Spis treści

Kuracja przeciwstarzeniowa

Nawilżająca czy przeciwzmarszczkowa? Przeciwzmarszczkowa czy przeciwstarzeniowa? Serum czy pielęgnacja ukierunkowana? W gąszczu produktów do pielęgnacji twarzy, zwłaszcza gdy poszukuje się produktów zapobiegających starzeniu się skóry, czasem trudno się odnaleźć. Skorzystaj z naszego przewodnika!

av_anti-age_femme_trentenaire_oeil_closeup_rides_1x1_v2 672x672

Od kremu nawilżającego po pielęgnację przeciwstarzeniową

Jak wiadomo, potrzeby skóry zmieniają się wraz z wiekiem. W wieku dwudziestu lat wystarczy dobry krem nawilżający. Służy do nawilżania i odżywiania skóry, przynosząc jej jednocześnie ochronę. Kiedy jednak pod wpływem senescencji (naturalny proces starzenia się skóry) i stresu oksydacyjnego (który ją przyspiesza) pojawiają się pierwsze oznaki upływu czasu, możesz rozważyć podjęcie kolejnego kroku i dokonać wyboru odpowiedniej pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Czym jest starzenie się skóry?

Jak właściwie wybrać produkty do pielęgnacji przeciwstarzeniowej?

Drobne zmarszczki i utrata blasku. W ten sposób po raz pierwszy objawia się starzenie się skóry. Dzieje się to najczęściej po trzydziestce. Aby opóźnić pojawienie się zmarszczek i zachować promienną cerę, wybierz gamę produktów pielęgnacyjnych o działaniu antyoksydacyjnym i zwalczającym pierwsze oznaki starzenia.

Aby zapobiec pogłębianiu się zmarszczek i utracie jędrności, czyli objawom starzenia, które pojawiają się w średnim wieku, należy wybierać produkty, które wygładzają i ujędrniają skórę poprzez dogłębne wzmocnienie jej struktury.

Wreszcie, oprócz spowolnienia objawów starzenia się, charakterystycznych dla skóry „dojrzałej”, produkty przeznaczone do pielęgnacji przeciwstarzeniowej muszą zapewniać maksymalny komfort.

Jakie są poszczególne składniki aktywne i formuły?

av_anti-age_femme_quinquagenaire_creme_visage_1x1_v1 672x672

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Właściwa pielęgnacja przeciwstarzeniowa przynosi wymierne skutki. Jeśli włączysz do niej serum, efekt będzie jeszcze lepszy!

Aby dziesięciokrotnie zwiększyć efekty pielęgnacji przeciwstarzeniowej, nie wahaj się rozpocząć Twojego rytuału piękna od nałożenia odrobiny serum! Produkty te są pełne skoncentrowanych składników aktywnych i działają w sposób ukierunkowany: przygotowują skórę na przyjęcie produktów przeciwstarzeniowych i wzmacniają ich efekty! Mała rada: zawsze wybieraj serum z tej samej serii, co Twój produkt przeciwstarzeniowy, aby zoptymalizować jego działanie.

Dobre nawyki, które warto przyjąć

PIELĘGNACJA PRZECIWSTARZENIOWA, NA DZIEŃ I NA NOC

Pielęgnacja starzejącej się skóry wymaga całodobowej opieki!

 

Produkty do pielęgnacji na dzień

Antyoksydacyjne, wygładzające, ujędrniające, rewitalizujące... Stosowane w ciągu dnia produkty pielęgnacyjne mają widoczny wpływ na zmarszczki, blask i sprężystość skóry. Skóra jest ujędrniona, promienna i zdrowa, zwłaszcza jeśli wcześniej zastosowano odpowiednie serum.

Produkty na noc

Aby uzyskać kompletną i skuteczną pielęgnację przeciwstarzeniową, pamiętaj, żeby dbać o skórę również w nocy, gdyż najlepiej regeneruje się ona podczas snu. W zależności od potrzeb, pielęgnacja przeciwstarzeniowa na noc może pomóc w detoksykacji, restrukturyzacji, wypełnieniu i wymodelowaniu skóry, zarówno na całej twarzy, szyi i dekolcie, jak i w bardziej ukierunkowanych obszarach.

powrót do góry