Zabiegi regenerujące Zabiegi regenerujące

Czy Twoja skóra jest wrażliwa? Potrzebujesz kremu kojącego, przeznaczonego do bardzo wrażliwej skóry. Ten produkt do twarzy szybko ukoi Twoją skórę.To idealna pielęgnacja łagodząca do skóry wrażliwej, która natychmiast przywróci jej komfort.

3 wyniki "Zabiegi regenerujące"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak przynieść ulgę podrażnionej reakcją alergiczną skórze twarzy?

Czy dokucza Ci zaczerwienienie,uczucie ściągnięcia i mrowienia na skórze twarzy po kontakcie z produktami gospodarstwa domowego, kosmetykami lub ekspozycją na słońce? Prawdopodobnie masz wrażliwą, reaktywną skórę, skłonną do alergii.

Aby złagodzić dyskomfort, musisz najpierw zidentyfikować czynniki wywołujące reakcję alergiczną , a następnie usunąć je lub przestać stosować.

W dalszej kolejności zalecamy dwa rytuały pielęgnacyjne, które natychmiastowo złagodzą uczucie gorąca i podrażnienia na suchej skórze:

  1. Nałóż kompresy nasączone wodą termalną Avène na obszar objęty stanem zapalnym i pozostaw je na około dziesięć minut, regularnie spryskując.
  2. Zastosuj kojący krem do twarzy, aby szybko i trwale złagodzić uczucie dyskomfortu.

Jeśli skóra jest wilgotna, a nie sucha, użyj miejscowo Osuszającego Sprayu Regenerującego Cicalfate.

Bardziej ogólnie, aby zapobiec nawrotom reakcji uczuleniowej na skórze twarzy, unikaj środków oczyszczających i kosmetyków zawierających substancje zapachowe i agresywne składniki. Wybierz hipoalergiczne produkty do skóry wrażliwej i reaktywnej, takie jak Żel-Mleczko oczyszczające z linii Tolérance.

Zalecamy również, aby przed nałożeniem makijażu poczekać, aż skóra będzie ukojona, a następnie wybrać produkty dermo-kosmetyczne , takie jak kosmetyki z gamy Couvrance

Jeśli alergia skóry twarzy jest poważna i/lub nawracająca, a stosowanie kremu łagodzącego nie wystarcza, skonsultuj się z lekarzem lub dermatologiem. Będą mogli skierować Cię do alergologa w celu dokładniejszego określenia substancji, których nie tolerujesz. Pozwoli to dobrać najbardziej odpowiednie środki antyalergiczne, takie jak leki antyhistaminowe, które zmniejszają obrzęk, czerwone plamy, uczucie swędzenia i wysypkę.

Jaki krem kojący należy wybrać w przypadku skóry twarzy skłonnej do alergii?

Aby zadbać o skórę nadwrażliwą, reaktywną, nietolerancyjną lub alergiczną, unikaj kremów do twarzy, które zawierają substancje zapachowe, olejki eteryczne i konserwanty, czyli krótko mówiąc: wszystkie substancje mogące podrażnić ten rodzaj delikatnej skóry.

Na co dzień sugerujemy wybierać produkty do pielęgnacji twarzy z minimalną ilością składników, takie jak kosmetyki z naszej gamy Tolérance Extrême. Od mleczka oczyszczającego po kremy nawilżające, kremy na swędzenie oraz maseczki, produkty te dbają o skórę wrażliwą, skupiając się na tym, co najważniejsze.

Nasze laboratoria opracowały gamę kremów kojących Tolérance Control dla skóry reaktywnej, które łagodzą uderzenia gorąca, wyrównują poziom nawodnienia i odbudowują barierę ochronną. Dzięki opatentowanemu składnikowi aktywnemu D-Sensinose te kremy do twarzy koją uczucie mrowienia, pieczenia, ściągnięcia i redukują ogólny dyskomfort w czasie krótszym niż trzydzieści sekund. Opracowane zostały dwie konsystencje:

  • Łagodny i lekki krem łagodząco-regenerujący Tolerance Control do skóry normalnej i mieszanej, wrażliwej i reaktywnej.
  • Bogaty i kremowy balsam łagodząco-regenerujący Tolerance Control do suchej i bardzo suchej skóry reaktywnej.

Jeśli zaczerwienieniu towarzyszy świąd i przypomina ono raczej egzemę atopową, polecamy łagodzące kremy przeciw drapaniu z gamy Xeracalm A.D.

Te trzy wspomniane gamy kremów łagodzących korzystają z technologii Kosmetyk Sterylny®. Oznacza to, że mają:

  • Kompozycję zawierającą tylko niezbędne dla skóry składniki aktywne.
  • Sterylizowaną formułę i opakowanie z barierą sterylną.
  • Doskonale hermetyczny system zamknięcia.

A jeśli zaś planujesz przebywać na słońcu, przynajmniej co dwie godziny nakładaj mineralną ochronę przeciwsłoneczną (bez filtrów chemicznych) o SPF dostosowanym do Twojego fototypu i stopnia nasłonecznienia.

powrót do góry