Spis treści

Co jest wrogiem Twojej skóry?

Słońce jest szkodliwe dla skóry. Mimo że wszyscy (mniej lub bardziej) wiemy, jak chronić się przed słońcem, nie zawsze wiemy, dlaczego słońce szkodzi skórze i przyspiesza jej starzenie się. I niestety, nie jest to jedyny wróg skóry, jakim należy się martwić... Oto kilka przykładów, a zwłaszcza wskazówek, jak chronić się przed ich działaniem.

av_anti-age_jeune-femme_soleil_1x1_v1 472X472

Wrogowie skóry, czyli przyspieszone starzenie się

Czy słyszeliście już o procesie senescencji skóry? Jest to odzwierciedlenie działania różnych czynników na naszej skórze na przestrzeni czasu. 

Po pierwsze, są to czynniki wewnętrzne. Starzenie się skóry jest zapisane w naszych genach i zaprogramowane czasowo. Następuje stopniowa i naturalna zmiana funkcji skóry, która powoduje modyfikację jej wyglądu (zmarszczki, utrata blasku, wiotczenie, dyskomfort).
 
Ale za uszkodzenie komórek są również odpowiedzialne czynniki środowiskowe. Słońce, zanieczyszczenie, palenie papierosów, stres... nagromadzenie tych niszczących elementów sprzyja starzeniu się skóry.
 
Pod wpływem tych licznych czynników agresywnych skóra może się niekiedy starzeć w przyspieszonym tempie.
Co to jest starzejąca się skóra?

Wrogowie skóry: wolne rodniki i stres oksydacyjny

Wolne rodniki mają wiele twarzy: te elementy tlenowe pomagają organizmowi pozbyć się odpadów oraz zwalczać wirusy i bakterie. Jednak gdy w wyniku działania czynników zewnętrznych wytwarzana jest ich zbyt duża ilość, stają się szkodliwe dla organizmu. Jest to tak zwany stres oksydacyjny, który bierze udział w niektórych chorobach neurodegeneracyjnych, chorobach stawów, niektórych nowotworach i starzeniu się skóry.
Więc, jak widzisz, słońce, zanieczyszczenie środowiska, palenie tytoniu itp. to niektóre z czynników zewnętrznych odpowiedzialnych za stres oksydacyjny. Ale ponieważ ci wrogowie skóry są bezpośrednio związani ze środowiskiem, w jakim żyjemy oraz naszym stylem życia, możemy im przeciwdziałać.
Jak zapobiegać starzeniu się skóry?

av_peaux-sensibles_femme_stress_1x1 472X472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Walka ze stresem oksydacyjnym toczy się na skórze... i na Twoim talerzu!

Słońce jest głównym czynnikiem powodującym starzenie się skóry. Czy należy go unikać za wszelką cenę? Nie, oczywiście, że nie. Jeśli jednak chcesz jak najbardziej opóźnić pojawienie się oznak starzenia się (i zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworów skóry...), korzystaj ze słońca w rozsądny sposób. Nie wystawiaj się na jego działanie w najgorętszych godzinach i bez odpowiedniej ochrony. Rzucenie palenia również pomoże w walce ze stresem oksydacyjnym, podobnie jak dieta bogata w przeciwutleniacze, które znajdują się głównie w owocach i warzywach. Codzienna walka z wrogami skóry polega również na odpowiednim nawilżaniu.
 

OGRANICZ DZIAŁANIE WROGÓW SKÓRY ZA POMOCĄ CODZIENNYCH GESTÓW

Nawilżaj skórę od czoła po dekolt!

 

Bariera chroniąca przed zanieczyszczeniami

Nawilżanie jest bardzo dobre dla Twojego ciała i skóry. A jeśli użyjesz do tego produkty zawierające składniki aktywne, które wygładzają, napinają i rozświetlają skórę, efekty będę jeszcze lepsze! A jeśli dodatkowo zawierają one filtry UV i barierę chroniącą przed zanieczyszczeniami, Twoja skóra powie Ci „dziękuję”!
 

Działanie kompleksowe

W przypadku skóry nieco bardziej „dojrzałej” należy wybierać produkty, które oprócz zagęszczenia skóry właściwej i ponownego wymodelowania konturów twarzy, przynoszą skórze komfort i rozświetlają cerę. I wreszcie (ponieważ zawsze dobrze to powtórzyć): z filtrami UV jest zawsze lepiej!
 

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA PRZECIWDZIAŁAJĄCE STARZENIU SIĘ SKÓRY

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène redukujące oznaki starzenia się skóry

A-OXitive Antyoksydacyjne serum ochronne

A-OXitive Antyoksydacyjne serum ochronne

Wygładza - Nawilża - Ujędrnia

DermAbsolu DZIEŃ modelujący owal twarzy krem na dzień

DermAbsolu DZIEŃ modelujący owal twar...

Regeneruje - Przywraca gęstość - Poprawia owal twarzy

powrót do góry