Spis treści

Zmarszczki na twarzy: przewodnik

A może by tak spróbować coś zrobić, aby zmarszczki nie budziły tak wielu emocji? Ich wygląd jest często powodem do niepokoju. Taka reakcja jest normalna. Ale pamiętajmy, że są one także częścią nas samych i naszych przeszłych doświadczeń. Niezależnie od tego czy występują wokół oczu, ust czy na czole, aby im zapobiec lub je zredukować, należy zmienić codzienne nawyki i wybrać produkty, które pomogą lepiej pielęgnować skórę. O wszystkim Ci opowiemy.

av_anti-age_jeune-femme_miroir_premieres-rides-1x1_v1 472X472

Dlaczego moja skóra się marszczy?

Skąd się biorą zmarszczki? Nasza skóra to niezwykła maszyneria, która nieustannie się regeneruje. Niestety, wraz z upływem czasu mechanizm ten staje się coraz mniej skuteczny. Zmniejsza się poziom kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które nadają skórze jędrność i elastyczność. 

W rezultacie cera staje się szarawa (pozbawiona blasku), skóra wysusza się, staje się cieńsza, traci napięcie, a tkanki mięśniowe wiotczeją. Pojawiają się zmarszczki, które z biegiem czasu pogłębiają się.

W grę wchodzą także czynniki indywidualne (hormony, geny, stres oksydacyjny) oraz te związane ze stylem życia (ekspozycja na słońce, palenie tytoniu itp.). 

Ale nie martw się, na ten naturalny proces można mieć wpływ (i można go spowolnić).

Redukcja zmarszczek wokół oczu

Różne rodzaje zmarszczek 

Zmienił się sposób, w jaki patrzymy na zmarszczki. Kiedyś były znakiem upływającego czasu, teraz są noszone jako symbol charakteru... i cennego doświadczenia! 

Istnieją dwa główne typy zmarszczek: 
• „Zmarszczki mimiczne” (lub „dynamiczne”). W kącikach oczu lub na krańcach uśmiechu – są oznaką Twojej radości życia! Dokładnie, ponieważ powstają w wyniku powtarzających się skurczów niektórych mięśni twarzy. 
• „Zmarszczki statyczne” są bezpośrednio związane z utratą kolagenu i kwasu hialuronowego. Przykładem mogą być zmarszczki na szyi, dekolcie, tzw. zmarszczki marionetki w kącikach ust lub bruzdy nad górną wargą.

Dowiedz się więcej

av_anti-age_femme_senior_bouche_rides_1x1_v1 472X472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Nie daj się zaskoczyć zmarszczkom

Zaakceptowanie swoich zmarszczek to zaakceptowanie tego, kim jesteś. Ale łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Prowadzenie zdrowego trybu życia pomoże Ci zmniejszyć widoczność pojawiających się zmarszczek. 
Proces odnowy komórek zaczyna słabnąć... już w wieku dwudziestu lat! Tak, tak wcześnie! Niezależnie od wieku, oprócz zdrowej diety i aktywności fizycznej, należy wyrobić w sobie „odruch nawilżania skóry”. 
Nie zapominaj, że palenie tytoniu jest jednym z najgorszych wrogów skóry (i Twojego zdrowia). Wywołuje stres oksydacyjny naskórka, który w rezultacie szybciej się marszczy (zwłaszcza w okolicach ust i oczu, gdzie skóra jest cieńsza).
Zanieczyszczenie środowiska również wpływa na proces starzenia się komórek. Osłabia warstwę hydrolipidową, która chroni skórę, i generuje wolne rodniki o silnych właściwościach utleniających. Aby temu zapobiec, oczyszczaj skórę rano i wieczorem. I oczywiście nie zapomnij o demakijażu. Albo o ochronie przeciwsłonecznej! I nie tylko na twarzy... ale także na dekolcie, o którym często zapominamy! 

Zapobieganie zmarszczkom na dekolcie 

Zmarszczki na czole 

Zmarszczki na czole są jednymi z pierwszych, które pojawiają się na twarzy. Są to prawdziwe zmarszczki mimiczne, ponieważ pojawiają się, gdy pod wpływem zaskoczenia unosimy brwi. Jednak w przeciwieństwie do zmarszczek w kącikach oczu, które mogą nadać twarzy figlarny wygląd, zmarszczki na czole mogą wywoływać wrażenie surowości. 

Dlatego należy jak najszybciej podjąć działania, aby zapobiec ich nasileniu się. Nie martw się, mamy na nie sposób. 
Wszystko o zmarszczkach na czole

av_anti-age_femme_etonnee_rides-front_1x1_v1 472X472

CO ZROBIĆ ZE ZMARSZCZKAMI?

Jakie kosmetyki należy stosować w moim wieku?

Nawet młoda skóra ma prawo do profilaktycznej pielęgnacji

W przypadku młodej skóry, jako środek zapobiegawczy, wybierz pielęgnację antyoksydacyjną i nakładaj ją na twarz i szyję (w tym dekolt) wieczorem przed pójściem spać. To czas, kiedy skóra najintensywniej się regeneruje. I nie zapominaj o delikatnych miejscach, w których pojawiają się pierwsze zmarszczki, takich jak skóra wokół oczu.

Co zrobić, gdy zmarszczki są utrwalone?

Zwróć się ku bardziej ukierunkowanym produktom. Zacznij od aplikacji serum przeciwzmarszczkowego, aby ujędrnić skórę. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku bardziej widocznych zmarszczek. Następnie każdego ranka, stosuj produkt pielęgnacyjny, bogaty w kwas hialuronowy i przeciwutleniacze, który poprawią strukturę Twojej skóry. Na noc wybierz produkt regenerujący, który odpręży rysy twarzy.

 

av_anti-age_femme_senior_sourire_rides-nasolabiales_1x1_v1 472X472

Zmarszczki głębokie 

Z biegiem czasu zmarszczki mogą się utrwalić i pogłębić. Są to głównie zmarszczki mimiczne. Aby je wygładzić, bardzo skuteczne są zabiegi estetyczne (wstrzykiwanie wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, a nawet lasery lub peelingi). 

Ale kosmetyki pielęgnacyjne również mogą okazać się niezwykle pomocne. Produkty do pielęgnacji skóry wzbogacone w kwas hialuronowy i retinol pomagają wypełnić zmarszczki i napiąć skórę. 
Jak zredukować głębokie zmarszczki?

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA NA ZMARSZCZKI

Eau Thermale Avène – pielęgnacja skóry, która zmniejsza widoczność zmarszczek

powrót do góry