Spis treści

Zmarszczki, utrata jędrności i blasku: jak zapobiegać starzeniu się skóry?

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć”... Czy znasz to powiedzenie? Dotyczy ono również ochrony skóry przed starzeniem się. Stosując odpowiednie nawyki, możesz opóźnić pojawienie się oznak starzenia, takich jak zmarszczki. Pielęgnacja przeciwstarzeniowa, zdrowy tryb życia... oto porady naszego eksperta.

Starzenie się skóry: jakie czynniki należy wziąć pod uwagę?

Nawet jeśli początkowo niezauważalne, starzenie się skóry rozpoczyna się już w wieku 25 lat. Dlatego trzeba działać już teraz. Działać tak, ale dlaczego? Ponieważ istnieje kilka czynników odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

  • Czynniki wewnętrzne, takie jak uwarunkowania genetyczne, których nie można zmienić.
  • Czynniki zewnętrzne (ekspozycja na słońce, dieta itp.), które ułatwiają uwalnianie wolnych rodników i przyspieszają starzenie się skóry. Są to elementy, na które można wpłynąć, przyjmując właściwe nawyki i stosując odpowiednią pielęgnację skóry.

Właściwe gesty, krok po kroku.

av_anti-age_femme_laver_visage_1x1_v1 720x720

Pierwszy krok: higiena skóry

Dbałość o skórę twarzy to obietnica, że pomożemy jej zachować młodość na dłużej. I nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć. Oto trzy nawyki, które – jeśli będziesz pamiętać o nich codziennie – pomogą Ci zachować świeży wygląd skóry:

  • Oczyszczanie. Rano usuń nadmiar sebum i martwe komórki naskórka za pomocą produktu pielęgnacyjnego, dostosowanego do Twojego typu skóry. Uzupełnij ten gest cotygodniowym peelingiem (może w weekend podczas chwili relaksu?), który nie tylko usunie martwe komórki, ale także pobudzi ich odnowę.
  • Demakijaż Mamy tendencję do zaniedbywania tego kroku. Jest to jednak niezbędne, aby umożliwić naszej skórze oddychanie i zapobiec jej szybkiemu odwodnieniu... otwierającemu drogę dla zmarszczek.
  • Nawilżanie Dojrzewająca skóra staje się odwodniona. Codzienne nawilżanie ożywi Twoją cerę, ochroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych... i opóźni oznaki starzenia!

„Wrogowie skóry”

Dostosuj swój styl życia

Sposób, w jaki starzeje się nasza skóra, jest również ściśle związany z trybem życia, jaki prowadzimy. Niektóre z naszych zachowań przyspieszą ten proces, a z kolei inne będą mu zapobiegać.

Spokojnie, winowajcy są już dobrze znani: słońce, które przyspiesza starzenie, palenie papierosów, które ułatwia niszczenie włókien elastycznych nadających skórze sprężystość, stres, który jest nośnikiem wolnych rodników, zła dieta, zanieczyszczenie środowiska, brak snu i siedzący tryb życia.

Są to czynniki, na które można wpływać.

Dobre nawyki, które polecamy, aby zapobiec starzeniu się skóry

av_anti-age_pictos_declencheurs_1x1_v1 720x720

KILKA SŁÓW OD NASZEGO EKSPERTA

Nasze ciało i skóra składają się w dużej mierze z wody, która jest kluczowym elementem w cyklu odnowy komórek i skóry. Nawilżanie skóry jest zatem niezbędne. Jest to pierwsza broń w walce z przedwczesnym starzeniem się i podstawa całej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Nawilżenie jest kluczem do pięknej skóry i sposobem na spowolnienie efektów upływającego czasu.

Aline StennevinEkspert naukowy i medyczny
av_dermabsolu_recontouring-mask_1_post_3282770145564_hd 720x720

Jakie produkty przeciwstarzeniowe powinnam stosować?

Produkty przeciwstarzeniowe spełniają obecnie wszystkie swoje obietnice w zakresie walki z pojawianiem się zmarszczek i wiotczeniem skóry twarzy. Trzeba jednak wiedzieć, jak wybrać właściwą pielęgnację. Asortyment serum, kremów na dzień i na noc jest bardzo szeroki.

Jaki produkt wybrać, aby zwalczyć pierwsze zmarszczki? Którego z nich użyć, jeśli zdążyły się już utrwalić? Jeśli Twoja skóra traci jędrność? Którą gamę należy wybrać w wieku 30 lat, a którą w wieku 50 lat? 

Wszystko o przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry

NASZE ROZWIĄZANIA PRZECIWDZIAŁAJĄCE STARZENIU SIĘ SKÓRY

Produkty Eau Thermale Avène zostały specjalnie zaprojektowane, aby pozwolić Ci poczuć się lepiej we własnej skórze
av_physiolift_smoothing-cream_front_30ml_3282770049312

PhysioLift DZIEŃ Krem wygładzający

Produkt ten wygładza utrwalone zmarszczki i napina skórę. Stosowany po serum, potrafi zdziałać cuda na mojej wrażliwej i cienkiej skórze. Odkryj PhysioLift DZIEŃ Krem wygładzający

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Jesteśmy tu, aby pomóc Ci odkryć prawdę

Nie. Wpływ promieni UV na skórę może być odczuwalny również zimą lub przy pochmurnej pogodzie. Dlatego najlepiej zapewnić ochronę przez cały rok. Ale nie oznacza to, że codziennie rano musisz smarować się kremem do opalania. Wiele produktów kosmetycznych jest obecnie wyposażonych w filtry UV.

Peelingi, mimo że są skuteczne, mogą być dla skóry zbyt agresywne. Tego typu produktów należy używać tylko raz lub dwa razy w tygodniu, nie częściej. Ma to na celu delikatną pielęgnację Twojej skóry i nie pogłębianie jej wrażliwości.

Tak, oczywiście. Działanie jednego preparatu może wzmocnić efektywność drugiego. Zaleca się jednak stosowanie produktów z tej samej gamy. Składniki aktywne są badane i opracowywane w taki sposób, aby współdziałały ze sobą i zwiększały ich skuteczność.

av_anti-age_jeune-femme_miroir_premieres-rides_9x16_v1

Zrozumienie procesu starzenia się skóry

Zrozumieć zmarszczki

av_anti-age_femme_senior_visage_soleil_9x16_v1

Zrozumienie procesu starzenia się skóry

Inne oznaki starzenia się skóry

powrót do góry