Kremy redukujące świąd Kremy redukujące świąd

Szukasz kremu przeciwdziałającego swędzeniu w nocy, swędzeniu pleców, swędzeniu nóg itp.? Stosuj codziennie krem redukujący świąd, aby złagodzić i ukoić skórę.

0 wynik "Kremy redukujące świąd"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak przestać się drapać?

Jak zapewne wiesz, drapanie nie jest skutecznym rozwiązaniem problemu swędzenia. Ulga, jaką przynosi, jest krótkotrwała, a drapanie może narazić skórę na kontakt z zarazkami i nadkażenie, czyli tzw. liszajec. Zwykle też potęguje swędzenie.
Ale jak powstrzymać tę natrętną potrzebę?

Po pierwsze, diagnoza lekarska postawiona przez lekarza rodzinnego lub dermatologa pomoże Ci zidentyfikować przyczynę swędzenia. Jeśli jest nią alergen, możesz go wyeliminować z codziennego życia. Jeśli jest nią choroba, zostanie Ci przepisane odpowiednie leczenie.

Oprócz ewentualnej recepty lekarskiej, niektóre działania i pielęgnacja mogą znacznie pomóc w ukojeniu swędzenia:

  • Na obszar objęty stanem zapalnym przyłóż kompres nasączony wodą termalną w sprayu i pozostaw na około 10 minut. W razie potrzeby rozpyl ponownie podczas aplikacji kompresu.
  • Wybierz hipoalergiczne produkty oczyszczające bez substancji zapachowych i bez mydła.
  • Nie używaj zbyt gorącej wody pod prysznicem i ogranicz kąpiele, ponieważ wysuszają skórę.
  • Dbaj o swoją skórę każdego dnia, szczególnie poprzez odpowiednie nawodnienie za pomocą emolientów odbudowujących lipidy i zapobiegających podrażnieniom skóry suchej

Możesz też podjąć inne działania w celu usunięcia uczucia swędzenia lub w celu uniknięcia nadkażenia:

  • Obcinaj paznokcie, aby uniknąć zadrapań i infekcji bakteryjnych.
  • Stosuj zimne okłady z lodówki na swędzące miejsca.
  • Zakładanie bawełnianych rękawiczek na noc pomaga uniknąć drapania się, gdy odczuwasz swędzenie podczas snu.
  • Poświęć czas na relaks poprzez ćwiczenie oddychania, jogę lub sofrologię, aby zredukować wpływ czynników stresogennych.
  • W okresach zaostrzenia choroby staraj się zająć innymi aktywnościami. Odwrócenie uwagi pomaga zapomnieć o swędzeniu - jest to bardzo korzystne i skuteczne, szczególnie w przypadku dzieci.
  • Unikaj perfumowanych detergentów.

Jak wybrać odpowiedni krem redukujący swędzenie?

Dla skóry suchej i bardzo suchej, ze skłonnością do swędzenia oraz skóry skłonnej do atopii, marka Eau Thermale Avène opracowała gamę Xeracalm A.D.. Zapewnia oczyszczanie i codzienną pielęgnację dla skóry niemowląt, dzieci i dorosłych z egzemą atopową, starczym, idiopatycznym lub występującym u kobiet w ciąży świądem lub osób cierpiących na ichtiozę.

Jego aktywny składnik, pochodzący z mikrobioty Wody termalnej Avène, I-modulia®, zapewnia produktom do pielęgnacji działanie przeciwpodrażnieniowe i przeciwświądowe oraz przywraca równowagę mikrobiomu skóry.

Do codziennej pielęgnacji skóry suchej, skłonnej do swędzenia polecamy Krem uzupełniający lipidy Xeracalm A.D. Ten emolient zwalcza suchość i przywraca barierę ochronną skóry na całym ciele.

Dla bardzo suchej skóry ze skłonnością do swędzenia wybierz Xeracalm A.D. – Balsam uzupełniający lipidy, aby zredukować poważniejsze przesuszenie skóry.

W przypadku intensywnego, miejscowego swędzenia Xeracalm A.D. - Koncentrat kojący zapewni optymalną doraźną pielęgnację. Natychmiast łagodzi swędzenie. Bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku miejscowego, nawracającego świądu w fałdach skórnych u niemowląt i dorosłych (łokcie, kolana, powieki) oraz na dłoniach i ramionach.

Jak stosować krem redukujący świąd?

Krem zmniejszający swędzenie powinien być stosowany w ramach codziennej pielęgnacji raz lub dwa razy dziennie. Zalecamy stosowanie go szczególnie po kąpieli pod prysznicem, aby ukoić skórę podrażnioną twardą i chlorowaną wodą.

Krem redukujący swędzenie przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego na nieuszkodzoną skórę. Oznacza to, że na skórze nie powinny występować żadne sączące się zmiany. W takim przypadku należy zastąpić maść redukującą swędzenie Osuszającym Sprayem Regenerującym Cicalfate, aż podrażnienie stanie się suche.

Aby nałożyć krem, nanieś niewielką ilość na dłoń. Następnie rozprowadź go delikatnie na całym ciele, nie pocierając skóry, aby nie wywołać dodatkowego zaczerwienienia.

W przypadku intensywnego swędzenia należy ponownie zastosować Xeracalm A.D. - Koncentrat kojący w dowolnym momencie. Można również stosować naprzemiennie okłady nasączone wodą termalną w sprayu, które należy przyłożyć do skóry na obszarze objętym stanem zapalnym na około dziesięć minut.

A jeżeli objawy nadal utrzymują się po pięciu dniach codziennej pielęgnacji, skonsultuj się z lekarzem.

powrót do góry