Kremy odżywcze Kremy odżywcze

Sucha skóra na twarzy wymaga intensywnego odżywienia. Odżywczy krem do twarzy dostarczy odpowiednich składników odżywczych, aby trwale zwalczać suchość skóry, przynosząc jednocześnie uczucie komfortu.

2 wyniki "Kremy odżywcze"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nawilżanie/nawadnianie czy odżywianie skóry: jakie są między nimi różnice?

Kremy nawilżające dostarczają skórze wody. Dzięki temu naskórek pozostaje elastyczny, a cera promienna. Skóra staje się odwodniona, gdy nie ma w niej wystarczającej ilości wody, co wynika z zaburzeń w obrębie bariery ochronnej i uszkodzenia warstwy hydrolipidowej. Ryzyko wystąpienia tego niedoboru jest większe m.in. na skutek zmian temperatury lub zanieczyszczeń. Powoduje to dyskomfort, uczucie ściągnięcia, a nawet zaczerwienienie.

Kremy odżywcze dostarczają skórze lipidów niezbędnych do odbudowy bariery ochronnej i zabezpieczenia jej przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Są szczególnie zalecane dla skóry suchej i bardzo suchej, która nie wydziela wystarczającej ilości łoju tworzącego warstwę ochronną naskórka. Ten typ skóry jest więc bardziej podatny na działanie wiatru, zanieczyszczenia, zimna, itp. Zwykle dokucza jej chroniczne uczucie napięcia i dyskomfort.

Kremy odżywcze dostarczają wtedy skórze brakujących składników odżywczych. Staje się ona na powrót miękka i elastyczna, jest odpowiednio chroniona i nie dokucza jej dyskomfort.

Jak odżywiać skórę twarzy?

Możesz zapewnić skórze twarzy niezbędne odżywienie za pomocą kremów odżywczych i zrównoważonej diety.

Najlepiej spożywać pokarmy bogate w „dobre” tłuszcze (tłuste ryby, migdały, orzechy, jaja), a w szczególności zawierające kwasy omega 3. Owoce i warzywa są również mile widziane ze względu na zawartość korzystnych witamin.

Nie zapominaj też o pielęgnacji twarzy składającej się z trzech etapów: oczyszczanie,  i stosowanie kremu odżywczego. Jeśli masz suchą i wrażliwą skórę, wybierz bogate środki oczyszczające, takie jak nasza Kostka myjąca ultrabogata konsystencja z gamy Cold Cream. A jeśli pojawi się uczucie swędzenia, wybierz Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy Xeracalm A.D., który dzięki składnikom redukującym świąd przyniesie Ci prawdziwą ulgę.

Odżywcze kremy do twarzy powinny być stosowane przynajmniej raz dziennie. Stosuj je przede wszystkim wieczorem, aby wspomóc odnowę komórek podczas snu. Rano ochronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zapewnią jej komfort przez cały dzień.

Jak wybrać odżywczy krem do twarzy?

Jaki krem wybrać do cery suchej i wrażliwej?

Eau Thermale Avène oferuje trzy gamy odżywczych kremów do twarzy, które zaspokajają specyficzne potrzeby skóry suchej i wrażliwej:

  • Odżywcze kremy rewitalizujące do zmęczonej, suchej skóry wrażliwej (zmęczone rysy, poszarzała cera).
  • Hydrance UV Krem nawilżający bogata konsystencja do skóry suchej i bardzo suchej.
  • Cleanance Hydra krem kojący do skóry skłonnej do niedoskonałości i wysypek.
  • Gama Trixera Nutrition przeznaczona do pielęgnacji suchej i bardzo suchej skóry twarzy i ciała.
  • Produkty do pielęgnacji twarzy Cold Cream, aby zapewnić optymalne odżywienie i ochronę w zimie, nawet przy wilgotnej i zimnej pogodzie.

Jaka konsystencja na jaką porę dnia?

Aby intensywniej odżywić skórę, dostosuj konsystencję odżywczego produktu pielęgnacyjnego do pory dnia. Rano wybierz lekki krem o łatwo wchłanialnej konsystencji, a wieczorem bogatszy, ultra odżywczy krem do twarzy. Możesz na przykład wybrać:

  • Odżywczy Krem Rewitalizujący jako część porannej rutyny, a Odżywczy krem rewitalizujący – bogata konsystencja przed snem.
  • Mleczko Trixera Nutrition Nutri-Fluid rano, a przed snem Balsam Trixera Nutrition Nutrition Nutri-Fluid.
  • Odżywczy balsam do ust Cold Cream na początek dnia, a wieczorem intensywnie odżywczy balsam do ust z gamy Cold Cream.

Jaki odżywczy krem do twarzy jest odpowiedni na każdą porę roku?

Pamiętaj również o dostosowaniu rutyny pielęgnacyjnej, a więc również odżywczego kremu do twarzy, do pory roku. Aby ochronić się przed zimnem i głęboko odżywić skórę, wybierz Cold Cream Krem – jego kremowa konsystencja świetnie sprawdzi się w złych warunkach pogodowych.

Latem konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna, aby zapobiec wysuszaniu skóry i ochronić ją przed promieniami UV. Jeśli masz suchą skórę, wybierz kremową konsystencję.

powrót do góry