Spis treści

Przeciwstarzeniowe serum do twarzy: przewodnik i porady

Pełne aktywnych składników serum stało się integralną częścią codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Jak wybrać te właściwe? Kiedy należy je stosować? Pomożemy Ci odnaleźć się w sytuacji.

av_anti-age_femme_quinquagenaire_serum_1x1_v1 672x672

Jaka jest rola serum przeciwstarzeniowego?

Konsystencja serum jest bardziej płynna niż konsystencja kremu na dzień lub na noc; nakłada się je za pomocą pompki lub pipety, po oczyszczeniu skóry i przed nałożeniem preparatu przeciwstarzeniowego.

Serum działa dogłębnie i przygotowuje skórę na przyjęcie produktów przeciwstarzeniowych. Wzmacnia ich działanie dzięki wysoce skoncentrowanej i doskonale ukierunkowanej formule.

Serum jest tak wiele, jak wiele jest „problemów” do rozwiązania: mogą mieć właściwości przeciwutleniające, przeciwdziałające wysuszaniu, zapobiegające wiotczeniu...

Różne produkty przeciwstarzeniowe 

Przeciwstarzeniowe serum do twarzy spełniające poszczególne potrzeby skóry

Matowienie skóry i drobne zmarszczki pojawiają się zwykle po trzydziestce. Aby im zapobiegać, należy zwalczać stres oksydacyjny, czyli szkodliwy wpływ zanieczyszczeń, słońca czy palenia tytoniu na skórę. W takim przypadku potrzebujesz serum przeciwzmarszczkowego zawierającego prowitaminy C i E o właściwościach przeciwutleniających. 

Jeśli chcesz zredukować bardziej utrwalone zmarszczki i wzmocnić jędrność skóry, wybierz serum przeciwzmarszczkowe zawierające kwas hialuronowy, który wypełnia skórę i poprawia naturalną syntezę tego kwasu. Innymi słowy: działa zarówno na powierzchni, jak i w głębi! 

Aby zwalczyć wszystkie oznaki starzenia się skóry, wybierz serum, które zagęszcza skórę, modeluje linię żuchwy i rewitalizuje skórę dzięki połączeniu aktywnych składników wybranych ze względu na ich wysoką tolerancję skórną, takich jak Bakuchiol. Ten prawdziwy środek restrukturyzujący pochodzenia naturalnego jest alternatywą dla retinolu, idealną dla wrażliwych i reaktywnych typów skóry. 

Które składniki aktywne o działaniu przeciwstarzeniowym powinny być preferowane?

av_anti-age_ingredient_acidehyaluroniquehautpoids_5-4 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Rano czy wieczorem – kiedy najlepiej stosować serum przeciwstarzeniowe?

Zależy od tego, co chcesz osiągnąć: jeśli serum ma na celu zwalczanie skutków stresu oksydacyjnego i działanie przeciw zanieczyszczeniom, lepiej stosować je rano, przed rozpoczęciem codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Ta sama rada dotyczy sytuacji, kiedy serum przeciwzmarszczkowe zawiera składniki aktywne o działaniu wygładzającym i napinającym, których efekty są natychmiast widoczne. Jeśli jednak serum ma działać dogłębnie, aby zregenerować skórę, lepiej stosować je wieczorem, przed nocną pielęgnacją przeciwstarzeniową. Ponieważ kiedy Ty śpisz, Twoja skóra pracuje!

Wszystko, co musisz wiedzieć o składnikach aktywnych

WŁAŚCIWY SPOSÓB NAKŁADANIA SERUM PRZECIWSTARZENIOWEGO

Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci wzmocnić działanie Twojego serum.

 

Aby zwiększyć działanie ujędrniające

Nanieś porcję serum na twarz, a potem wklep je w skórę twarzy i szyi, aby ją wzmocnić. Następnie rozprowadź kosmetyk od środka twarzy w kierunku konturów (nie zapominając o szyi) i stymuluj skórę delikatnym szczypaniem, przytrzymując ją między kciukiem a palcem wskazującym.

Aby dodać skórze blasku

Po nałożeniu dawki serum przeciwstarzeniowego, wklepaniu i rozprowadzeniu produktu na twarzy i szyi, zastosuj technikę cuppingu: po prostu przykładaj dłonie do twarzy, a następnie szybko je odrywaj, aby pobudzić mikrokrążenie krwi. Zdrowy blask gwarantowany!

powrót do góry