Spis treści

Starzenie się skóry

Zmarszczki i cienkie linie, zwiotczenie twarzy, utrata jędrności - z upływem lat czas odciska na skórze swoje piętno. Niekoniecznie musi to zagrażać naszemu kapitałowi piękna, ale na pewno coś to zmienia! Chociaż nie da się powstrzymać procesu starzenia się skóry, można go spowolnić lub zmniejszyć jego skutki za pomocą prostych gestów. Spójrzmy, co dzieje się w naszej skórze, gdy mówimy o starzeniu się.

Czym jest starzenie się skóry? 

Skóra, podobnie jak reszta naszego ciała, podlega upływowi czasu. Efekty tego znajdują odzwierciedlenie w szeregu zjawisk, które zaczynają się wcześniej, niż nam się wydaje. Skóra stopniowo traci blask i jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a następnie ulegają pogłębieniu... To jest zła wiadomość. Dobra wiadomość 

av_anti-age_femme_trentenaire_inquiet_rides_1x1_v1 472X472

Starzenie się skóry

Pierwotnie nasza skóra ma zdolność odnawiania się co 28 dni. Stopniowo proces ten wydłuża się do ponad 30 dni. Najstarsze komórki odkładają się, gruczoły łojowe gorzej spełniają swoją rolę, zmniejsza się liczba melanocytów (odpowiedzialnych za pigmentację skóry)... Jest to proces starzenia się skóry, zwany również senescencją.

Kiedy się to zaczyna? Nawet jeśli początkowo niezauważalny, proces rozpoczyna się już w wieku dwudziestu lat (tak, tak wcześnie!). A już od 30. roku życia mogą pojawić się pierwsze oznaki upływu czasu w postaci drobnych zmarszczek. 
 
 

Zmarszczki: oznaki starzenia się skóry

Kiedy myślimy o starzeniu się skóry, w pierwszej kolejności myślimy o zmarszczkach. I to prawda. Są to najbardziej oczywiste przejawy tego procesu!

Więc skąd się biorą? Na powstawanie zmarszczek wpływa nie jeden, lecz kilka czynników. Czynniki wewnętrzne (geny, stres oksydacyjny itp.) oraz czynniki zewnętrzne (słońce, tytoń, zanieczyszczenie środowiska, słabe nawodnienie organizmu itp.) 

Ale nie martw się, możesz coś z tym zrobić! 
 

av_anti-age_femme_sourire_rides-expressions_1x1_v1

KILKA SŁÓW OD NASZEGO EKSPERTA

Nasze ciało i skóra składają się w dużej mierze z wody, która jest kluczowym elementem w cyklu odnowy komórek i skóry. Nawilżanie skóry jest zatem niezbędne. Jest to pierwsza broń w walce z przedwczesnym starzeniem się i podstawa całej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Nawilżenie jest kluczem do pięknej skóry i sposobem na spowolnienie efektów upływającego czasu.

Aline StennevinEkspert naukowy i medyczny
av_anti-age_femme_creme_visage_1x1_v1 472X472

Inne oznaki starzenia się skóry

Zmarszczki nie są jedynymi oznakami upływającego czasu. Spowolnienie metabolizmu komórek skóry w połączeniu z pewnymi czynnikami zewnętrznymi (np. słońcem) objawia się w inny sposób. Cera traci blask, a skóra elastyczność. Zawartość kwasu hialuronowego i kolagenu obniża się. Efekt? Tkanka staje się luźna. A jakby tego było mało, objawom towarzyszy suchość skóry.

Oczywiście czasu nie da się zatrzymać, ale nigdy nie jest za późno na działanie. Twoje hasło przewodnie: zapobieganie! 
Dowiedz się więcej

NASZE ROZWIĄZANIA PRZECIWDZIAŁAJĄCE STARZENIU SIĘ SKÓRY

Produkty Eau Thermale Avène zostały specjalnie zaprojektowane, aby pozwolić Ci poczuć się lepiej we własnej skórze
AV_A-OXITIVE_Antioxidant-Defense-Serum_Font_15ML_3282770145403_3282779288453

A-OXitive SERUM – Antyoksydacyjne serum ochronne

Używam go od prawie roku, na dzień i na noc, wraz z innymi produktami z tej serii. Nawilża i nie zatyka porów. Odkryj serum A-OXitive

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Jesteśmy tu, aby pomóc Ci poznać fakty

Słońce jest wrogiem skóry numer jeden. Słońce bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie (a zwłaszcza na samopoczucie), ale ma też negatywne skutki. Zwłaszcza jeśli korzystamy z niego bez umiaru. W rzeczywistości promienie UV zwiększają tempo degradacji komórek skóry. Jest to proces znacznie szybszy, niż ich odnowa i regeneracja. W konsekwencji skóra jest bardziej wrażliwa.

To samo. Papierosy niszczą kwas hialuronowy, powodując wytwarzanie elastyny mało odpornej na zniszczenia.

Odwodnienie jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Nawilżanie pomaga zachować jej elastyczność.

powrót do góry