AV_ATSW_Spray_Reducing winter redness_social_post_3282779003131_HD 16x9

Nasze najważniejsze wskazówki Poddaj nasze produkty recyklingowi i oszczędzaj wodę w swojej łazience

Liczy się każdy, nawet najmniejszy i najprostszy gest, począwszy od segregacji odpadów w łazience. Nawyk, który jest obecnie dobrze ugruntowaną częścią naszego codziennego życia.

Czasami jednak możemy mieć wątpliwości, czy dany rodzaj opakowania musi być utylizowany oddzielnie, czy też nie. A co zrobić z tym? Jeśli chodzi o oszczędzanie wody, to temat jest mniej zagadkowy - jeśli kran jest zakręcony, to jej nie marnujemy! 
Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci posortować nasze produkty i zmniejszyć zużycie wody w Twojej łazience. 
 

Recykling naszych produktów

Recykling naszych produktów

To, co zostanie odpowiednio posortowane, może zostać poddane recyklingowi! W przypadku opakowań nadających się do recyklingu, kieruj się do pojemnika na surowce wtórne. Pozostałe prosimy wyrzucać do pojemników na odpady domowe.

Opakowanie zewnętrzne i ulotki: papier lub karton nadający się do recyklingu

Butelki z pompką: nadają się do recyklingu

Butelki: nadają się do recyklingu

Butelki z rozpylaczem: nadają się do recyklingu

Tuby: nadają się do recyklingu

Pojemniki (Hydrance Aqua-Gel, Body): nadają się do recyklingu

Butelki typu airless i słoiczki: nie nadają się do recyklingu

Sterylne butelki i tubki po kosmetykach: nie nadają się do recyklingu

Makijaż Couvrance (z wyjątkiem tubek podkładów): nie podlega recyklingowi

Pojemniki (Odżywcze Kremy Rewitalizujące): nie nadają się do recyklingu

Aby oszczędzać wodę 

Nie musisz rezygnować z chwili dobrego samopoczucia w łazience, możesz oszczędzać wodę, stosując kilka prostych kroków. 
Na przykład podczas mycia zębów lub golenia zakręcaj kurek z wodą, gdy jej nie potrzebujesz. Pozwoli to zaoszczędzić co najmniej 18 litrów. Jeśli pomnożysz to przez liczbę razy, kiedy myjesz zęby lub golisz się, liczba ta wkrótce znacznie się powiększy.
Wybieraj prysznic zamiast kapieli w wannie i zakręcaj wodę podczas namydlania się. Może to przynieść podwójną korzyść - jedną dla środowiska, a drugą dla Twojej skóry. Dla środowiska, pomożesz zmniejszyć zużycie wody. Biorąc prysznic (średnio 80 litrów wody) zużywamy trzy razy mniej wody niż biorąc kąpiel w wannie. Jeśli chodzi o Twoją skórę, będziesz pomagać w jej pielęgnacji. Twarda woda ma tendencję do wysuszania skóry, nadmiar chloru może ją podrażniać. Rezygnując z kąpieli, Twoja skóra będzie miała mniejszy kontakt z wodą. Uważamy, że pięć minut to wystarczająco dużo na prysznic, dając Ci wystarczająco dużo czasu, aby posłuchać ulubionej piosenki na rozpoczęcie dnia lub zakończyć go z uczuciem świeżości! Dla tych, którzy chcą pójść dalej, istnieje również sprzęt, który może pomóc w oszczędzaniu wody.

powrót do góry