Spis treści

Jak walczyć ze zmarszczkami w okolicy dekoltu?

Skóra w okolicy dekoltu jest szczególnie cienka i delikatna... i to widać! Z biegiem czasu słońce i „złe” pozycje podczas snu przyspieszają starzenie się skóry i nadają jej pomarszczony wygląd. Jak można tego uniknąć? Jak można temu zaradzić? Krótko mówiąc, jak zachować ładnie wyglądający dekolt?

av_anti-age_femme_senior_decollete_1x1_v1 472X472

Jak powstają zmarszczki na dekolcie 

Dlaczego skóra dekoltu jest cienka i delikatna? Ponieważ w przeciwieństwie do innych części ciała nie posiada ochronnej i nawilżającej tkanki tłuszczowej. W rezultacie szybciej się marszczy. Co więcej, często zapominamy o dekolcie w codziennym geście nawilżania i nie chronimy go wystarczająco przed jego głównym wrogiem – słońcem!
Jest to pierwsza przyczyna powstawania pionowych i skośnych zmarszczek, które pojawiają się między piersiami i rozchodzą niczym wachlarz. Pozycja podczas snu może również sprawić, że zmarszczki na dekolcie będą bardziej widoczne. Spanie na boku powoduje, że stają się one głębsze.
Co jest wrogiem Twojej skóry?

Zmarszczki w okolicy dekoltu: nawilżanie i ochrona

Jak działać na główny czynnik przyspieszający starzenie się skóry dekoltu? Przyjmując nawyk ochrony przed słońcem, gdy tylko dekolt nie jest zakryty przez ubranie, nawet podczas wiosennego obiadu na tarasie. W przypadku długotrwałego narażenia na działanie promieni słonecznych należy wybrać formułę o wysokiej ochronie i pamiętać o ponownym nakładaniu preparatu co dwie godziny.
Codzienne nawilżanie jest kluczem do zachowania pięknie wyglądającego dekoltu. Nie trzeba inwestować w specjalny produkt: wystarczy rozprowadzić preparat przeciwzmarszczkowy na szyi, a następnie na dekolcie.

Zapobieganie starzeniu się skóry

av_anti-age_femme_buste_protection-solaire_1x1_v1 472X472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Rozpoczęcie stosowania produktów przeciwzmarszczkowych również w okolicy dekoltu jest na pewno pierwszym krokiem do sukcesu. Ale należy wiedzieć, jak wybrać te właściwe!

Aby uniknąć pogłębiania się zmarszczek na dekolcie, najlepiej spać na plecach. Co więcej, to właśnie w nocy skóra najlepiej się regeneruje. Dlatego po wieczornym demakijażu nanieś na twarz serum wygładzające i wypełniające i rozprowadź je aż do dekoltu. Następnie zastosuj balsam wygładzający o lekkiej, komfortowej konsystencji, który naturalnie wtapia się w skórę. Połączenie tych produktów sprawia, że budzisz się z wypoczętą skórą, gładszymi rysami i mniej widocznymi zmarszczkami. 

WZMACNIJ DZIAŁANIE PRODUKTÓW PRZECIWZMARSZCZKOWYCH W OKOLICY DEKOLTU

Oto kilka technik automasażu, które pozwolą zmniejszyć widoczność zmarszczek na dekolcie

 

Wygładzanie zmarszczek na dekolcie

Aby podnieść skuteczność działania tych produktów na skórze dekoltu, przytrzymaj każdą ze zmarszczek między palcem wskazującym i środkowym, a następnie wygładzaj je czubkiem drugiego palca wskazującego, od dołu do góry i od środka do zewnątrz dekoltu.

Szczypanie zmarszczek na dekolcie

Można również zastosować metodę szczypania Jacqueta: polega ona na szczypaniu kciukiem i palcem wskazującym zmarszczek dekoltu i przesuwaniu się w ten sposób w górę, wzdłuż każdej z nich. Tym razem należy to zrobić na czystej, suchej skórze.

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA NA ZMARSZCZKI

Eau Thermale Avène – pielęgnacja skóry, która zmniejsza widoczność zmarszczek

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-wypełniające zmarszczki

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-w...

Wygładza - Redukuje głębokie zmarszczki - Ujędrnia

powrót do góry