Ukryj wyszukiwanie Linia produktów/potrzeby wyszukaj
XeraCalm A.D

Kolekcja produktów XeraCalm A.D

Gama produktów dedykowana dla skóry suchej, skłonnej do atopii i świądu

Opinia lekarza

Pytania / odpowiedzi
  • Najczęściej nie. Zdarza się jednak, że dzieci nie tolerują pewnych pokarmów, które pogarszają ich egzemę.
    W praktyce, poszukuje się alergii pokarmowych w konkretnych przypadkach, które wskaże Ci Twój lekarz. Po przeprowadzeniu specjalistycznych testów, lekarz może zalecić konkretną dietę.

  • Aby zmniejszyć ryzyko Atopowego Zapalenia Skóry radzi się mamom, w rodzinach z grupy ryzyka, jak najdłuższe możliwe karmienie piersią. Ponadto, radzi się wprowadzanie bardziej urozmaiconej diety (jajka, a zwłaszcza ryby) po ukończeniu 6 miesiąca życia.

  • Oczywiście. Kąpiel ma wiele zalet : myje, relaksuje i przygotowuje skórę do nałożenia emolientów. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach : w przypadku egzemy, zaleca się niezbyt gorącą kąpiel, w około 30-32°C. Zbyt gorąca kąpiel (około 37°) zwiększa uczucie swędzenia. Produkty oczyszczające lub olejki do kąpieli powinny być bardzo łagodne;

  • Kuracje wodą termalną zaleca się często dzieciom z atopią.
    Kuracja obejmuje zabiegi na bazie wody termalnej (kąpiele, natryski, picie wody...), ewentualnie ograniczone ekspozycje słoneczne oraz stałą opiekę lekarza, która jest także okazją dla dzieci i rodziców do lepszego poznania choroby itego jak ją leczyć.

  • Sierść zwierząt (psów, kotów), pióra ptaków, mogą być przyczyną alergii oddechowych . Jeżeli dziecko ma zwierzę domowe, które nie wywołuje takich problemów, trzeba je zatrzymać ; w przypadku wystąpienia problemów, lepiej odseparować dziecko od zwierzęcia ; jeżeli jeszcze go nie mamy, z pewnością trzeba wziąć pod uwagę ryzyko alergii.

Wszystkie konsystencje
Wyślij e-mail

Wyszukiwanie w trakcie

Login required

Aby skorzystać z opcji musisz się zalogować


Login or create an account

You can't post more than one comment on a product

Dodaj swoją opinię

* Pola obowiązkowe

Moje konto

-Dzień
-Miesiąc
-Rok

Marki Pierre Fabre:

*Pola obowiązkowe

Thanks for sharing!

Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu.