Spis treści

Aktywne składniki i preparaty o działaniu przeciwstarzeniowym

Kwas hialuronowy, kolagen, antyoksydanty... Produkty do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym są pełne aktywnych składników o udowodnionej skuteczności i nieco tajemniczych nazwach! Przedstawimy Ci jaśniejszy obraz tego, czym są poszczególne składniki aktywne i preparaty przeciwstarzeniowe, aby pomóc Ci wybrać te najbardziej odpowiednie dla Twojej skóry.

av_anti-age_ingredient_acidehyaluroniquehautpoids_5-4 472x472

Kwas hialuronowy i kolagen, naturalne składniki aktywne

Kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w skórze właściwej. Działa jak super gąbka, która nawilża skórę i przywraca jej napięcie. 

Kolagen jest również obecny w skórze właściwej, a jego włókna również pomagają we wzmocnieniu skóry. Jednak od trzydziestego roku życia zmniejsza się naturalna produkcja kwasu hialuronowego i kolagenu. Skóra staje się bardziej sucha, mniej jędrna i pojawiają się pierwsze zmarszczki. W tym momencie należy zdecydować się na produkty zawierające składniki aktywne i formuły przeciwstarzeniowe, które zwiększą produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu, a także zwalczą skutki stresu oksydacyjnego wywołanego przez czynniki zewnętrzne.

Co jest wrogiem Twojej skóry?

Zrozumienie aktywnych składników i receptur przeciwstarzeniowych

Przeciwutleniacze pomagają zwalczać stres oksydacyjny spowodowany zanieczyszczeniem środowiska, słońcem lub tytoniem, które przyspieszają starzenie się skóry. Aby ograniczyć ich skutki, od trzydziestego roku życia zaleca się stosowanie witamin C i E: neutralizują one wolne rodniki i skutecznie chronią skórę. 
Kwas hialuronowy to idealny składnik aktywny pozwalający skorygować utratę jędrności i i zredukować głębsze zmarszczki, które pojawiają się po czterdziestym roku życia. Pomaga ujędrnić i uelastycznić skórę, wypełniając jednocześnie zmarszczki, które już się pojawiły. 
Aby pomóc skórze „dojrzałej” odzyskać gęstość, witalność i komfort, zastosuj Bakuchiol: ten roślinny składnik aktywny jest równie skuteczny jak retinol i silnie odbudowuje komórki. Stymuluje syntezę zarówno kolagenu, jak i kwasu hialuronowego oraz przywraca skórze blask.

Jak odzyskać jędrność i blask

av_anti-age_visage_closeup_bouche_rides_1x1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Do codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej można dodać suplementy diety.

Dawka witaminy C, antyoksydantu, pomoże zwiększyć produkcję kolagenu. Wiesiołek bierze udział w regeneracji komórek skóry i jest odpowiedni dla skóry zwiotczałej. Stosowanie tych suplementów diety nie jest jednak sprawą trywialną. Nie wahaj się porozmawiać o tym ze swoim lekarzem, a przede wszystkim skup się na żywności jako głównym źródle Twojego wewnętrznego piękna. Świeże, sezonowe owoce i warzywa są głównym źródłem antyoksydantów.

Jak działa serum przeciwstarzeniowe?

WZMOCNIJ DZIAŁANIE AKTYWNYCH SKŁADNIKÓW I PREPARATÓW PRZECIWSTARZENIOWYCH

Codzienne stosowanie serum i preparatu pielęgnacyjnego na noc zoptymalizuje korzyści płynące z codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

 

Serum

Stał się on nieodzownym elementem rytuałów pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry. Wyjątkowo skoncentrowany, działa w sposób ukierunkowany (aby chronić skórę, wygładzić zmarszczki lub wymodelować linię żuchwy) i przygotowuje skórę na przyjęcie produktów przeciwstarzeniowych, których efekty są w ten sposób dziesięciokrotnie zwiększone.

Produkty na noc

Czy wiesz, że skóra najlepiej regeneruje się w nocy? Dlaczego więc pozbawiać się pielęgnacji na noc, zawierającej składniki aktywne i preparaty przeciwstarzeniowe, które uzupełniają pielęgnację dzienną? Na przykład retinol i jego pochodne, takie jak retinaldehyd (jeden z najskuteczniejszych składników przeciwstarzeniowych), znajdują się w produktach do pielęgnacji skóry na noc.

powrót do góry