AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Hydrotherapy baths and treatment_High-resolution_5  16x9

Konserwacja Kontrolowane zarządzanie wodą termalną Avène

Woda termalna Avène znajduje się pod ścisłą kontrolą. Każdego roku nasze Centrum Badań Wody przeprowadza wiele kontroli w celu zagwarantowania jakości. Jednocześnie jego pozyskiwanie i wykorzystanie jest ściśle kontrolowane.

Świadomi znaczenia ekosystemów i gleby dla jakości wody termalnej Avène, podejmujemy wiele działań na terenie otaczającego nas basenu. Każdy z podmiotów działających na tym terenie jest zaangażowany w zrównoważone metody zarządzania, aby chronić ten wyjątkowy i naturalny zasób.

 

 

Korzystny charakter

av_instit_environnement_avene2©studiochevojon_472x580

Pochodzenie wody termalnej Avène

Woda termalna Avène znajduje się w skałach, zwanych „Dolomitami”, które powstały 530 milionów lat temu. Skały te tworzą stromy, przepuszczalny zbiornik o głębokości około 500 metrów. Dzięki temu woda termalna może krążyć na głębokości ponad 800 metrów pod ziemią. Otaczają ją skały zbudowane z łupków i piaskowców o niskiej przepuszczalności

Basen termalny Avène to powierzchnia, na której gromadzi się woda deszczowa, z której później powstanie Woda termalna Avène. Woda infiltruje bezpośrednio do Dolomitów lub spływa rzekami na obszary o niskiej przepuszczalności.

Pojawienie się wody termalnej Avène

Po przeniknięciu do powierzchni basenu termalnego, woda deszczowa powoli migruje w głąb skał.
Przepływając przez Dolomity, stopniowo wzbogaca się o pierwiastki pochodzące ze skał. Nagrzewa się do temperatury około 60°C.
Na końcu swojej drogi, która trwa od 50 do 200 lat, woda termalna wznosi się naturalnie, lekko się ochładza i wypływa w źródle Sainte-Odile, znajdującym się w Les Bains d'Avène. Obecnie trzy zbiorniki wychwytują wodę termalną Avène, która zasila centrum hydroterapii i zakład produkcyjny.

av_instit-biodiversity-orb-hdrvb-square 473x473
  • <span class="ezstring-field">AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Water Laboratory_High-resolution_4 367x452</span>
  • <span class="ezstring-field">AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter1-2018_Drilling_Low-resolution_1 367x452</span>
  • <span class="ezstring-field">AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Drilling_Low-resolution_3 367x452</span>

Nie chcemy po prostu wziąć wody termalnej i jej użyć. Chcemy się tym zająć.

Sandrine Bessou-TouyaKierownik Centrum Badań Wody i Dyrektor Badań Stosowanych Dermokosmetyków R&D - Personal Care

Dowiedz się więcej, aby lepiej je chronić

Utrzymywanie stałych warunków sprawia, że Woda termalna Avène zachowuje swoje szczególne właściwości. Od momentu zakupu terenu w 1975 roku, obserwowaliśmy i analizowaliśmy wodę termalną Avène, aby lepiej ją zrozumieć i chronić

Nawet dziś kontynuujemy tę pracę polegającą na monitorowaniu i badaniach naukowych w interesie wody, pacjentów i naszych konsumentów, których skóra wymaga tego, co najlepsze.

Prace Centrum Badań nad Wodą

Centrum Hydroterapii Avène jest jedynym we Francji, które korzysta z naukowego monitoringu prowadzonego przez Centrum Badań Wody

  • Ponad 1000 próbek kontrolnych rocznie.
  • 49000 rocznych analiz.
  • 10 punktów przeanalizowanych w basenie termalnym Avène.
  • Współpraca z ekspertami zewnętrznymi: CNPF (Centre National de la Propriété Forestière, Krajowe Centrum Własności Leśnej), BRGM (Bureau de Recherches Géologiques et Minières, Biuro Badań Geologicznych i Górniczych).
av_instit-water-labo-science-hdrvb-square 1x1

W produkcji chcemy być wzorem w zakresie zarządzania środowiskiem.

Séverine Roullet-FurnemontDyrektor CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Grupie Pierre Fabre

Efektywne wykorzystanie wody termalnej Avène

Obfitość wody termalnej Avène sprawia, że nie trzeba jej przechowywać ani uzdatniać. Dzięki temu jej właściwości są w pełni zachowane. Aby utrzymać tę jakość i dostępność, pobieramy tylko tyle wody, ile potrzebujemy. Tak więc utrzymujemy się znacznie poniżej dozwolonego natężenia przepływu. Woda, która nie jest wydobywana lub wykorzystywana, płynie dalej swoim naturalnym torem, łącząc się z wodami rzeki Orb.

AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Surrounding_Low-resolution_3 1x1
powrót do góry