, zabieg chirurgiczny, radioterapia).*

  • Sécheresse : -100%
  • Prurit : -61%
  • Lymphoedème : -43%
 • W ostatnich latach Centrum Hydroterapii Avène poszerzyło swoją ofertę o zabiegi ukierunkowane na przeciwdziałanie dermatologicznym działaniom niepożądanym związanym z leczeniem onkologicznym.

  Od wielu lat Centrum Hydroterapii oferuje swoim pacjentom różne formy wsparcia, zapewniając im przy tym ciepłą i gościnną atmosferę.

  Hydroterapia może być cennym sposobem na odbudowanie sił, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Badania kliniczne wykazały, że zabiegi na bazie wody termalnej Avène znacząco zmniejszają niepożądane efekty skórne wywołane leczeniem onkologicznym.

  Zobacz stronę ośrodka

  *Dalenc F et al, Eur J Cancer Care 2017 Aug 22.
Wyślij e-mail

Wyszukiwanie w trakcie

Login required

Aby skorzystać z opcji musisz się zalogować


Login or create an account

You can't post more than one comment on a product

Dodaj swoją opinię

* Pola obowiązkowe

Moje konto

-Dzień
-Miesiąc
-Rok

Marki Pierre Fabre:

*Pola obowiązkowe

Thanks for sharing!

Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu.