Zrozumienie własnej skóry podstawą prawidłowego gojenia 

Twoja skóra, która składa się z 3 warstw (naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna) działa jak super tarcza, która w naturalny sposób regeneruje się po kontakcie ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Po zabiegu chirurgicznym automatycznie uruchamiany jest wieloetapowy proces gojenia , podczas którego następuje regeneracja tkanek
Proces dojrzewania blizny (przebudowa naskórka) może trwać nawet do 2 lat! Chociaż Twoja skóra ma niezwykłą zdolność do naturalnej regeneracji, która dokonuje się z upływem czasu, nie oznacza to wcale, że należy ją zostawić samą sobie. Możemy wspomóc proces gojenia poprzez ukierunkowaną pielęgnację wdrożoną na samym początku.

Istnieją różne rodzaje blizn: białe i dyskretne, przerostowe, keloidowe i atroficzne. Jednak do wszystkich blizn, niezależnie od ich rodzaju ma zastosowanie jedna podstawowa zasada: każdy, nawet najdrobniejszy gest, który wykonasz dla swojej skóry może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy wyglądu Twojej blizny. Im szybciej się tym zajmiesz, tym lepiej!

Jak możesz poprawić wygląd swojej blizny? 

Zabiegi pielęgnacyjne na skórę i blizny to coś, czego nigdy nie jest za wiele. Zastosuj się do naszych porad (a właściwie zasad!).

Zasada 1: zachowaj dyscyplinę Stosuj się do zaleceń chirurga, aby uniknąć wszelkich infekcji, które mogłyby opóźnić gojenie: czyszczenie rany, zmiana opatrunku itp.

Zasada 2: Zachowaj czujność Od wczesnych etapów gojenia się blizny możesz zastosować odpowiednią pielęgnację, aby wspomóc regenerację i uniknąć strupów, które mogą pozostawiać nieestetyczne blizny.

Zasada 3: przede wszystkim wytrwałość!
Gdy zakończy się proces odbudowy naskórka wokół blizny
(faza przebudowy (modelowania) naskórka), połącz stosowanie ukierunkowanych produktów z regularnym masażem dwa razy dziennie przez 5 minut. Pomaga to zmiękczyć tkankę, zmniejszyć zrosty i pobudzić krążenie.

av_votre-peau_cicatrisation_ameliorer-aspect_1x1 473x473

W JAKI SPOSÓB MASOWAĆ BLIZNĘ
 

W pierwszej kolejności należy określić dojrzałość blizny.
To bardzo proste: wystarczy sprawdzić, ile czasu potrzeba, aby skóra odzyskała swój pierwotny kolor po tym, jak stanie się biała pod naciskiem palca.

 • Mniej niż 1 sekunda: blizna niedojrzała (zwykle do 1 miesiąca po zamknięciu rany).
 • Od 1 do 2 sekund: blizna dojrzewająca.
 • 3 sekundy lub więcej: dojrzała blizna (zwykle po 3 miesiącach).

Zachowaj ostrożność: zbyt intensywny masaż może pogorszyć stan i wygląd blizny. Nie należy masować blizny, która nadal jest w stanie zapalnym.
Masz już za sobą ten szybki test? Wybierz odpowiednią pielęgnację i zacznij stosować masaż!

 • <p><strong>Blizna niedojrza&#322;a: DELIKATNIE UCISKAJ</strong></p><p>Zacznij od na&#322;o&#380;enia preparatu na blizn&#281; i jej okolice, delikatnie uciskaj&#261;c. Nast&#281;pnie przesuwaj palcem wzd&#322;u&#380; blizny.</p>
  Blizna niedojrzała: DELIKATNIE UCISKAJZacznij od nałożenia preparatu na bliznę i jej okolice, delikatnie uciskając. Następnie przesuwaj palcem wzdłuż blizny.
 • <p><strong>Blizna dojrzewaj&#261;ca: UGNIATAJ I MASUJ</strong></p><p>Wykonaj masa&#380; za pomoc&#261; kciuka i palca wskazuj&#261;cego wzd&#322;u&#380; blizny, delikatnie podszczypuj&#261;c sk&oacute;r&#281; pomi&#281;dzy palcami i poci&#261;gaj&#261;c ku g&oacute;rze. Wykonuj czynno&#347;&#263; do momentu, kiedy produkt zostanie ca&#322;kowicie wch&#322;oni&#281;ty (oko&#322;o 5 minut).</p>
  Blizna dojrzewająca: UGNIATAJ I MASUJWykonaj masaż za pomocą kciuka i palca wskazującego wzdłuż blizny, delikatnie podszczypując skórę pomiędzy palcami i pociągając ku górze. Wykonuj czynność do momentu, kiedy produkt zostanie całkowicie wchłonięty (około 5 minut).
 • <p><strong>Blizna dojrza&#322;a: ROZCI&#260;GAJ</strong></p><p>U&#380;ywaj&#261;c palca wskazuj&#261;cego i &#347;rodkowego masuj blizn&#281;, rozci&#261;gaj&#261;c j&#261; wzd&#322;u&#380; do momentu, kiedy produkt zostanie ca&#322;kowicie wch&#322;oni&#281;ty (oko&#322;o 5 minut).</p>
  Blizna dojrzała: ROZCIĄGAJUżywając palca wskazującego i środkowego masuj bliznę, rozciągając ją wzdłuż do momentu, kiedy produkt zostanie całkowicie wchłonięty (około 5 minut).

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Dodatkowe porady, które sprawią, że Twoja blizna będzie wyglądała jeszcze lepiej! 

- Należy chronić bliznę przed słońcem za pomocą opatrunku, odzieży lub kremu z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną (SPF50+), szczególnie po zabiegach chirurgicznych i dermatologicznych dotyczących skóry twarzy. 

- Nie wolno dopuścić do podrażnienia blizny np. w wyniku pocierania ubrań o bliznę (np. po cesarskim cięciu, operacji podniesienia piersi, zmniejszenia piersi itp.)

- Dbaj o siebie. Zaakceptuj fakt, że przez pewien czas musisz nieco zwolnić tempo życia, pamiętając aby nadmiernie nie obciążać swojej blizny. 

- Stosuj zrównoważoną dietę bogatą w witaminę C, białko i żelazo, które sprzyjają gojeniu. Ogranicz spożycie alkoholu i palenie tytoniu.

Z tej samej gamy

NASZE SPOSOBY NA REGENERACJĘ SKÓRY

Produkty niezbędne do regeneracji, ukojenia i oczyszczania wrażliwej i podrażnionej skóry, przeznaczone dla całej rodziny.

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Regeneruje - Osusza - Oczyszcza

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Łagodzi - Regeneruje - Oczyszcza

Cicalfate+ Żel na blizny

Cicalfate+ Żel na blizny

Łagodzi - Zmniejsza widoczność blizn - Redukuje blizny

Cicalfate regenerujący krem do RĄK – efekt bariery

Cicalfate regenerujący krem do RĄK –...

Nawilża - Chroni - Regeneruje

powrót do góry