Pielęgnacja wrażliwych partii ciała

Pielęgnacja wrażliwych partii ciała

Pielęgnacja wrażliwych partii ciała

4 wyniki "Pielęgnacja wrażliwych partii ciała"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Problemy skórne u niemowląt: rozpoznawanie i leczenie

Pieluszkowe zapalenie skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry objawia się wywołującym dyskomfort zaczerwienieniem na pupie dziecka. Czasami pojawiają się drobne wypryski.

Zapalenie skóry na pupie jest spowodowane moczem i kałem, które zostały pozostawione w pieluszce zbyt długo lub z powodu ich kwaśnego odczynu. Powodem może być biegunka lub luźne stolce związane z ząbkowaniem.

Aby złagodzić podrażnienia, Regenerujący krem ochronny Cicalfate+ jest idealny do naprawy, oczyszczania i ukojenia skóry niemowlęcia. Zapewnij pupie dziecka czas bez pieluszki – około dziesięć minut kilka razy dziennie pomoże wygoić skórę i odzyskać jej miękkość. Możesz wykorzystać ten czas i przynieść dodatkowe ukojenie dzięki wodzie termalnej w sprayu .

Jeśli skóra Twojego dziecka ma skłonność do maceracji, przestań stosować krem i wybierz raczej Cicalfate Osuszający Spray Regenerujący.

Egzema

Egzema u niemowląt, znana również jako atopowe zapalenie skóry lub atopia, jest stanem zapalnym skóry występującym w środowisku podatnym na alergię. Dotyka ona więcej niż jedno na dziesięć niemowląt.

Objawy to sucha skóra z czerwonymi i swędzącymi plamami występującymi w okresach zaostrzenia egzemy. Obszary dotknięte tym schorzeniem w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia to policzki, ramiona i dłonie. Po roku egzema zlokalizowana jest głównie na fałdach skórnych małego dziecka.

Przyczyny są często genetyczne, choć niektóre czynniki dietetyczne i środowiskowe mogą sprzyjać jej powstawaniu.

Egzema u dzieci wymaga konsultacji z pediatrą lub dermatologiem w celu zapewnienia właściwego leczenia. Pielęgnacja skóry oparta na emolientach bez substancji zapachowych zwiększa skuteczność przepisanej kuracji.

Nasze laboratoria opracowały linię Xeracalm A.D., aby przywrócić skórze dziecka jej funkcję ochronną i złagodzić swędzenie. Krem lub balsam  powinny być stosowane zapobiegawczo raz lub dwa razy dziennie, aby chronić i odżywić skórę, podczas gdy olejek oczyszczający lub ultrabogata kostka oczyszczająca myją skórę dziecka podczas kąpieli. Zalecamy kąpiel w wodzie o temperaturze od 32°C do 35°C i nie dłużej niż dziesięć minut. Poznaj więcej wskazówek dotyczących codziennej higieny Twojego dziecka.

Intertrigo: co należy stosować do pielęgnacji skóry dziecka?

Jeśli skóra Twojego malucha jest zaczerwieniena w fałdach szyjnych, a także w pachwinach, na udach lub w innym miejscu, w którym stykają się dwie powierzchnie skóry, może on cierpieć na intertrigo. Podrażnienie na szyi jest w rzeczywistości spowodowane ocieraniem się o siebie dwóch wrażliwych obszarów skóry dziecka. Zaczerwienienie może się nasilać w ciepłym i wilgotnym środowisku.

Ta niegroźna choroba skórna u noworodków znana jest również jako zapalenie fałdów skóry i dotyka głównie dzieci poniżej pierwszego roku życia.

Oto kilka skutecznych sposobów na pozbycie się tego problemu skórnego u niemowląt:

  • Pozostawiaj tę część ciała odkrytą tak często, jak to możliwe.
  • Myj wrażliwe miejsca delikatnym, bezzapachowym płynem do mycia dla niemowląt, aby zapobiec wystąpieniu infekcji i alergiom.
  • Osuszaj skórę dziecka , delikatnie przykładając do niej ręcznik, bez pocierania.
  • Zapewnij ukojenie skórze niemowlęcia dzięki wodzie termalnej w sprayu.
  • Pomóż naprawić podrażnioną skórę szyi przy pomocy Regenerujący krem ochronny Cicalfate+.
  • Nie przykrywaj dziecka zbyt dużą ilością ubrań, zwłaszcza w nocy.
powrót do góry