Pielęgnacja regenerująca Pielęgnacja regenerująca

Regenerujący krem lub balsam do twarzy łagodzi, odbudowuje i chroni podrażnioną skórę. Krem regenerujący do pielęgnacji codziennych skaleczeń.

3 wyniki "Pielęgnacja regenerująca"

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego warto stosować krem regenerujący?

Należy pamiętać o stosowaniu regenerujących produktów do pielęgnacji twarzy, gdy bariera ochronna skóry jest osłabiona i odczuwamy dyskomfort w postaci ściągnięcia, mrowienia, podrażnienia lub szorstkości.

Istnieje kilka czynników, które mogą osłabiać skórę i wymagać stosowania kremów regenerujących:

  • Szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, słońce, zimno, zanieczyszczenie.
  • Mała, powierzchowna rana kłuta.
  • Niektóre zabiegi chirurgiczne, dermatologiczne lub kosmetyczne.
  • Lub po prostu naturalna podatność na uszkodzenia spowodowana suchością i nadwrażliwością.

Jak wybrać odpowiedni regenerujący krem do twarzy?

Jakiego kremu należy używać do codziennej regeneracji skóry twarzy?

Krem regenerujący pomaga naprawić naskórek, przywraca komfort skórze i wzmacnia jej funkcje bariery ochronnej. Właściwości łagodzące, oczyszczające i zmiękczające ułatwiają również pielęgnację drobnych skaleczeń lub ran i łagodzą dyskomfort oraz szorstkość.

Gama Cicalfate została opracowana z wykorzystaniem antybakteryjnego kompleksu miedzi i cynku oraz opatentowanego, postbiotycznego składnika aktywnego o działaniu regenerującym – [C+-Restore]TM. Preparat ten zaspokaja codzienne lub okazjonalne potrzeby całej rodziny.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać właściwy produkt regeneracyjny z gamy Cicalfate:

  • Regenerujący krem ochronny pomaga leczyć i łagodzić suche podrażnienia na twarzy, np. wokół ust i w ich kącikach, spierzchnięte usta, podrażnienia nosa spowodowane przeziębieniem, dyskomfort po goleniu, zadrapania, zaczerwienienia spowodowane słońcem, powierzchowne oparzenia, itp.
  • Osuszający spray regenerujący jest odpowiedni dla skóry skłonnej do maceracji, a także dla wilgotnych, podrażnionych okolic. Oczyszcza, łagodzi i szybko zalecza problemy skórne, takie jak ślady po ospie wietrznej (uzupełniając kurację o działaniu antyseptycznym), czy podrażnienia fałd skórnych na szyi u niemowląt.
  • Regenerujący krem do ust odbudowuje, odżywia i chroni zlokalizowne miejscowo obszary, jak spierzchnięte usta, strupki na policzkach, podrażnienia lub suchość wokół ust i nozdrzy.

Gama Cold Cream jest idealna do codziennego odżywiania, ochrony, wzmacniania i regeneracji suchych ust w okresie zimowym:

  • Intensywnie odżywczy balsam do ust jest wzbogacony o masło shea i olejek jojoba, które odżywiają, regenerują i chronią usta.
  • Odżywczy balsam do ust ma łatwy w stosowaniu, wodoodporny format, który długotrwale odżywia usta.

W lecie lepiej stosować krem regenerujący po opalaniu. Po każdym dniu spędzonym na słońcu nawilż i ukój skórę kremowym żelem regenerującym po opalaniu.

Który krem regenerujący Eau Thermale Avène powinno stosować się na blizny na twarzy?

Krem do twarzy regenerujący skórę pokrytą bliznami musi zawierać naprawcze składniki aktywne, które wspomagają gojenie się drobnych ran lub skaleczeń, a także chronią barierę skórną. Oczyszczające składniki aktywne pomagają ograniczyć mnożenie się bakterii w obrębie blizny. Stosowanie kremu regenerującego na skórę z bliznami pomaga zredukować pozostawione przez nie ślady.

Krem Cicalfate+ odbudowuje zabliźnione miejsca na skórze, a w miarę upływu czasu wspomaga proces gojenia.

Żel na blizny z gamy Cicalfate+ poprawia wygląd blizn u dzieci i dorosłych dzięki działaniu nawilżającemu, zmiękczającemu i remodelującemu. Ułatwia samodzielne masowanie blizn i pozostawia na skórze warstwę ochronną.

A na koniec, po powierzchownym zabiegu dermatologicznym u osób dorosłych, wybierz emulsję regenerującą skórę po zabiegach.

Jak stosować Eau Thermale Avène Cicalfate na skórę twarzy?

Kremy regenerujące Cicalfate powinny być stosowane raz lub dwa razy dziennie jako uzupełnienie Twojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego dla skóry wrażliwej i suchej. Po porannym użyciu, oprócz działania regenerującego, będą chronić skórę przez cały dzień przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Przed zastosowaniem kremu do twarzy upewnij się, że wszelkie ewentualne, powierzchowne zmiany zostały oczyszczone, wysuszone i zdezynfekowane.

Następnie, aby wzmocnić działanie kremu regenerującego i złagodzić podrażnienia, przed jego aplikacją spryskaj skórę delikatną mgiełką wody termalnej.

Teraz nałóż krem Cicalfate+ wykonując delikatne ruchy masujące albo zastosuj żel na blizny, postępując zgodnie z zalecaną metodą masażu.

Kontynuuj pielęgnacyjny rytuał dla twarzy aż do całkowitego zagojenia się skóry i zniknięcia wszelkich niedoskonałości i podrażnień .

powrót do góry