Jak walczyć ze zmarszczkami wokół oczu?

Dobra wiadomość jest taka, że zmarszczki wokół oczu są odzwierciedleniem Twojego dobrego nastroju! Nawet jeśli je zmarszczki mimiczne są nieuniknione, zawsze można zmniejszyć ich widoczność.

av_anti-age_femme_50_yeux_1x1_v1 472X472

Jak powstają zmarszczki wokół oczu?

Być może zastanawiasz się, dlaczego wokół oczu tworzą się zmarszczki. Powstają one wraz z upływem czasu, kiedy ciągle się uśmiechasz i mrużysz oczy, w połączeniu z naturalną ewolucją Twojej skóry. Z biegiem lat traci ona napięcie, objętość i jędrność. 

Nie ma jednak potrzeby, aby przestać się uśmiechać! W procesie tym biorą udział także inne czynniki, które można spowolnić.

Jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Zmarszczki wokół oczu: właściwe nawyki

Jak już wiesz, słońce nie jest dobre dla skóry. Dotyczy to w jeszcze większym stopniu skóry wokół oczu, która jest cztery razy cieńsza niż reszta twarzy! Stosuj więc odpowiednie produkty do ochrony przeciwsłonecznej i nie zapominaj o przeciwsłonecznych okularach! Dzięki temu przestaniesz mrużyć oczy, a na skórze nie będą pozostawać ślady. To samo dotyczy palenia tytoniu...

Wreszcie zmarszczki mogą również odzwierciedlać brak nawilżenia. Dotyczy to w szczególności zmarszczek pod oczami. Dlatego zaleca się stosowanie produktów nawilżających o specjalnym składzie przeznaczonych do skóry wokół oczu, która jest bardzo krucha i wrażliwa.
Jakie środki pielęgnacyjne należy stosować na zmarszczki wokół oczu?

av_anti-age_femme_quadragenaire_visage_soleil_1x1_v1 472X472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Kontur oka to delikatny i złożony obszar, który zasługuje na to, co najlepsze!

Zmarszczki wokół oczu + zmarszczki pod oczami + cienie pod oczami + opuchlizna = zmęczony wygląd twarzy! Aby zniwelować to wrażenie, wybierz pielęgnację typu „trzy w jednym”, która wypełnia zmarszczki, wygładza skórę i pobudza słabe mikrokrążenie, odpowiedzialne za powstawanie cieni i opuchlizny. Produkt ten, stosowany rano i/lub wieczorem, tuż po nałożeniu serum z aktywnymi składnikami, dzięki swojej delikatnej konsystencji plastra w sposób ciągły uwalnia swoje korzyści. Jeśli stosujesz go wieczorem, nie zapomnij nałożyć balsam regenerujący i wygładzający na całą twarz (oraz szyję i dekolt), aby rano obudzić się z promienną cerą.

WŁAŚCIWE GESTY, POZWALAJĄCE WZMOCNIĆ DZIAŁANIE PRODUKTÓW DO PIELĘGNACJI SKÓRY

Jak zoptymalizować efekty pielęgnacji przeciwzmarszczkowej wokół oczu?

 

Zmarszczki wokół oczu: oklepywanie

Moglibyśmy powtarzać to w nieskończoność: kontur oka to obszar (bardzo, bardzo) wrażliwy. Aby nanieść produkt do pielęgnacji skóry, pobudzając jednocześnie mikrokrążenie, należy delikatnie oklepywać kontur oka, kierując się od wewnątrz do zewnątrz. 

Worki pod oczami: czas na gimnastykę!

Aby zapobiec powstawaniu worków pod oczami, należy zmrużyć oczy tak, jakby chciało się ochronić je przed promieniami słonecznymi. Utrzymaj ten wyraz twarzy przez 5 sekund i powtórz całą czynność 10 razy. Mini-ćwiczenie twarzy zapewniające maksymalną skuteczność!

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA NA ZMARSZCZKI

Eau Thermale Avène – pielęgnacja skóry, która zmniejsza widoczność zmarszczek

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-wypełniające zmarszczki

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-w...

Wygładza - Redukuje głębokie zmarszczki - Ujędrnia

powrót do góry