Spis treści

Dobre nawyki przeciwstarzeniowe: nasza porada

Dobrze jest zainwestować w produkty do pielęgnacji skóry, które są dostosowane do potrzeb Twojej skóry. A jeszcze lepiej, jeśli połączysz je z dobrymi nawykami! Słońce, ćwiczenia, sen, dieta, masaże... Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak prowadzić przeciwstarzeniowy tryb życia!

av_anti-age_pictos_declencheurs-2_1x1_v1 672x672

Ogranicz stres oksydacyjny: chroń się przed słońcem... i spaceruj!

Starzenie się skóry jest częściowo uwarunkowane genetycznie. Jest to także konsekwencja stresu oksydacyjnego spowodowanego naszym stylem życia, który można modyfikować.

Dlatego pierwszym dobrym nawykiem jest ochrona przed słońcem przez cały rok, ponieważ jest ono głównym czynnikiem przyspieszającym starzenie się skóry. Zaraz po nim plasuje się zanieczyszczenie środowiska.

Stres oksydacyjny jest również wywoływany niewystarczającą ilością snu, stresem psychicznym, brakiem aktywności fizycznej... Wystarczy 30 minut dziennie spaceru na świeżym powietrzu, aby zmniejszyć jego skutki. Dzięki temu dobremu nawykowi pobudzisz krążenie krwi, oczyścisz organizm, usuniesz toksyny, zmniejszysz stres i będziesz lepiej spać. Twoja skóra pozostanie promienna i zdrowa. Możesz nam z góry podziękować!

Czym jest starzenie się skóry?

Dobre nawyki to także wystarczające nawadnianie organizmu... i odpowiednia dieta!

Codziennie nawilżasz skórę, stosując odpowiedni produkt do pielęgnacji. Dlaczego więc nie nawodnić jej od wewnątrz? Dwa litry wody dziennie (około ośmiu szklanek wody) sprawią, że skóra będzie bardziej jędrna, cera mniej szara, a opuchlizna i cienie pod oczami mniej widoczne.

To, na czym zawsze możemy polegać, aby zwiększyć odporność na stres oksydacyjny... To pokarmy bogate w przeciwutleniacze. A konkretnie: jedzenie owoców i warzyw to dobry nawyk, którego nie należy zaniedbywać. Wybór jest naprawdę szeroki: owoce cytrusowe, kiwi, kapusta lub pietruszka dla witaminy C, oliwa z oliwek i olej z orzechów włoskich dla witaminy E, czerwone owoce dla polifenoli...

Aby poprawić wygląd skóry można także stosować suplementy diety. Ale najpierw spytaj o poradę swojego lekarza.

Co jest wrogiem Twojej skóry?

av_anti-age_femme_boire_verre-d-eau_1x1_v1 672x672

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Poznaj chronobiologię skóry, aby wyrobić sobie dobre nawyki

Chronobiologia skóry polega na dostosowaniu codziennej pielęgnacji do rytmu Twojej skóry. W ciągu dnia skóra przechodzi przez cztery fazy: po przebudzeniu wymaga nawilżenia; w ciągu dnia produkuje zbyt dużo sebum (pod wpływem różnorodnych czynników); wieczorem jest „zanieczyszczona”; w nocy regeneruje się trzy razy szybciej niż w ciągu dnia.

Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych w zależności od potrzeb skóry i pory dnia jest więc bardzo dobrym nawykiem. Możesz stosować kremy na dzień, serum i kremy na noc... przy czym pamiętaj, aby przed ich nałożeniem jakiegokolwiek produktu dokładnie zmyć makijaż.

Dowiedz się więcej o pielęgnacji przeciwstarzeniowej

DOBRE NAWYKI DOTYCZĄCE STOSOWANIA PRODUKTÓW DO PIELĘGNACJI SKÓRY

Dzięki kilku prostym gestom możesz zmaksymalizować efekty pielęgnacji.

Technika cuppingu

Zacznij od nałożenia kremu na dzień lub na noc, a następnie przykładaj wnętrze dłoni do skóry i szybko je odrywaj. Jest to technika cuppingu, która aktywuje mikrokrążenie w skórze i nadaje jej świeży wygląd. Może być stosowana zarówno na twarz, jak i na szyję oraz dekolt.

Wieczorny masaż modelujący twarz i szyję

Nabierz na palce krem na noc, nanieś produkt na twarz i szyję, po czym rozprowadź od środka twarzy do zewnątrz. Następnie szybko oklep opuszkami palców skórę twarzy, szyi i dekoltu, a potem lekko uszczypnij skórę, chwytając ją kciukiem i palcem wskazującym. Na linii zmarszczek przytrzymaj skórę między kciukiem a środkowym palcem. Na koniec powtórz technikę cuppingu, zaczynając od szyi.

 

powrót do góry