Ukryj wyszukiwanie Linia produktów/potrzeby wyszukaj
A-OXITIVE

Kolekcja produktów A-OXITIVE

Chroni i przywraca blask skóry, dzień po dniu.

Opinia lekarza

Pytania / odpowiedzi
 • Należy zapamiętać dwie substancje :
  1 - Retinoidy, pochodne witaminy A
  • Wśród retinoidów wyróżniamy część leków do stosowania zewnętrznego, które są wydawane na receptę.
  • Inne, jak retinaldehyd, mają status \dermokosmetyku\" i mogą być kupowane bez recepty. Retinaldehyd przekształca się w aktywną witaminę A w zależności od potrzeb skóry, działa głęboko w skórze stymulując metabolizm komórkowy oraz na poziomie naskórka przywracając skórze blask.
  2 - Kwas hialuronowy
  Główny składnik skóry, jest syntetyzowany przez komórki naskórka (keratynocyty) i skóry właściwej (fibroblasty). Jego synteza spada z wiekiem. Otóż, rola kwasu hialuronowego jest kluczowa : zapewnia skórze sprężystość i elastyczność, a także nawilżenie.
  Obecnie istnieją dermokosmetyki, które pozwalają zwalczać ten niedobór poprzez zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w skórze.

 • Główne zabiegi to :
  - Peelingi, o różnej sile działania ;
  - Dermabrazje, wykonywane różnymi technikami ;
  - Ekspozycje na różne rodzaje światła laserowego lub nie ;
  - Zabiegi wypełniające zmarszczki : kolagenem lub kwasem hialuronowym ;
  - Zastrzyki z toksyny botulinowej na zmarszczki mimiczne, pochodzenia mięśniowego.
  - Chirurgia estetyczna : w niektórych przypadkach uzasadnione są liftingi twarzy i szyi, czy też plastyka powiek (blefaroplastyka).
  Decyzja o wykonaniu któregokolwiek z nich zależy od indywidualnej diagnozy. Żaden proces starzenia się nie jest taki sam, oczekiwania pacjentów są różna, a ich potrzeby nieporównywalne.

 • Menopauza to proces trwałego zatrzymania cyklu miesiączkowego, związany ze zmianami hormonalnymi wpływającymi także na grubość i witalność skóry. Przez to menopazua jest jednym z czynników starzenia się skóry, aczkolwiek o mniejszym znaczeniu niż ekspozycja słoneczna.

 • Dowiedziono, że u palaczy obserwuje się zmiany w skórze, przyspieszające proces starzenia się skóry : zmarszczki, żółte plamy (co jest kolejnym powodem, aby zaprzestać lub nigdy nie zaczynać palić).

 • Wiele suplementów diety zawierających witaminy, aminokwasy, oligoelementy opisuje swoje właściwości jako przecwzmarszczkowe, generalnie mechanizm ich działania opiera się o ochronę przed wolnymi rodnikami.

 • Tak, jest w zasadzie niemożliwe aby w wieku 60 lat mieć taką skórę, jak w wieku 20 lat.
  Jednakże wszystkie środki, które opisaliśmy pozwalają korygować konsekwencje procesu starzenia, a mianowicie te związane z promieniowaniem słonecznym. Możesz więc zachować uśmiech, który też jest znakomitym środkiem odmładzającym.

 • Z czasem, struktura skóry ulega osłabieniu. W konsekwencji, łatwiej się odwadnia, jest delikatniejsza i bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych (klimatu, zanieczyszczenia, źle dobranych kosmetyków oczyszczających ...). Należy ją regularnie nawilżać odpowiednimi dermokosmetykami, które sprzyjają odbudowie ochronnego filmu hydrolipidowego.

Wszystkie konsystencje

Pielęgnacja

Oczy

Wyślij e-mail

Wyszukiwanie w trakcie

Login required

Aby skorzystać z opcji musisz się zalogować


Login or create an account

You can't post more than one comment on a product

Dodaj swoją opinię

* Pola obowiązkowe

Moje konto

-Dzień
-Miesiąc
-Rok

Marki Pierre Fabre:

*Pola obowiązkowe

Thanks for sharing!

Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu.