av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 473x473

Wysypka skórna – wyjaśnienie

Wysypka jest częścią żywej, uszkodzonej i odbudowującej się skóry. Nasza skóra działa jak tarcza ochronna przed światem zewnętrznym. Każdego dnia chroni nas przed wieloma różnymi czynnikami drażniącymi. Czasami jednak, niektóre czynniki są w stanie zmienić barierę ochronną skóry i wywołać stany zapalne.

Zaczerwienienie, obrzęk, plamy, pieczenie, uczucie ściągnięcia, swędzenie... Wysypka występuje w wielu postaciach i może pojawić się w różnych partiach ciała, w tym w miejscach najbardziej intymnych. Podstawą odpowiedniego leczenia wysypki jest określenie jej przyczyny. Twoja skóra Cię potrzebuje: podaj jej pomocną dłoń, dając jej ukojenie i wspomagając jej regenerację...

Jak odróżnić wysypkę od alergii?

Zaczerwienienie na twarzy, plamy na rękach, wypryski między palcami lub w kąciku oka... Kiedy skóra woła o pomoc, w sposób naturalny staramy się znaleźć przyczynę zaistniałego problemu. Czasem również zadajemy sobie pytanie: czy to alergia, czy „tylko” wysypka?

Zasadniczo, wysypka występuje znacznie częściej niż prawdziwa alergia skórna. Ma ona charakter miejscowego zapalenia w obszarze kontaktu z czynnikiem drażniącym.

Alergia natomiast jest reakcją immunologiczną (na alergen). Na skórze pojawiają się charakterystyczne objawy: czerwone plamy z małymi pęcherzykami wypryskowymi, silne swędzenie, obrzęk połączony z sączeniem, którym czasami towarzyszy intensywny świąd.
W przypadku reakcji alergicznych, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Lekarz może skierować Cię do dermatologa lub alergologa, który przeprowadzi testy alergiczne i określi substancję, która powoduje reakcję Twojej skóry.

av_votre-peau_cicatrisation_irritations_allergies_visage_4x5_1 473x473
av_votre-peau_cicatrisation_irritations_allergies_visage_4x5_2 473x473

„Wysypka występująca u mnie na twarzy miała ogromny wpływ na moje zdrowie psychiczne i pewność siebie. Z tego powodu stałam się również bardzo „drażliwa”! Odkąd znalazłam jej przyczynę i zmieniłam sposób pielęgnacji skóry, już nawet o tym nie myślę”.

Aurélie42 lata

Podrażnienia kontaktowe: najczęstsza postać wysypki

Najczęściej występującą postacią wysypki jest podrażnienie kontaktowe („Kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia”). Tego rodzaju wysypka może się pojawić w wyniku wielokrotnego ocierania się ubrania o brodę, tarcia uda o udo o, pocenia się podczas aktywności fizycznej, reakcji na źle tolerowany produkt (krem, detergent itp.), a także z powodu drobnych codziennych urazów... Jest tak wiele okazji do kontaktu z substancjami drażniącymi! Jak w kilku prostych krokach ukoić podrażnioną skórę? Z nami dowiesz się wszystkiego!

Zapobiegaj wysypce i łagodź jej skutki

SOS dla podrażnionej pupy dziecka

Aj... Musi Ci być ciężko, kiedy widzisz, że pupa Twojego dziecka jest cała czerwona i obolała. Ale nie ma powodu do paniki. Pieluszkowe zapalenie skóry jest łagodną wysypką, która zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku dni, pod warunkiem szybkiego podjęcia odpowiednich kroków.

 Wszystko, czego potrzebujesz, aby uspokoić swojego malucha!

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-fesses-bebe_1x1 473x473

Wysypka zakaźna: kluczem do sukcesu jest czujność

Opryszczka, ospa wietrzna, półpasiec, liszajec... Wysypka może być wywołana infekcją wirusową, bakteryjną lub grzybiczą, co ma często miejsce w przypadku infekcji narządów płciowych. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_varicelle_4x5_367x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_herpes_4x5_367x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_zona_4x5_367x460</span>

A jeśli jest to choroba skóry?

Plamy, zaczerwienienie, swędzenie... Czy masz nawracającą wysypkę, która zaczyna wymagać zbyt wiele uwagi w Twoim codziennym życiu? Może to być przewlekła choroba skóry, taka jak łuszczyca lub egzema. Na szczęście istnieje wiele sposobów ukojenia skóry.

Przeczytaj nasze porady dotyczące postępowania w przypadku łuszczycy i egzemy

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Dbaj o swoją skórę, wybierając produkty o optymalnej tolerancji, przeznaczone do skóry wrażliwej (te z minimalną ilością składników) i unikając zewnętrznych czynników drażniących (takich jak zimno, ciepło, wiatr i słońce). Zwróć również uwagę na potencjalne czynniki związane ze stylem życia: wyeliminuj czynniki powodujące stres, takie jak palenie papierosów, alkohol, niektóre rodzaje pokarmów i oczywiście... Sam stres.

av_votre-peau_cicatrisation_peau-irritee_apaiser_1x1 473x473

Porady dotyczące postępowania w przypadku wysypki

Jak widać, istnieje wiele przyczyn powodujących pojawienie się wysypki. Oczywiste jest zatem, że istnieje również wiele sposobów radzenia sobie z tym problemem... Zasadniczo jednak, przestrzegając kilku podstawowych kroków będziesz w stanie pozbyć się większości rodzajów wysypki. Czas na uspokojenie?

  • Pozwól skórze odpocząć poprzez zaprzestanie stosowania wszelkich podejrzanych produktów.
  • Oczyszczaj skórę produktem o pH dostosowanym do potrzeb skóry.

  • Aby pomóc skórze się zregenerować zastosuj odpowiedni produkt pielęgnacyjny, który Twoja skóra dobrze toleruje.
  • Chroń swoją skórę przed słońcem, stosując krem ochronny o bardzo wysokim SPF.

Wszystko, co musisz wiedzieć o postępowaniu w przypadku zwykłej wysypki na skórze

Skóra a COVID-19: porozmawiajmy o tym

Maseczki, zmiana stylu życia, stres... Twoja skóra jest na pierwszej linii frontu. W tych zupełnie nowych dla nas okolicznościach może pojawić się wysypka. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci ukoić i pielęgnować skórę.

Jak dbać o skórę podczas pandemii COVID-19

av_votre-peau_cicatrisation_covid-19_1x1 473x473

NASZE SPOSOBY NA REGENERACJĘ SKÓRY

Niezbędne produkty , które regenerują, koją i oczyszczają wrażliwą i podrażnioną skórę, przeznaczone dla całej rodziny.

ODPOWIADAMY NA TWOJE PYTANIA

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci odróżnić fakty od fikcji.

Tak, stres może być przyczyną wysypki, zwłaszcza u osób, które są na niego podatne. Stres wpływa negatywnie na odporność naszej skóry, sprawiając, że staje się ona bardziej delikatna i mniej zdolna do odnowy. Może być bezpośrednią przyczyną egzemy, łuszczycy, trądziku i innych schorzeń. Jakie jest rozwiązanie? Poznaj sposoby radzenia sobie ze stresem i poczuj się lepiej we własnej skórze.

Większość typowych przypadków wysypki jest związana z kontaktem z czynnikiem drażniącym (tarcie, zimno, wiatr, słońce, reakcja na dany produkt itp.) Jednak niektóre wysypki mogą być wywołane infekcją wirusową, bakteryjną lub grzybiczą i wymagać leczenia farmakologicznego. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.
Wszystko, co musisz wiedzieć o przyczynach wysypki

Postępowanie w przypadku wysypki jest uzależnione od przyczyny samego problemu. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na złagodzenie stanu zapalnego skóry: zidentyfikuj czynnik drażniący i wyeliminuj go (to będzie Twoja „misja”!), stosuj łagodne środki myjące niezawierające mydła i nakładaj krem regenerujący.
Wszystko, co musisz wiedzieć o sposobach radzenia sobie z wysypką.

Postępowanie w przypadku wysypki w okolicy odbytu jest uzależnione od jej przyczyny. Podstawą jest oczywiście właściwa higiena: po każdym wypróżnieniu należy delikatnie oczyścić okolicę wodą lub łagodnym środkiem bez mydła, a następnie dokładnie osuszyć. Można również stosować kremy pielęgnacyjne o działaniu kojącym. W przypadku utrzymywania się lub nasilenia objawów należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Zdecydowanie zaleca się konsultację z lekarzem w celu ustalenia przyczyny wysypki. Wysypka w okolicach intymnych może być związana z infekcją bakteryjną, grzybiczą lub wirusową. Wówczas wymaga ona leczenia. W przypadku niektórych infekcji zapalnych, takich jak zapalenie sromu (vulvitis) lub żołędzi (balanitis), można również wybrać kurację łączącą miedź i cynk o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Najprościej mówiąc, pieluszkowe zapalenie skóry to rodzaj wysypki wywołanej gromadzeniem się wilgoci i tworzeniem się kwaśnego środowiska w okolicy pieluszkowej (z powodu stosowania pieluszek). Aby tego uniknąć, konieczne jest regularne przewijanie dziecka. Co zrobić, jeśli wysypka jednak się pojawi? Stosuj delikatne kremy o działaniu łagodzącym i regenerującym, które przyniosą ukojenie dla skóry Twojego dziecka.
Najnowsze informacje na temat pieluszkowego zapalenia skóry

AV_CICALFATE_Brand-website_Cicalfate-plus -Repair-cream

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Odkąd odkryłam ten produkt, nie mogę się bez niego obejść. Po pozbyciu się nieestetycznego dużego pryszcza, moja skóra zregenerowała się i odzyskała dawną jędrność.

Karine, 42 lata

WIĘCEJ: LECZENIE BLIZN

WIĘCEJ: LECZENIE BLIZN

Zadrapanie na kolanie, skaleczenie na palcu, oparzenie dłoni, zadrapanie na twarzy... Wszyscy dobrze znamy te drobne urazy, z którymi często spotykamy się w codziennym życiu! Ale czy wiesz, jak prawidłowo o nie dbać, aby uniknąć sytuacji, w której na skórze pozostaną widoczne ślady przebytego urazu? Wskazówki, triki i wiele więcej... Z nami dowiesz się, jak sprawić, aby blizny goiły się prawidłowo.
powrót do góry