Spis treści

Ochrona skóry przed słońcem

Promieniowanie słoneczne ma niszczący wpływ na skórę, począwszy od plamistej wysypki (oparzenia słoneczne) po przyspieszone starzenie się i nowotwory skóry. Ekspozycja na słońce to główna przyczyna raka skóry, który jest najpoważniejszą konsekwencją działania promieniowania słonecznego. Należy jednak również wziąć pod uwagę ryzyko udaru cieplnego, udaru słonecznego, fotouczulenia i alergii słonecznych. Z tych wszystkich powodów zaleca się ochronę skóry przed słońcem za pomocą preparatów przeciwsłonecznych, które filtrują promienie UVA i UVB odpowiedzialne za raka skóry i jej przedwczesne starzenie się. 

Ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci

Ponieważ skóra dziecka jest delikatniejsza, a ekspozycja na słońce częstsza, należy bezwzględnie chronić dzieci przed słońcem za pomocą odzieży i kremu przeciwsłonecznego. Od najmłodszych lat trzeba wpajać dziecku podstawowe zasady dotyczące ekspozycji na słońce oraz uczyć go dobrych nawyków podczas przebywania na słońcu: oparzenie słoneczne w dzieciństwie może być przyczyną raka skóry, który zaatakuje wiele lat później w dorosłym życiu.

Ochrona skóry dziecka

av_solaires_enfants_vulnerable_1x1 1620x1620

Ma bardzo płynną konsystencję. Produkt pomógł mi zregenerować skórę, kiedy na wierzchu moich stóp i dłoni pojawiły się oznaki alergii na słońce. To mleczko o wyjątkowo lekkiej konsystencji, dzięki regularnemu stosowaniu przyspieszyło proces gojenia.

Anna, 44 lata

Działanie kojące po ekspozycji na słońce

Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych staje się bardziej delikatna, a nawet osłabiona. Jak dbać o skórę po ekspozycji na słońce Zabiegi pielęgnacyjne, które należy wykonać w związku z ekspozycją na słońce mają zasadniczo dwa podstawowe cele: zapewnienie skórze ochrony podczas przebywania na słońcu oraz jej odpowiednie nawilżenie po opalaniu.

Ukojenie skóry po ekspozycji na słońce

Skin Protect Tabela składników***

Od 30 lat laboratoria Eau Thermale Avène wprowadzają innowacje, tworząc coraz skuteczniejsze i bezpieczniejsze produkty ochrony przeciwsłonecznej, które chronią wszystkie rodzaje skóry wrażliwej, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko. Produkty do opalania Avène są tworzone z myślą o trzech priorytetach: bezpieczeństwie, skuteczności i optymalnej tolerancji, nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_protection_stress-oxydatif_laboratoire_pipette_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_engagement-formulation_laborantine_microscope_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_tolerance-optimale_bebe_plage_4x5</span>

Ochrona skóry w zimie

Słońce świeci przez cały rok, również zimą. Mimo, że promieniowanie UVB docierające do Ziemi o tej porze roku w znacznie ograniczonych ilościach staje się mniej niebezpieczne, nasza skóra wciąż jest narażona na działanie promieni UVA, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry i niektóre postacie czerniaka. Dlatego również zimą należy odpowiednio chronić skórę przed promieniami słonecznymi.

av_solaires_hivers_se-proteger_1x1
PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony skóry przed zagrożeniami związanymi ze słońcem, skuteczna ochrona przeciwsłoneczna powinna zapewnić:
 

  • Minimalny wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej SPF (Sun Protection Factor/poziom ochrony przed promieniowaniem UVB) na poziomie 6
  • Ochronę przed UVA na poziomie minimum 1/3 wskaźnika ochrony przeciwsłonecznej SPF podanego na etykiecie
  • Ochronę przed promieniami UVA o najdłuższej fali: minimalna krytyczna długość fali wynosząca 370 nm.

Jeżeli powyższe warunki są spełnione, możesz przystąpić do wyboru ochrony przeciwsłonecznej dostosowanej do Twojego fototypu, rodzaju skóry i osobistych preferencji.

Wybór właściwej ochrony przeciwsłonecznej

 

av_solaires_cancer-peau_homme_dos_1x1

Zaangażowanie Eau Thermale Avène w profilaktykę nowotworową

Jeden na trzy diagnozowane obecnie nowotwory to rak skóry. Badania udowodniły istniejący związek między nadmierną ekspozycją na słońce już od wieku dziecięcego a rosnącą zachorowalnością na raka skóry. Aby edukować społeczeństwo na temat znaczenia fotoprotekcji i ryzyka związanego z ekspozycją na słońce, Eau Thermale Avène Laboratories, we współpracy z takimi organizacjami jak Skin Cancer Foundation i Euromelanoma, czynnie angażuje się w działania na rzecz zapobiegania nowotworom.

Eau Thermale Avène angażuje się w działania na rzecz zapobiegania nowotworom

 

Woda termalna ratunkiem na oparzenia słoneczne 

Aj! Zbyt mała ilość zastosowanego kremu ochronnego sprawiła, że Twoja skóra staje się coraz bardziej czerwona? Nie ma czasu do stracenia – musisz natychmiast podjąć odpowiednie kroki! Schowaj się w cieniu lub załóż ubranie, które skutecznie ochroni Twoją skórę. Następnie odśwież skórę, nakładając na nią wilgotny ręcznik, biorąc prysznic lub obficie spryskując ją Wodą Termalną.

Powtórz te czynności tyle razy, ile to konieczne. Pij dużo płynów, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie i zastosuj krem lub żel regenerujący, aby ukoić obolałą skórę. Jeśli pojawią się pęcherze, skonsultuj się z lekarzem, aby uniknąć ryzyka infekcji. 

av_sun care_intense protect 50-_social_18_post_3282770141214_hd 720x720

NASZE ROZWIĄZANIA Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène zostały stworzone, aby chronić skórę i dbać o oceany.

AV_SUNCARE_Brand-website_Lotion-50-Very-high-protection_100ml_Packshot_Product-page_600x725

Eau Thermale Avène – Cleanance Solaire Tinted SPF 50+

Ostatnio moje ramiona i szyja źle reagują na słońce, więc postanowiłam po raz kolejny w kwestii mojej skóry zaufać marce AVENE. Jestem bardzo zadowolona: idealna konsystencja ułatwiająca aplikację produktu, plus optymalna ochrona!!! Jeśli masz skórę reaktywną o obniżonym poziomie tolerancji, to ten produkt jest naprawdę stworzony dla Ciebie!

Christelle 46 lat

powrót do góry